Roman

Roman

poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Stanley Kubrick - nad czy pod tęczą


W 1969 roku wspaniały polski zespół rokowy BREAKOUT 
(ang.: wyłam się!; jak na czasy PRLu zaiste rewolucyjne hasło!) wydał płytę - Na drugim brzegu tęczy:

 Przychodzisz zawsze do mnie
gdy zapada zmrok
zapalasz rzekę tęczy
i przerywasz noc.

Nie pytasz nigdy o nic
a jednak wiesz co chcę:
przepłynąć poprzez tęczę
na jej nieznany drugi brzeg.

Zobaczyć słońce w nocy
zobaczyć latem śnieg
królika trzymać w dłoniach
i głaskać dłonią jego sierść. 

* * * * * * *

 Tom Cruise i Rade Serbedzija w filmie OSZ

 1999

Stanley Kubrick 

Stanley Kubrick zadarł z satanistami tak jak Roman Polański. Obaj pochodzą z żydowskich rodzin,
a iluminaci są zażartymi antysemitami i karzą niepokornych reżyserów także żydowskiego pochodzenia. Dlaczego?
- Ponieważ iluminaci szczególnie żydowskiego pochodzenia są groźnymi antysemitami. Są groźni dlatego, że posługują się bezmyślnymi, kierującymi się nienawiścią do innowierców rasistami.

Śmierć Kubricka spowodowało kilka czynników: podczas snu doznał ataku serca, a w Hollywood natychmiast zaczęły krążyć pogłoski, że to loża iluminatów ukarała go za stałe ośmieszanie jej członków w jego filmach. Ci ludzie dysponują bronią psychotroniczną i zdalne spowodowanie zawału serca nie stanowi dla pracujących dla nich specjalistów trudności. Czy tak było, czy nie - tego na 100% chwilowo nie wiemy. Wiemy natomiast, że praca nad zakończeniem filmu pt. OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE przebiegała w atmosferze silnego stresu, a ten może być dla wrażliwego człowieka zabójczy. Los jednej
z córek Stanleya Kubricka był również silnym impulsem stresującym. 

Film OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE miał być jego ostatnim filmem który kręcił, z tym, że Kubrick
o tym nie wiedział. To jest jeden z tych filmów, które po pierwszym obejrzeniu pozostawiają
w podświadomości po sobie ślad, a obejrzany po raz drugi na przykład po upływie dwóch lat ujawnia ukryty przekaz oraz szczegóły, które za pierwszym razem nie zostały spostrzeżone.
Krótko: to nie jest film, o którym się łatwo zapomina, ponieważ nasz wewnętrzny proces przetwarza zebrane dane bezczasowo; tak długo, aż poszukiwana informacja nie zostanie w pełni zrozumiana. Właśnie. Tak się dzieje za każdym razem, gdy napotykamy na ukryte znaczenie obrazu (np. patrząc przez jakiś czas na obrazy Salvadore Dali). 

Film zaczyna się od sceny w łazience wytwornego nowojorskiego apartamentu. Wspaniała aktorka, Nicole Kidman stojąc tyłem do kamery pozwala swojej sukni spaść na podłogę z jej nagiego ciała. Ludzki wzrok koncentruje się na kształtach, na formie, a nie na treści. Patrząc  t y l k o  na kształt damskiego ciała nie zauważamy np. ułożonych w kształt piramidy firan w oknie. Piramida (gr. ogień, energia wewnątrz) jest symbolem kabalistycznym. Tę piramidę możemy przypadkowo zobaczyć na tylnej stronie jednodolarowego, amerykańskiego banknotu. Piękna kobieta i fizjologia
 W 1971 roku Kubrick nakręcił film pt. Mechaniczna Pomarańcza.
Na posterze reklamującym ten film widnieje również piramida z wszystko widzącym okiem Lucyfera.


W 1968 roku Kubrick nakręcił film pt. 2001: Odyseja kosmiczna. Na jednym z posterów widzimy monolit, którego boki - gdyby je przedłużyć - stworzą piramidę, nad którą świeci słońce, źródło światła. Istota zwana Lucyferą/Lucyferem twierdziła, że to ona, a nie Stwórca wszechświata jest nosicielką/nosicielem światła i że Bóg-Stwórca jest jej synem tak jak i reszta bogów, że jest Matką Boską. Czyżby Bóg - czysta istota duchowa - miał być zrodzony z fizycznej istoty żeńskiej?!


