Roman

Roman

sobota, 30 lipca 2016

Co Wy NATO?


Nowa siedziba Sojuszu w Brukseli został zbudowany za skromną sumę jednego miliarda dolarów!


Wikipedia podaje, że North Atlantic Treaty Organization (NATO) - Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego – jest organizacją polityczno-wojskową, która powstała 24 sierpnia 1949. Początkowym celem istnienia NATO była obrona militarna przed atakiem ze strony Związku Radzieckiego i jego państw satelickich (w tym Polski). Z czasem jednak organizacja stała się elementem utrzymania równowagi strategicznej między Wschodem i Zachodem.
Po rozpadzie Układu Warszawskiego, organizacja ta pełni rolę stabilizacyjną, podejmując działania zapobiegające rozprzestrzenianiu konfliktów regionalnych.
Kilka tygodni temu, między 6 a 9 lipca odbył się "szczyt NATO" w Warszawie.

- Historia tej organizacji i jej obecnej działalności pokazuje w jaki sposób Zachód skonstruował swoje kłamstwa i dlaczego przyszłość Zachodu jest nich uzależniona. Politycy w państwach Zachodu oraz służby specjalne zdają sobie sprawę z tych kłamstw, jednak udają że o niczym nie wiedzą. Prowadzenie tzw. strusiej polityki okaże się w przyszłości nie opłacalne.- Przed rokiem członkowie tej organizacji szczytowali w Istambule. Po spożyciu smakowitych potraw i drinków, śmiejąc się ze strusi z ich tylnymi częściami wypiętymi w górę i naiwnych narodów wierzących w ich mowy o pokoju na świecie i stabilizacji odśpiewali  niby spontanicznie w trakcie wyreżyserowanego spektaklu piosenkę pt.  „We are the world" (To my jesteśmy światem), co stanowi jedyną prawdę w tych spotkaniach, bowiem nie są to świadome dzieci Boże w pełni odpowiedzialne za swoje czyny i przyszłość ludzkości, którą widzą - tak jak np. Watykan - jako stada baranów i owiec. 

- Zamieszczony powyżej film wideo pokazuje rozbawionych generałów i ministrów spraw zagranicznych (gen. Philip Breedlove, sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, Federica Mogherini, przedstawicielka Unii Europejskiej ds. zagranicznych i bezpieczeństwa) podczas gdy cywilizacja Zachodu chyli się ku upadkowi a jej jawni wrogowie są wpuszczani do europejskich miast.

- W Warszawie szczytowano z radości bowiem spotkanie to miało symbolizować (marzenie Zbigniewa Brzezińskiego) hegemonię USA nad resztą świata, jednak w rzeczywistości był to początek końca. I dobrze. Tak jest dobrze, bowiem stary świat umiera a nowy się rodzi pomimo szczepionek, ustawianych instalacji à la HAARP i kontroli umysłów.

Tu nasuwa się logiczne pytanie  c z y m  jest dzisiaj loża NATO?

- Każde państwo członkowskie zobowiązane jest uzbroić się w celu wzięcia udziału w kolejnej wojnie, poświęcając dwa procent swojego PKB nawet jeśli jej wybuch chwilowo nie zagraża. Broń musi być zgodna ze standardami sojuszu NATO, zaś na zakupy należy pofatygować się do Waszyngtonu. Oczywiście reszty krajowej produkcji broni są brane pod uwagę, ale nie na dłuższą metę.  W ciągu minionych dwudziestu lat NATO wymagała od państw członkowskich zniszczenia przemysłu lotnictwa wojskowego (naturalnie z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych). Pentagon ogłosił opracowanie wielozadaniowego samolotu bojowego w bezkonkurencyjnej cenie: F-35 Joint Strike Fighter. Wszystkie państwa członkowskie zamówiły to cacko i zamknęły własne fabryki. Minęło dwadzieścia lat, a Pentagon nadal nie jest w stanie wyprodukować ani jednego
z tych "myśliwców do wszystkich celów" i na targach broni prezentuje sklecony samolot F-22. Tak się przypadkowo złożyło?... Państwa członkowskie (czytaj:klienci) są stale upominani, że powinni finansować badania dotyczące tego projektu, podczas gdy Departament Rozpatrywania Wznowienia Produkcji bada stare modele samolotów i wszystko wskazuje NATO, pardon, na to, że projekt F-35 nigdy nie zostanie zrealizowany. Pieniądze wpływają jednak do kasy śpiewających to my jesteśmy dziećmi tego świataNATO pełni więc funkcję firmy ochroniarskiej wymuszającej haracz. Kto nie zapłaci naraża się na ataki terrorystyczne. 

