Roman

Roman

czwartek, 1 października 2015

NOSTRADAMUS HITLERA I UCHODŹCY

1889 - 1933

Nazywał się Herschmann Steinschneider. Przyszedł na świat we Wiedniu, w żydowskiej rodzinie ubogiego aktora. Zmarł jako Erik Jan Hanussen - medium Trzeciej Rzeszy. Swoją karierę zaczął w dekadenckim Berlinie.
Historycy przekopują do dziś archiwa, aby dowiedzieć się coś więcej o tym człowieku. 
Zadaniem historyków będzie przejść przez skomplikowany labirynt, na który składają się rzeczywistość, legenda, mity i romanse, aby końcu dotrzeć do rdzenia prawdziwej osobowości Steinschneidera alias Hanussena, jego wpływu i roli jaką odegrał w jednym z najważniejszych rozdziałów historii europejskiej - powstania i rządów Adolfa Hitlera.
(Pierre van Paassen, Redbook, maj 1942).
Historia Erika Jana Hanussena, człowieka o medialnych zdolnościach, który należał do grona przyjaciół Hitlera, wiedeńskiego Żyda, który stał się sławny jako prorok Trzeciej Rzeszy, jest jedną z najbardziej osobliwych w nowoczesnej historii Europy. Kilku historyków XX wieku uznało Hanussena jako istotny czynnik w rozwiązaniu Republiki Weimarskiej. Fakt iż Führer zatrudnił przebiegłego, żydowskiego pochodzenia jasnowidza może wydawać się szyderczą fantazją polityczną albo jest za tym coś więcej..., ale historia ta sama w sobie jest prawdziwa.

Gdy Pierre van Paassen, znany holenderski pisarz i korespondent zagraniczny, pisał słowa cytowane powyżej w amerykańskim periodyku Redbook, niesamowite wyczyny Hanussena były opisywane w całej międzynarodowej prasie.

Hanussen w akcji*
Z poczatkiem 1937 roku tylko w amerykańskiej prasie pojawiło się co najmniej 14 artykułów na temat astrologa i jasnowidza, u którego zasięgał rady sam Hitler. Kilka z tych artykułów wyszło spod piór najlepszych wówczas pisarzy i dziennikarzy w Niemczech (a potem na emigracji); m.in. Bella Fromm, Egon Erwin Kisch i Arthur Koestler. Ale po wrześniu 1942 roku, nazwisko Erik Jan Hanussen zniknęło z dyskursu publicznego. Frapujące wieści o "kumplu Hitlera" (“Hitler’s Pal” - tak nazywano Hanussena w amerykańskich czasopismach zajmujących się przestępstwami) zostały skreślone z rejestru i pozostały tylko w aktach Office of Strategic Services (Biuro Służb Strategicznych) zawierających notatki związane z analizą postaci i psychopatologii Führera. W tym czasie Ameryka przygotowywała się do wojny a los europejskich Żydów nie obchodził w Waszygtonie nikogo, mimo iż rząd USA zdawał sobie sprawę z celu faszystowskiego ludobójstwa. Historia żydowskiego medium, które pomogło zapoczątkować w epokę III Rzeszy, a następnie stało się jedną z pierwszych ofiar niemieckiego nazizmu stała się jednym z najbardziej niezwykłych rozdziałów w historii II wojny światowej.
Czy Hanussen był syjonistycznym agentem, czy żydem, któremu znudziło sie czekać na przyjście Mesjasza i który starał się asymilować i zapomnieć o dogmatach wpojonej mu w dzieciństwie wiary?

- Faktem jest, że w 1930 roku tak zwani syjoniści współpracowali z nazistami. Obie strony zawarły umowę na mocy której niemieccy Żydzi mieli prawo wykupić swoje nieruchomości w postaci nazistowskich towarów eksportowanych do Palestyny. Sam Adolf Eichmann pomógł im założyć obozy szkoleniowe w Europie, a nawet odwiedził Palestynę jako ich gość. 

SS-Obersturmbannführer Adolf Eichmann

Adolf Eichmann w 1961 roku postawiony przed sąd w Izraelu
został skazany na karę śmierci.