Kubrick posługiwał się tymi symbolami, bowiem tak jak Polański spotkał na swej drodze ludzi, bez pieniędzy których nie istniałaby produkcja filmów - szczególnie kręconych w Hollywood. Roman Polański, wychowanek łódzkiej szkoły filmowej, odznaczony francuskim Orderem Sztuki i Literatury
jest przez tych ludzi znienawidzony, bowiem wspaniale daje sobie radę  b e z  nie cieszącego się dobrą sławą miasteczka Hollywood, o czym świadczą jego filmy i liczne nagrody. On również pokazuje
w niektórych swoich filmach obłęd satanistów. (np. Dziecko Rosemary, Taniec wampirów, Krew dla Draculi, Dziewiąte wrota), którzy mszczą się na nim okrutnie - począwszy od zamordowania jego ciężarnej żony, Sharon Tate, aż po nękanie go i ściganie po dzień dzisiejszy.

Wracając do Kubricka: zdawał sobie sprawę z tego, jakie siły i w jaki sposób zdominowały władzę
w naszym świecie i w swoich filmach wyrażał - można rzec podprogowo - swoje wielkie niezadowolenie z tego stanu rzeczy. Rotschild uznawany jest w kręgach ludzi trzymających władzę na Ziemi za króla doczesnego świata. Kolor czerwony jest uznawany za kolor królewski.


Władca siedzi w centrum czerwonego kręgu
 
Gdzie ja już taki czerwony krąg widziałem?! ... ach tak...
 
 ... przed laty, w 1976 roku w filmie reżyserii Michaela Andersona
pt. Ucieczka Logana

Rotschild to po niemiecku - czerwona tarcza. We Frankfurcie nad Menem nad wejściem do domu tej rodziny wisiała czerwona tarcza - godło chazarskiego imperium. Mieli też czerwoną bramę. Sam Amszel Rotschild często nosił czerwonego koloru pelerynę. Na to nazwisko często napotyka się w tzw. "teorii spiskowej" na temat ludzi dzierżących z ukrycia władzę na Ziemi {a obok niego inne, niemiecko brzmiące nazwiska "mających coś do powiedzenia w tym świecie" ludzi, jak m.in. Kissinger, Bush (dawniej Busch), Rockefeller, europejscy monarchowie i monarchinie zasiadający po dziś dzień na europejskich tronach oraz obecny kandydat na prezydenta firmy o nazwie USA,  której właścicielką jest królowa angielska, Elisabeth z domu Hanover-Coburg-Gotta, ex papież Ratzinger z rodziny przechtów-frankistów, król Norwegii Harald V z rodziny Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg itd., itd., aż do... Donalda Trumpa (z niemieckiej rodziny Drumpf [stąd mieć trumfa w kartach])}.
 
Gdy Sydney Pollack tłumaczy Tomowi Cruisowi, że ten przekroczył za wysokie progi, mówi:
...gdybyś tylko znał nazwiska tych, którzy wczoraj wieczorem brali udział w tej orgii...".
 
 

Klan Rotschildów jest nawet właścicielem miasta Jerozolimy, którą kupiono za bajeczną sumę 350 milionów piastrów od Ottomanów. Jest to  najpotężniejsza siła finansowa w tym materialistycznym świecie.
Wszystko to są li tylko mgliste teorie spiskowe? - obruszy się ten i ów. Być może tak, być może nie. Ale... zamek, w którym Kubrick pokazuje sceny z orgii - Mentmore Towers* - jest jednym z zamków należącym do Rotschildów.
Przypadkowo inny reżyser, Christoher Nolan ulokował w tym zamku naruszonego psychicznie Batmana. Na placu w tej angielskiej wsi można zobaczyć rzeźby przedstawiające ludzi ubranych w kostiumy weneckie, takie same jakie noszą na sobie szlachetnie urodzeni uczestnicy orgii w filmie OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE.
 