Księga Kapłańska;
●   "Ześlę na was dzikie zwierzęta, które pożrą wasze dzieci!" 
● "Ześlę na was przerażenie, wycieńczenie i gorączkę, które prowadzą do ślepoty i rujnują zdrowie!"

- Po tym, jak Stany Zjednoczone uzależniły od amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego swoich sojuszników, Pentagon przestał dbać o ich rozwój. I o to chodziło.
- Tymczasem Rosja odbudowała swój przemysł zbrojeniowy a Chiny są bliskie osiągnięcia tego samego celu. Oba kraje są członkami grupy BRICS.

- Obecnie rosyjskie siły zbrojne wyprzedzają Pentagon w konwencjonalnym
i niekonwencjonalnym uzbrojeniu, czego USA obawia się najbardziej i stąd ten pośpiech w sprowokowaniu III wojny światowej. Rosjanie wdrożyli w zachodniej Syrii, na Morzu Czarnym oraz w Kaliningradzie system, który pozwala im blokować polecenia NATO i z tej przyczyny NATO zmuszona jest zrezygnować
z kontroli tych regionach. Jeśli mowa o technicznym sprzęcie lotniczym, to Rosja dysponuje wielofunkcyjnymi samolotami bojowymi, których piloci na Zachodzie mogą tylko pozazdrościć. Nie cieszy mnie taki stan rzeczy, ale jak widać zło zniszczy się samo na naszych oczach. Kto ma słabe nerwy, a jeszcze się od tego świata nie odwrócił, niech uczyni to teraz i wejdzie w siebie. Inna droga "zbawienia" w obecnej sytuacji nie jest mi znana.
- Chiny w ciągu najbliższych lat również wyprzedzą NATO jeśli chodzi
o konwencjonalne urządzenia. Sojusznicy loży NATO staczają się w mroki historii. Upadek tej organizacji jest również ich upadkiem.


"PAŃSTWO ISLAMSKIE"


Po histerii zainscenizowanej 2000 roku i wprowadzeniu w nasza świadomość informacji o istnieniu Bin Ladena i al-Kaidy, grozi nam nowe niebezpieczeństwo
i nowy wróg - kalifat z Bliskiego Wschodu, Państwo Islamskie.Doradca prezydentów USA - Zbigniew Brzeziński i agent CIA Osama bin Laden

- Wszystkie państwa członkowskie powinny wstąpić do "globalnej koalicji", której celem jest pokonanie wspólnego wroga. Podczas szczytu w Warszawie członkowie loży NATO pogratulowali sami sobie z powodu zwycięstwa w Iraku,
a nawet w Syrii pomimo "rosyjskiej interwencji militarnej i jej znaczącej obecności wojskowej i wsparcia dla reżimu", tworząc tym samym "źródło zagrożenia i dodatkowe wyzwania dla bezpieczeństwa sojuszników". Po tym gdy każdy doskonale zrozumiał, że ISIS zostało założone w 2006 roku przez skorumpowanych polityków i służby wywiadowcze Stanów Zjednoczonych, NATO zapewniła nas, że organizacja odwraca się teraz od Stanów Zjednoczonych tak, jak to było z al-Kaidą. Niemniej jednak 8 lipca, podczas gdy Syryjska Armia Arabska walczyła z kilkoma grupa terrorystycznymi, w tym ISIS w Homs, Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych wspierały terrorystów przez cztery godziny. Ten czas został wykorzystany przez Daesh do zniszczenia rurociągu łączącego Syrię z Irakiem i Iranem. Zaś w trakcie ataków w dniu 4 lipca w Arabii Saudyjskiej (zwłaszcza przeciwko ambasadzie USA w Jeddah), stosowany tu przez kalifat materiał wybuchowy (high-tech product), został dostarczony przez Pentagon, ponieważ tylko Pentagon takowy posiada. Dlatego nie jest tak trudno do zrozumieć, że skorumpowany Pentagon z jednej strony niby zwalcza kalifat, podczas gdy tam gdzie mu wygodnie dostarcza drugą ręką broń i wspiera logistycznie terrorystów.

- Kto jednak korumpuje amerykańskich i izraelskich polityków oraz agentury wywiadu?