Gdy w 1935 roku parowiec o nazwie Tel Awiw wypłynął w swój dziewiczy rejs z nazistowskich Niemiec do Haify, na jego dziobie widniały hebrajskie litery, zaś nazistowskia flaga powiewała z masztu. Okręt był własnością kilku syjonistów; kapitan był członkiem partii nazistowskiej. Jeden z pasażerów opisał ten spektakl jako "metafizyczny absurd". Nauczmy się jednak patrzeć poprzez zasłonę materii. To miało swój sens (tak jak dziś ma sens karanie Europejczyków za wyrażanie desaprobaty w stosunku tak zwanych uchodźców i nie karanie agresywnych w stosunku swoich gospodarzy uchodźców). Na pokładzie parowca znajdowali się niemieccy Żydzi, którzy skorzystali z porozumienia zawartego pomiędzy syjonistami a nazistami o nazwie "Haavara", co pozwoliło im na wymianę pieniędzy na tej samej wartości produkty niemieckie i zabranie ich do Palestyny.  Dzięki temu porozumieniu raczkującaj kolonia żydowska otrzymała "zastrzyk" energii: około 70.000 wysoce wykwalifikowanych niemieckich Żydów i niemieckie urządzenia przemysłowe wartości 140 mln ówczesnych marek. Tak stworzono podwaliny infrastruktury państwa Izrael. Iluminaci, syjoniści, satanisci, sabateiści i frankiści sa zagorzałymi antysemitami i zawsze wspierają ruchy antysemickie. Dlatego antysemicka polityka nazistów była przez nich wspierana. Tak jak ci ostatni sami byli nacjonalistami i wierzyli w przyszłość narodu; tak jak naziści wierzyli, że dla Żydów nie ma przyszłości w Niemczech. Słowo haavara po hebrajsku znaczy transfer. Współpraca między nazistami a syjonistami dotyczyła także polityki i gospodarki. Eichmann pomagał założyć obozy szkoleniowe dla młodych, żydowskich rolników w Austrii, gdzie mieli przygotować się do życia w tak zwanych kibucach. W końcu odwiedził osobiście Palestynę, rozmawiał z przywódcami syjonistycznymi i popierał idee ekspansjonistyczne. Pomyślcie przez chwilę. Hitler mógł skonfiskować cały dorobek żydowskiej populacji. Zamiast tego zgodził się na  transfer żydowskich obywateli Niemiec na realizowanie projektu "Haavara" pomagając tym samym w tworzeniu państwa Izrael na Bliskim Wschodzie.

25 listopada 1940 roku, okręt z żydowskimi uchodźcami z opanowywanej przez nazistów Europy - Patra - eksplodował i zatonął u wybrzeży Palestyny. Zginęło 252 ludzi. Syjonistyczna Hagana (pol. obrona) – żydowska organizacja paramilitarna, działająca w latach 1920-1948 w ówczesnym Mandacie Palestyny oglosiła, że pasażerowie popełnili zbiorowe samobójstwo w proteście przeciw brytyjskim władzom, które odmówiły im zejścia z pokładu na ląd. Lata później przyznał, że zamiast pozwolić pasażerom zmienić kurs na Mauritius organizacja postanowiła wysadzić statek w powietrze.
Tu znowu pomyślcie przez chwilę. Uchodźcy z faszystowskich Niemiec wierzą propagandzie syjonistycznej i nie zdają sobie sprawy z faktu, że są manipulowani i wykorzystywani przez bezwzględnych ludzi gotowych po trupach realizować swoje plany. To dotyczy także uchodźców przybywających dziś z państw arabskich do śpiącej Europy. Ci uchodźcy również wierzą propagandzie i tak samo są tylko marionetkami w niepojętej dla nich grze. Jest tylko jedna różnica - za to istotna - pomiędzy tymi dwoma grupami uchodźców; ci z hitlerowskich Niemiec chcieli żyć jak dotąd, chcieli zabrać ze sobą europejską kulturę na pustynię Bliskiego Wschodu, uchodźcy z państw arabskich zdecydowni są zabijać i popełniać samobójstwa w celu zislamizowania całego świata. Jak zwykle chodzi tu o stan świadomości, a zarazem nieświadomości.
Mosze Szaret, członek Hagany wziął udział w 1958 roku w nabożeństwie żałobnym za dusze poświęcone dla jego i ludzi o tej samej mentalności jak on idei. Czasem trzeba poświęcić nielicznych w celu ratowania wielu - wyjaśnił lakonicznie. Nie dodał, że ofiary nie wyraziły uprzednio zgody na złożenie w ofierze swoich ziemskich ciał. Nie postawiono go przed sądem, lecz doczekał sie honorów. Mosze Szertok Szaret został wybrany przez swoich kumpli na stanowisko drugiego premiera Izraela, a ja przez jakiś czas mieszkałem w dzielnicy Tel Awiwu neve Szaret - hebr. piękno Szareta. Wówczas nie zdawałem sobie jeszcze sprawy z wewnęrznego piękna tego człowieka.
Szertok alias Szaret