 Zamek Rothschildów
 Maska – przykrycie twarzy z otworami na oczy używane w celach magicznych.
Maska skrywa prawdziwe uczucia mogące malować się na twarzy


Kubrick pochodził z żydowskiej rodziny. Nie był to jednak żyd modlący się dzień w dzień w bożnicy lub oddany idei syjonizmu. Jego stosunek do judaizmu = 0. Akcja filmu toczy się w Nowym Yorku, który jest dziś takim samym skupiskiem żydowskim jak niegdyś Wiedeń lub Berlin. Tom Cruise grający rolę lekarza nie jest nowojorskim żydem. Christiane Harlan, niemiecka aktorka, żona Stanleya Kubricka nie jest żydówką. To siostrzenicą niemieckiego reżysera nazistowskich, antysemickich filmów propagandowych - Veita Harlana.

Młodzi Stanley i Christiane
- wolni od uprzedzeń rasistowskich uprzedzeń

Jednym z ulubionych filmów Kubricka był film Romana Polańskiego nakręcony w 1968 roku pt. Dziecko Rosemary, o kobiecie w sidłach satanistycznej sekty. Polański pokazuje, że nic w tym satanistycznym świecie nie jest jednoznaczne. Grający wraz z Nicole Kidman, Tom Cruise jest członkiem kościoła o nazwie Kościół Scjentologiczny.  Artur Schnitzler, autor książki, która zainspirowała Kubricka do nakręcenia filmu OSZ jest uważany za jednego z najważniejszych przedstawicieli wiedeńskiego modernizmu. W jego książce nie ma jednak postaci oficera marynarki, dla którego Nicole Kidman, żona wspaniałe zarabiającego nowojorskiego lekarza była gotowa "za jeden numerek"
z przystojnym w jej mniemaniu oficerem marynarki zostawić wszystko - męża, który ją kocha, wygodne życie jakie wiedzie, córeczkę Helen... wszystko - jak podkreśliła.
 
 
W sektach taka postać nazywana jest "obserwatorem", który potrafi manipulując słabościami ofiary wyprać jej mózg
i podporządkować swojej woli.


Lafayette Ronald Hubbard
był założycielem kościoła scjentologii i byłym oficerem amerykańskiej marynarki wojennej

Elita jego kościoła nazywa się SEA ORG (sea - ang. morze, org - skrót od organizacja lub orgia) jest nieposiadającym osobowości prawnej braterskim zakonem kościoła scjentologii. 

Wielu zostało powołanych
Niewielu wybranych
 
Jedna z córek Kubricka, Vivian...
 
przyłączyła się do tego zakonu i rok przed ukończeniem prac nad filmem jej ojca, została uwięziona przez jego członków. Więzy z rodziną muszą zostać zerwane jeśli człowiek chce odrodzić się po drugiej stronie tęczy. Na pogrzebie ojca zjawiła się w towarzystwie dwóch obserwatorów, którzy zawieźli ją
z powrotem na lotnisko. Stanley zmarł w Wielkiej Brytanii w 1999 roku, a 10 lat później zmarła nagle jego druga córka. Scjentolodzy chcieli wymusić na niej przepisanie na ich konto dużej sumy pieniędzy. Vivian nie pojawiła się na pogrzebie siostry.

Gdy Nicole Kidman chciała wystąpić z kościoła scjentologów, Tom Cruise zdecydował się pójść w jej ślady. W tym czasie towarzyszył im stale "obserwator" włóczący się za doktorem Hartmanem, granego przez Toma Cruise'a właśnie. Ten "obserwator" nazywa się Michael Doven, jest członkiem organizacji scjentologów i jest przypadkowo współproducentem filmu Oczy Szeroko Zamknięte. [Czyżby reżyser płacił za bezpieczeństwo córki?]
Dovena można zobaczyć w scenie, w której Cruise spotyka muzyka, byłego kolegę ze studiów
i rozmawia z nim po raz pierwszy od lat. Rozmowa zostaje przerwana, gdy podchodzi do nich mężczyzna i prosi Nicka do udania się za nim, a ten natychmiast wykonuje polecenie. 
Kubrick pokazał tu sytuację w jakiej znalazła się jego córka i ci wszyscy, którzy bezmyślnie zgodzili się na członkostwo organizacji scjentologicznej.
 