*Filmy o żydowskim Nostradamusie Hitlera reżyserowali István Szabó, węgierski reżyser i scenarzysta znany ze swej trylogii - MefistoPułkownik Redl Hanussen, a także Werner Herzog,  uznany za jednego z najwybitniejszych niemieckich scenarzystów i reżyserów:

https://www.youtube.com/watch?v=b0iRq9k3x3w

http://zalukaj.tv/zalukaj-film/12591/niezwyciezony_invincible_2001_.html

26 komentarzy:

 1. "Pokazywany w Cannes w konkursie głównym "Hanussen" szerokim echem odbił się na świecie. Otrzymał nominacje do Oscara, Złotego Globu, Europejskiej Nagrody Filmowej i Independent Spirit Award. Sukces Szabó ucieszył również polskie środowisko filmowe - w filmie obok Brandauera wystąpiło wielu polskich aktorów, m.in. Grażyna Szapołowska, Ewa Błaszczyk, Michał Bajor, Adrianna Biedrzyńska i Kalina Jędrusik."

  Czy ten film z polskimi aktorami wyświetlany był w kinach w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, bo nie byłem w Polsce 30 lat...

   Usuń
 2. Hanussen trafnie "przepowiedział" dojście Adolfa Hitlera do władzy w styczniu 1933 i pożar Reichstagu w lutym 1933; przez prasę lewicową nazwany "prorokiem Hitlera". Zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach.

  "Fakt iż Führer zatrudnił przebiegłego, żydowskiego pochodzenia jasnowidza może wydawać się szyderczą fantazją polityczną albo jest za tym coś więcej..." ?
  Zatrudnił satanistę okultystę. Gdyby Hanussen nie wypowiedział podpowiedzianych mu słów publicznie Hitler nie doszedłby do władzy. Jego słowa miały hipnotyczny wpływ na Niemców. Słowo niektórych osób tych dobrych i tych złych ma moc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego nie należy słuchać jasnowidzów. Nasz polski "jasnowidz" K.J. też za dużo gada o wojnie. Jęzor mu w końcu uschnie.

   Usuń
  2. Sam Hanussen nie decydował. Nie zapominajmy też o kapłance Hitlera - Savitri Devi, która wywierała znaczny wpyłw na prohitlerowskie kręgi no i tybetańskie misje czarnych magów TsongPa...

   Usuń
 3. Witam.
  Panie Romanie, ja nie w temacie wpisu, ale mam ważne dla mnie pytanie do pana.
  Oglądałem któryś z wywiadów z pana udziałem bodaj w Niezależna tv, i w kontekście nauk chrześcijańskich/biblijnych padło tam z pana ust zdanie cyt z pamięci " z tym nastawianiem drugiego policzka to też nie tak. źle to zostało zinterpretowane..."

  Bardzo to ciekawa kwestia. Mógłby pan pomóc linkami czy wyjaśnieniem co oznaczało tak naprawdę "nastaw drugi policzek".
  Bo mi to kojarzy się z "kiedy ktoś cię obraża, odwróć się do niego "drugim" policzkiem" czyli odwróć się od niego tak żeby nie patrzył na ciebie(?) czy po prostu to jakiś odpowiednik naszego ( daj sobie siana) któro za 2 tysiące lat zinterpretują dosłownie i będą twierdzić że jedliśmy kiedyś siano ;)


  Dzięki za odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkając jakiś czas w Izraelu (patrz: mojE książki pt. IZRAEL - CO TU BĘDZIE JUTRO? i PODWÓJNA SPIRALA) nauczyłem się
   języka hebrajskiego. Czytając wypowiedzi Mojżesza , proroków i Jezusa po hebrajsku i po polsku - to nie to samo, ponieważ tłumacz tłumaczy taki starożytny język przez pryzmat swojego stanu świadomości, a często przekręca przekaz pierwotny jeśli mu za to płacą lub jest fanatykiem religijnym. "Nastawić drugiego policzka"? Tu chodzi o spojrzenie w innym kierunku, o znalezienie innego rozwiązania, a nie trzymanie się skostniale starych dogmatów. Po hebrajsku napisano: "Nastaw oba policzki" - czyli patrz przed siebie. Wiele można do tego tematu jeszcze dodać...

   Usuń
  2. świetnie, dziękuję bardzo, Panie Romanie!!! też się nad tym zastanawiałam!!!

   Usuń
 4. niesamowita historia z tym Hanussenem... dziękuję bardzo <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadza się. Również ciekawe jest to, iż wygląda na to że to Hitler dał zielone światło dla powstania podwalin pod państwo Izrael. (czyli to co wyszczególnione na czerwono). Z drugiej strony to logiczne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Romanie, ja tak trochę z innej beczki. Czy mógłby Pan odnieść się do kwestii II przykazania, jak ono brzmi w oryginale:
  "II. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań. (przykazanie usunięte w 725 roku)."
  KK twierdzi, że chodzi tu tylko o wizerunek Boga, a np. Muzułmanie twierdzą, że chodzi o wszystko, dlatego ich zdobnictwo ogranicza się tylko do wzorów geometrycznych. Nie malują pejzaży ani portretów. Zastanawiam się czy nie mają racji, choć z drugiej strony byłoby to smutne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie nie do mnie ale odpowiem. Bóg dał każdemu pewne talenty. Dlaczego więc posiadając talent malarski czy rzeźbiarski nie mielibyśmy zobrazować Boga albo "diabła"? Posiadając talent poetycki mamy prawo do pieśni o kochanym Bogu czy kochanym człowieku. No po to ten talent nam dał Stwórca abyśmy go używali zgodnie z wolną wolą. :)

   Usuń
  2. Kto żyje zgodnie z Boskimi Prawami (a przynajmniej dąży do takiego stanu świadomości pokonując swoje słabości) ten powoli sam staje się Prawem. Bóg, nasz Ojciec jest miłością i nie egzekwuje swoich Praw. Radzi, proponuje, uświadamoia i obdarza swoje stworzenia wolna wolą. Jak można namalować albo stworzyc rękoma ludzkimi podobizne Boga? Takie pojęcia jak "Bó zazdrosny" w starohebrajskim miały inne znaczenie niż dziś. Na Boga nie można pattrzec poprzez ograniczony pryzmat ludzkiej świadomości.Kto chce rozmawiać z Bogiem, niech skierowuje swoje modlitwy i myśli do swojego wnętrza.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Tak mi się właśnie wydawało, ale wątpliwości jeszcze się pojawiają. :)
   Poza tym bardzo mnie interesują właśnie dawne znaczenia tych pojęć.

   Usuń
 8. A może nie o talent tu chodzi, ale o czczenie obrazów, czasem do tego stopnia, że na prawdziwego Boga już ni ma miejsca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to. Ssztuka tak - bałwochwalstwo - nie.

   Usuń
  2. Dlatego właśnie zastanawiam się nad pierwszą częścią tego przykazania: "Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi."
   Dlaczego jest tu mowa o nie tworzeniu obrazów i posągów, a nie tylko o nie oddawaniu im pokłonów?

   Usuń
 9. Znakomity artykuł, jak zawsze. Bardzo jestem wdzięczna za dzielenie się wiedzą .