 Obserwator

Cruise jako dr Hartford i jego "obserewator".

W. A. Mozart skomponował w 1791 roku Requiem d-moll KV 626
- jeden z największych utworów sakralnych
 
Mozart był masonem. Gdy stara się ukryć przed śledzącym go na każdym kroku "obserwatorem" wchodzi do nowojorskiej kafejki, gdzie słychać masońską mszę żałobną - właśnie Requiem. W nowojorskich kawiarniach takiej muzyki nie grają. Ta muzyka odzwierciedla uczucia Kubricka żywione do omamionej przez sektę córki...

Wiele można jeszcze napisać na temat tego filmu, ale nie chcę tym, którzy go jeszcze nie oglądali zepsuć przyjemności z obejrzenia go od początku do końca.

Dodam tylko, że w filmie pt. Lśnienie, wyreżyserowanym przez Stanleya Kubricka 1980 roku jest scena, w której chłopczyk imieniem Danny po raz pierwszy zauważa dusze nieżyjących bliźniaczek. Za nimi na ścianie wisi plakat, a na nim fotografia narciarza. Na dole tego postera widnieje napis MONARCH.
W 2003 roku ukazała się książka Frana Masona pt. "Mind Control". Autor twierdzi, że Projekt MONARCH jest kontynuacją starszych projektów kontroli ludzkiego umysłu prowadzonych przez CIA - MK ULTRA i Project ARTICHOKE (karczoch)**. Amerykańska agencja wywiadowcza pracowała nad przemienianiem pacjentów w bezwolne bioroboty, w niewolników i bezmyślnych zabójców tak jak to było przedstawione w kultowym filmie Johna Frankenheimera z 1962 roku. pt. "Przeżyliśmy wojnę" [tytuł oryginalny: The Manchurian Candidate]. Człowiek słysząc, że ktoś żuje obok niego gumę, czuje że powinien zabić prezydenta. Akustyczny impuls - zaprogramowana reakcja.
 
Reżyser Richard Donner nakręcił w 1997 roku film pt. Teoria Spisku. Kierowca taksówki twierdzi, że wbrew swojej woli brał udział w projekcie badań (MK ULTRA) nad kontrolą umysłu. Kubrick nienawidził tego tematu i ludzi, którzy sponsorowali tego typu badania. Matrix - kontrola ludzkich umysłów jest dziś prawie wszechobecna.
 
W filmie Stanleya Kubricka pt. Odyseja w kosmosie 2001, który skończył kręcić w 1968 roku widzimy zaprogramowany komputer, odczytujący treść wypowiadanych słów z ruchu warg i przewidujący ludzkie odruchy. Szaleńcom marzącym o totalnej kontroli nas światem - nad ich światem - stworzenie takiego komputera wydaje się być genialnym pomysłem, w który opłaca się zainwestować miliardy.
 
W wspomnianym wyżej filmie Lśnienie, Jack Nicholson gra rolę człowieka, którego umysł znajduje się pod kontrolą hotelu. Człowiek nie potrafi oprzeć się chęci zamordowania własnej rodziny.
 
W 1987 roku Kubrick wypuszcza na ekrany film pt. Full Metal Jacket, o oddziale marines, piechoty morskiej wysłanym do Wietnamu. Musztrujący świeże mięso armatnie sierżant posługując się hipno indoktrynacją robotyzuje żołnierzy, m.in. zmuszając ich do maszerowania i trzymając się za penisy skandowania za nim idiotycznych tekstów:
 
 To jest moja strzelba. To jest mój karabin.
To służy do walki. to służy do zabawy.
 
To również echo czarnych projektów MK ULTRA i MONARCH. Traumatyzowanie z premedytacją człowieka. Złamanie go, rozłożenie na części pierwsze i poskładanie ich samowolnie od nowa. Kasowanie i resetowanie pamięci z pomocą hipnozy i narkotyków. Niemieccy naziści byli inicjatorami takich nowoczesnych metod. W obozach zagłady mogli bezkarnie przeprowadzać na żywych ludzkich istotach swoje nieludzkie eksperymenty. Najbardziej znanym ekspertem w tej dziedzinie był oficer SS, dr Mengele. Takich jak on agenci służb specjalnych Watykanu i USA ściągnęli do Ameryki w ramach Operacji Paperclip (kryptonim spinacz). Tu otrzymali status azylantów i pracę dla amerykańskiego wywiadu.
 
 
Wspaniały reżyser, Martin Scorsese nakręcił w 2010 roku film pt. Wyspa tajemnic (tytuł oryginalny: The Shutter Island). Człowiek, który przeżył wyzwolenie obozów zagłady nie daje sobie rady z drastycznymi, zbyt intensywnymi dla jego delikatnej psychiki wspomnieniami. W szpitalu na wyspie spotyka niemieckiego psychiatrę, który prowadzi serię zaawansowanych eksperymentów na pacjentach.
 
W 1996 roku wszedł na ekrany film pt. "Maratończyk". Film wyreżyserował John Schlesinger. Legendarny Lawrence Olivier gra rolę niemieckiego nazisty na usługach CIA. Przygotowując się do filmu studiował mentalność zbrodniarza Mengele.
 
Z początkiem 1964 roku Kubrick zaprezentował swój film pt. Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę. Kim jest dr Strangelove? [Ang. znaczenie tego nazwiska to dziwna miłość]. Ex-nazi pracujący dla amerykańskiego rządu. Stanley niedwuznacznie przekazuje widzom wiadomość o przetrwaniu hitlerowskiego nazizmu w amerykańskich instytucjach rządowych. 
To rozpoznanie nie daje mu spokoju przez całe jego życie.
 
W innym filmie pt. Mechaniczna pomarańcza (tytuł oryginalny: A Clockwork Orange) Kubrick pokazuje jak wygląda w praktyce jedna z metod prania mózgu. Podobną scenę pokazał Donner.
 
 Kubrick
Doner
 
Eksperymentatorzy z MK ULTRA wychodzili z założenia, że ktoś gwałtowny może zostać gwałtem zmuszony do potulności. Similia similibus cutantur - lecz podobnym podobne. Należy tylko pozbawić pacjenta gwałtem wolnej woli.  Film OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE nie jest filmem o programowaniu zrobotyzowanych zabójców. Kubrick pokazuje w nim, że są tu też brane pod uwagę seksualne konotacje - kobiety masowo programowane do orgii dla elity rządzącej. 

Lewis Carroll – brytyjski pisarz i poeta, autor książki pt. Alicja w krainie czarów i jej kontynuacji Po drugiej stronie lustra znany ze swojej skłonności do pedofilii marzył o zahipnotyzowanej dziewczynce, która przechodzi na drugą stronę tęczy pozostając mimo to nadal cieleśnie w świecie materialnym (czytaj: wchodzi w stan hipnozy), jednak postrzega go inaczej niż inni. Profesor literatury, Hugh Haughton twierdzi, że relacja Carrolla z dziewczynkami z zaprzyjaźnionej z nim rodziny Liddell była znana wszem i wobec ze względu na "intensywną zażyłość", która w dzisiejszych czasach wydałaby się "raczej dziwna".
 
 Lewis Carroll całuje się z małą Alice Liddell

Alicja w krainie czarów wg Disneya

Wracając do programu MONARCH - nazwa ta odnosi się do motyla o nazwie monarcha.