  OdpowiedzUsuń
 10. NOSTRADAMUS Y EL ASTEROIDE AN10 1999
  Centuria X
  Cuarteta 72
  El año mil novecientos noventa y nueve siete meses,
  Del cielo vendrá un gran Rey de terror:
  Resucitar el gran Rey de Angolmois,
  Antes después Marte reinar por dicha
  Nostradamus nos habla de algo que vendrá del cielo y que provocará gran terror entre los humanos.
  ¿Que puede venir del cielo que provoque tanto temor entre la humanidad?
  Un asteroide.
  Cuando los astrónomos descubren un nuevo asteroide el nombre que le ponen es el del año en que ha sido descubierto.
  En 1999 astrónomos descubrieron un asteroide que se acercará peligrosamente a la Tierra en el año 2027 y en 2039.
  Asteroide que lleva por nombre 1999 AN10.
  ¿Nostradamus nos está dando el nombre del asteroide en su cuarteta y nos dice que se va a estrellar contra la Tierra?
  ¿ Nos está diciendo que después de la caída del asteroide la guerra reinará felizmente? ( Marte dios de la guerra en la mitología romana )
  Centuria I
  Cuarteta 69
  La gran montaña redonda de siete estadios,
  Después paz, guerra, hambre, inundación.
  Rodará lejos abismando grandes regiones,
  Aún antiguas, y gran fundación.
  Montaña redonda se refiere a la forma que tiene el asteroide y nos dice el tamaño , siete estadios , unidad de longitud romana equivalente a 134 metros.
  El tamaño que nos da para el asteroide es aproximadamente de mil metros , la misma que tiene el asteroide 1999 AN10.
  Nos dice en la cuarteta que antes de la caída del asteroide habrá paz pero después vendrá la guerra y que la caída del asteroide provocará inundación, de esta forma nos está diciendo que caerá en el mar, abismando (inundando) grandes regiones.
  En el apocalipsis de San Juan también se habla de la caída de un asteroide en el mar.
  "El segundo ángel toco la trompeta, y como una gran montaña ardiendo en fuego fue precipitada en el mar; y la tercera parte del mar se convirtió en sangre y murió la tercera parte de los seres vivientes que estaban en el mar, y la tercera parte de las naves fue destruida" (Apocalipsis 8:8,9)
  Century 10
  Quatrain 72
  L'an mil neuf cens nonante neuf sept mois,
  Du ciel viendra un gran Roy d'effrayeur.
  Resusciter le grand Roy d'Angolmois.
  Avant apres Mars regner par bon heur.
  Nostradamus escribió sus cuartetas en francés, si observamos la primera línea se puede traducir por "El año 1999" y al mismo tiempo nos está dando el nombre del asteroide "El an 1999".
  También observamos que Nostradamus ha incluido la cuarteta del asteroide en la décima (10) centuria dándonos más pistas sobre el nombre completo del asteroide que en un futuro impactará contra la tierra.
  Asteroide an10 1999.

  OdpowiedzUsuń
 11. NOSTRADAMUS Y EL ASTEROIDE AN10 1999
  Centuria X
  Cuarteta 72
  El año mil novecientos noventa y nueve siete meses,
  Del cielo vendrá un gran Rey de terror:
  Resucitar el gran Rey de Angolmois,
  Antes después Marte reinar por dicha
  Nostradamus nos habla de algo que vendrá del cielo y que provocará gran terror entre los humanos.
  ¿Que puede venir del cielo que provoque tanto temor entre la humanidad?
  Un asteroide.
  Cuando los astrónomos descubren un nuevo asteroide el nombre que le ponen es el del año en que ha sido descubierto.
  En 1999 astrónomos descubrieron un asteroide que se acercará peligrosamente a la Tierra en el año 2027 y en 2039.
  Asteroide que lleva por nombre 1999 AN10.
  ¿Nostradamus nos está dando el nombre del asteroide en su cuarteta y nos dice que se va a estrellar contra la Tierra?
  ¿ Nos está diciendo que después de la caída del asteroide la guerra reinará felizmente? ( Marte dios de la guerra en la mitología romana )
  Centuria I
  Cuarteta 69
  La gran montaña redonda de siete estadios,
  Después paz, guerra, hambre, inundación.
  Rodará lejos abismando grandes regiones,
  Aún antiguas, y gran fundación.
  Montaña redonda se refiere a la forma que tiene el asteroide y nos dice el tamaño , siete estadios , unidad de longitud romana equivalente a 134 metros.
  El tamaño que nos da para el asteroide es aproximadamente de mil metros , la misma que tiene el asteroide 1999 AN10.
  Nos dice en la cuarteta que antes de la caída del asteroide habrá paz pero después vendrá la guerra y que la caída del asteroide provocará inundación, de esta forma nos está diciendo que caerá en el mar, abismando (inundando) grandes regiones.
  En el apocalipsis de San Juan también se habla de la caída de un asteroide en el mar.
  "El segundo ángel toco la trompeta, y como una gran montaña ardiendo en fuego fue precipitada en el mar; y la tercera parte del mar se convirtió en sangre y murió la tercera parte de los seres vivientes que estaban en el mar, y la tercera parte de las naves fue destruida" (Apocalipsis 8:8,9)
  Century 10
  Quatrain 72
  L'an mil neuf cens nonante neuf sept mois,
  Du ciel viendra un gran Roy d'effrayeur.
  Resusciter le grand Roy d'Angolmois.
  Avant apres Mars regner par bon heur.
  Nostradamus escribió sus cuartetas en francés, si observamos la primera línea se puede traducir por "El año 1999" y al mismo tiempo nos está dando el nombre del asteroide "El an 1999".
  También observamos que Nostradamus ha incluido la cuarteta del asteroide en la décima (10) centuria dándonos más pistas sobre el nombre completo del asteroide que en un futuro impactará contra la tierra.
  Asteroide an10 1999.

  OdpowiedzUsuń