Monarcha - Danaus plexippus
 
Pacjenci poddawani takim zabiegom odnoszą wrażenie, że unoszą się jak motyle; gąsienice przeistaczają się w motyle. Chodzi tu o zmaterializowanie idei transformacji. Helen, córeczka dra Hartmana, granego przez Toma Cruise'a, gdy widzimy ją na ekranie po raz pierwszy (na początku filmu) nosi na plecach skrzydełka motyla. Tak naprawdę postać ich córeczki niczego do filmu nie wnosi, a jednak genialny reżyser umieścił ją tam ze skrzydełkami motyla na plecach, tak jak poster narciarza z napisem MONARCH. Podczas rozmowy ze swoim scenarzystą, Kubrick wyjaśnił, że państwo Hartmanowie powinni mieć dziecko, żeby wykluczyć podejrzenie, że mogliby się wzajemnie dopuszczać zdrady.
Ale dlaczego dziewczynka ze skrzydełkami motyla? Tego scenarzyście nie wyjaśnił. Państwo Hartman mają wszystko, co każdy chce mieć w tym świecie: wolność finansową, pozycję i wszystko, co czyni Ziemianina szczęśliwym, a mimo to są stale sfrustrowani. Pamiętając jednak o wykorzystywaniu dzieci w kręgach elity tego świata można się domyśleć czym stanie się Helen mając taką matkę, jaką gra Nicole Kidman. Jej córeczka ubrana jest jak laleczka. Czym jest ciało kobiety w świecie elity? Lalką. Odpowiednio zaprogramowanym obiektem pożądania, którego zadaniem jest zaspokajać instynkt mężczyzny. Niczym więcej.

Tę filozofię przekazuje flirtującej na "gazie" żonie dra Hartmana
uczestnik przyjęcia w domu miliardera, Zieglera
 
 
 

Pewne eleganckie domy mody specjalizują się w stylu Madame Butterfly
"Pani motyl" - pamiętacie operę Giacoma Pucciniego?

Kobieta, jej ciało jest tylko lalką do zabawy. Żyjąca w tym ciele dusza nie jest w tych kręgach w ogóle brana pod uwagę. Pod koniec filmu Helen, córeczka państwa Hartman wybiera sobie w sklepie
z zabawkami lalkę. Takimi lalkami są dziewczęta biorące udział w orgii w zamku. Opłacane niewolnice seksu. I nie byłoby w tych zabawach niczego złego, gdyby nie zapominano o rozwoju, o ewolucji duszy. Ta jednak jest tu z premedytacją tłumiona i skazana na stagnację. Wygląda na to, że Helen pójdzie w ślady swojej mamy, śladem laleczki Barbie.

Suri Cruise, córka Nicole i Toma, gdy miała 7 lat już była ikoną mody.
Dziewczynka znalazła się także na pierwszym miejscu najlepiej ubranych dzieci gwiazd.
 W swojej szafie miała kilka par pantofelków; 100 dolarów za parę
 
Pod koniec filmu: W sklepie z zabawkami roi się od symboli, które Kubrick pokazał nam w zamku Sommerton: gra o nazwie Magic Circle (Magiczny Krąg), pentagramy i gwiazdy, misiaczki symbolizujące w Stanach  instytucję "Opieka nad dzieckiem"; w filmie Lśnienie też roi się od misi. Od tej pory mała Helen nie pojawia się już na ekranie. Sfrustrowany dr Hartman o oczach szeroko zamkniętych, nadal nie widzący rzeczywistości jaka go otacza i jego żona rozmawiają o swojej przyszłości. W tle Nicole Kidman można zauważyć trzech mężczyzn patrzących na półkę z misiami. Jeden z nich ma długie włosy. To ten, który grał rolę kelnera na imprezie u Zieglera. Pozostali dwaj siedzieli przy stoliku obok schodów, po których wchodzi Cruise zawołany do apartamentów Zieglera, którego gra Sydney Pollak. To nie może być przypadek, bo przypadki nie istnieją. Wygląda na to, że Nicole Kidman odwraca uwagę skołowanego męża, żeby nie widział, że jego córka zostaje porwana.
 
*  *  *  
 
Co roku odnotowuje się 1 milion dzieci zaginionych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Na przykład Belgia jest światowym liderem w handlu dziećmi oraz kobietami. W regionie Brukseli okazało się, że 1300 dzieci zniknęło w latach 1991 i 1996. Ta sama historia powtarza się na całym świecie. Miliony dzieci „znika” co roku i nigdy nie zostają odnalezione.
 
*  *  *  *  *  *  *  * 

Adoptowana córka Toma Cruse'a i Nicole Kidman
- Izabella Cruise w koszulce z motylem
nie zaprosiła swoich rodziców na swój ślub, na który tata Tom dał pieniądze ...
 
 
 
W "tajemniczych okolicznościach" zmarł ojciec Nicole Kidman, ceniony psycholog i wykładowca University of Technology w Sydney. Pierwsza oficjalna wersja brzmiała, że dr Kidman potknął się
i uderzył w głowę; druga oficjalna wersja brzmiała - zawał serca. Ciało znaleziono w hotelu
w Singapurze. Australijskie media podają, że dr Antony Kidman uciekł z Australii ponieważ oskarżono go o branie udziału w gwałtach dokonywanych na dzieciach przez grupę bogatych pedofilów z Sydney.

 

... a co z globalnym obserwatorem?

L'Osservatore Romano (wł.: Obserwator Rzymski) – gazeta watykańska.

 - - - - - - - 


https://www.youtube.com/watch?v=JTwRRwUb4IE

https://news.artnet.com/art-world/was-lewis-carroll-a-pedophile-his-photographs-suggest-so-237222

  *)  https://en.wikipedia.org/wiki/Mentmore_Towers
**) O'Brien, Cathy. "Trance Formation Of America". 
      The new inquisitions: heretic-hunting and the intellectual origins of modern totalitarianism
    Oxford [Oxfordshire]: Oxford University Press
    de Young, M (2004). The day care ritual abuse moral panic 
    Toropov B (2001). The complete idiot's guide to urban legends 
    Barkun, Michael (2003). A culture of conspiracy: apocalyptic visions in contemporary America.
    Berkeley: University of California Press.

 Elity zawsze się bawią

Maska na maskę

18 komentarzy:

 1. Wszystkie rzeczy w swiecie sa symbolami trzeba tylko dostrzec....... i mamy swiat w krzywym zwierciadle pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie rzeczy w swiecie sa symbolami trzeba tylko dostrzec....... i mamy swiat w krzywym zwierciadle pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj po raz pierwszy obejrzałam film OSZ Kubrica. Dobryyy!
  A co pan powie na ten film? sfabrykowany? czy prawdziwy? http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/sensacja-kubrick-sfalszowal-ladowanie-na-ksiezycu/7xc3zz
  :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z życia wzięty. W kręgach "oświeconej" elity o pewnych porach roku i podczas określonych faz Księżyca urządza się nie tylko tego typu dziecinne orgie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli ksiądz Piotr N. mówi prawdę. Inaczej za te słowa powinien dostać ekskomunikę lub trafić do czubków. Kurczeee a może "oświeconym" ta jego wypowiedź jest na rękę?
  https://www.youtube.com/watch?v=30m1oCuj26M

  OdpowiedzUsuń
 6. Ksiądz N. podaje tego samego "kurczaka" tylko w
  s w o i m sosie. Liczą się motywy postępowania...

  OdpowiedzUsuń
 7. hmm pierwszy raz powiedział to w dniu 1 kwietnia 2012 (prima aprilis), nie było odzewu to po kilku miesiącach powtórzył w kazaniach jeszcze dwa, trzy razy. :)
  Super Gostek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego pewne portale katolickie, podają znaczenie motyla jako symbol New age ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zwrócić się z tym pytaniem bezpośrednio do nich. Z pewnością mają już przygotowaną odpowiedź.

   Usuń
 9. Obejrzałam "mechaniczną pomarańczę". Polecam obejrzenie czytającym ten artykuł http://www.cda.pl/video/47343956 Chyba w ok. połowie filmu widziałam Romana Polańskiego.
  S. Kubrick to genialny reżyser z niesamowitą wiedzą n.t. działalności "oświeconych".
  Ten film chyba nie był wyświetlany w TVP.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chcesz być członkiem Iluminatów jako braterstwa, które mogą uczynić cię bogatym na wieki może również sprawić, że imię i nazwisko znane i uprawnienia do kontrolowania ludzi na wysokich stanowiskach w całym świecie. stać się członkiem Illuminati wszystkie swoje trudności żywej będzie sportu. Twoje życie będzie bardzo łatwe, będziesz wolny od ucisku, pieniądze będą wiedzieć być problemu i będziesz bogaty i sławny, bez żadnego stresu. dziś dołącz Illuminati nas i dostać niektóre $ +40.000 co tydzień i co miesiąc $ +1.000.000 dla każdego nowego członka, jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami? poprzez morganilluminatirich@gmail.com~~HEAD=pobj lub zadzwoń +234706184880 Y.M.C.M.B

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawa analiza filmu jednego z moich ulubionych reżyserów. Na pewno obejrzę po raz trzeci i zwrócę uwagę na poruszone przez Pana zagadnienia. Z chęcią przeczytałabym też coś więcej na temat "Odysei kosmicznej 2001", która jest dla mnie arcydziełem kina, a jednak wciąż wiele z niej nie rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu znajduje się kilka impulsów do przemyślenia:
   http://www.kubrick2001.com/
   Z pozdrowieniami,
   RN

   Usuń
 12. WELCOME TO THE GREAT BROTHERHOOD.
  Do you want to be a member of Illuminati as a brotherhood that will make you rich and famous in the world and have power to control people in the high place in the worldwide .Are you a business man or woman,artist, political, musician, student, do you want to be rich, famous, powerful in life, join the Illuminati brotherhood cult today and get instant rich sum of. 2 million dollars in a week, and a free home.any where you choose to live in this world and also get 10,000,000 U.S dollars monthly as a salary %2026
  BENEFITS GIVEN TO NEW MEMBERS WHO JOIN ILLUMINATI.
  1. A Cash Reward of USD $500,000 USD
  2. A New Sleek Dream CAR valued at USD $300,000 USD
  3.A Dream House bought in the country of your own choice
  4. One Month holiday (fully paid) to your dream tourist destination.
  5.One year Golf Membership package
  6.A V.I.P treatment in all Airports in the World 7.A total Lifestyle change 8.Access to Bohemian Grove
  9.Monthly payment of $1,000,000 USD into your bank account every month as a member
  10.One Month booked Appointment with Top 5 world Leaders and Top 5 Celebrities in the World.
  If you are interested of joining us in the great brotherhood illuminati satanic hand symbol contact us no +2348074100134 OR on our Email- Illuminatimoney66@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. WELCOME TO THE GREAT BROTHERHOOD.
  Do you want to be a member of Illuminati as a brotherhood that will make you rich and famous in the world and have power to control people in the high place in the worldwide .Are you a business man or woman,artist, political, musician, student, do you want to be rich, famous, powerful in life, join the Illuminati brotherhood cult today and get instant rich sum of. 2 million dollars in a week, and a free home.any where you choose to live in this world and also get 10,000,000 U.S dollars monthly as a salary %2026
  BENEFITS GIVEN TO NEW MEMBERS WHO JOIN ILLUMINATI.
  1. A Cash Reward of USD $500,000 USD
  2. A New Sleek Dream CAR valued at USD $300,000 USD
  3.A Dream House bought in the country of your own choice
  4. One Month holiday (fully paid) to your dream tourist destination.
  5.One year Golf Membership package
  6.A V.I.P treatment in all Airports in the World 7.A total Lifestyle change 8.Access to Bohemian Grove
  9.Monthly payment of $1,000,000 USD into your bank account every month as a member
  10.One Month booked Appointment with Top 5 world Leaders and Top 5 Celebrities in the World.
  If you are interested of joining us in the great brotherhood illuminati satanic hand symbol contact us no +2348074100134 OR on our Email- Illuminatimoney66@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

 14. Dołącz do wielkiej Illuminati kult zalogowany Chcesz stała firma Man / Woman, albo szukają mądrości i wiedzy. Pastor, polityk, muzyk, lekarz, piłkarz, student, nie chcesz być sławny artysta lub aktor (e tc) i chcesz być bogaty, potężny i sławny w świecie, a także uzyskać sumę 50,000,000,00 Dolary z darmowa dom swoich decydują się żyć w świecie, a także coraz 70,000,000,00USD jak miesięcznego wynagrodzenia, a także daje pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej z własnego wyboru ... skontaktować się z nami pod informacją to./ WhatsApp nam żadnej +2348119239306 lub emaill: illuminatitemple498@gmail.com więc dodać do dzisiaj więc możemy rozpocząć proces łączenia !!!

  OdpowiedzUsuń
 15. bardzo ciekawe, jedna rzecz tylko mi nie pasuje, suri nie jest corka nicole kidman tylko katie holmes, to druga zona toma cruise, teraz zreszta tez byla.

  OdpowiedzUsuń