- Odpowiedź na to pytanie jest prosta: Żydzi!
- Nie, nie żydzi, ponieważ miliony "żydów" na świecie i w Izraelu nawet nie mają pojęcia, że taki  k t o ś  istnieje i - dlatego, że go na to stać - decyduje o ich losach i losach reszty świata.
- W takim razie Amerykanie!
- Nie Amerykanie, ponieważ setki milionów Amerykanów nie zdaje sobie sprawy z jego istnienia. To "amerykański żyd", albo "żydowski Amerykanin", jeszcze jedna twarz antychrysta - miliarder Sheldon Gary Adelson. To on namawia Obamę do zrzucenia bomby atomowej na Iran. To on utrzymuje tajny kontakt
z rządem Chin Ludowych. To jeden z władców tego materialistycznego kotła zwanego "naszym (?!) światem. Oczywiście przyjaciel rodziny Rotschildów
i Georga Sorosa. W USA wspiera finansowo zarówno partię republikańską jak
i demokratyczną. Kto odda pokłon demonom - ten rządzi. Kto dziękuje Stwórcy z rana za każdą spokojnie przespaną noc i za nowy dzień - ten żyje świadomie. Jeden śni o władzy, drugi wie, że jest wolny, bo nie jest przywiązany do niczego ani do nikogo w i na materii.

UKRAINA
-  Dziś poprawnie jest szczekać na Rosję. Jej "agresywne i prowokacyjne działania wojskowe na peryferiach terytorium NATO i jej potwierdzone dowodami zaangażowanie w osiąganie politycznych celów poprzez groźby lub użycie siły stanowią źródło niestabilności w regionie (Ukraina), co stanowi fundamentalne wyzwanie dla Sojuszu NATO".
Podkreślam, że mówimy tu o poprawności politycznej, a nie o prawdzie. Poprawność polityczna (czy religijna) nie ma nic wspólnego z rzeczywistością,
z Uniwersalnym Prawem i duchowym rozwojem. "... i poznacie prawdę i prawda was wyzwoli..." - prorokował Chrystus przed 2000 lat, duch, który swoim życiem dał nam przykład jak ignorować wszelką poprawność.
- NATO oskarża Putina o aneksję Krymu, co odpowiada prawdziwe z tym, że kontekst tej aneksji jest skrzętnie pomijany, bowiem to amerykańska agencja wywiadowcza, CIA zorganizowała w Kijowie zamach stanu (oczywiście Wiktor Janukowycz nie był aniołem) i to CIA ustanowiła rząd, do którego należą naziści. Krótko mówiąc, członkowie NATO stoją na straży prawa, podczas gdy Rosja naruszyła umowy, które uprzednio zawarła z Sojuszem. Tak należy myśleć poprawnie.
WRACAMY DO SZCZYTU W WARSZAWIE
- Organizacja NATO uznaje za niedopuszczalne, żeby  Stany Zjednoczone wypełniły wszystkie luki. Wielka Brytania, która właśnie położyła kres jej "specjalnym stosunkom" w sojuszem wychodząc z Unii Europejskiej, odmówiła też zwiększenia swoich udziałów w sojuszu w celu zminimalizowania  obciążeń związanych z Brexitem. Aby uniknąć niewygodnych pytań, Londyn ukrył się za zbliżającą się zmianą rządu.
 - Na szczycie podjęto dwie decyzje: 
a/ na granicy z Rosją założone zostaną bazy wojskowe oraz opracowany zostanie projekt tarczy antyrakietowej, jednak ponieważ ta decyzja koliduje z umowami NATO ustalono procedurę polegającą na tym, że oddziały wojskowe będą wymieniane, co ma oznaczać dla Rosji, że w tym rejonie NATO nie utrzymuje stałego kontyngentu żołnierzy, jednak żołnierze zawsze będą obecni. 
b/ wykorzystanie terytorium sojuszników w celu wysłania tam amerykańskich żołnierzy oraz systemów broni.
Aby nie urazić ludności zamieszkujących te kraje, które będą pod nadzorem amerykańskim, rząd USA zgodził się na to, żeby nadzór nad tarczą antyrakietową objęło dowództwo NATO, a nie Pentagon.
Co to w praktyce oznacza?
To oznacza, że jest ta rzekoma zmiana istnieje tylko na papierze, ponieważ najwyższy dowódcą sojuszu NATO, obecnie gen. Curtis Scaparrotti zawsze jest amerykański oficer, który jest powoływany na to stanowisko wyłącznie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, który kontrolowany jest przez takich ludzi jak m.in. wyżej wspomniany Sheldon Adelson. 


Czy nadal, szanowny Czytelniku, uznajesz ten świat za swój, za świat którym rządzi Bóg-Stwórca i jego uniwersalne prawa?
Jeśli tak to szlafmyca zsunęła Ci się już na oczy.

27 komentarzy:

 1. Obserwować POTO by POJĄĆ KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI :)A RESZTA I TAK SIĘ DOKONA. POZDRAWIAM :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obserwować POTO by POJĄĆ KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI :)A RESZTA I TAK SIĘ DOKONA. POZDRAWIAM :)

  OdpowiedzUsuń
 3. JEŚLI KTOŚ LICZY RZE POJAWI SIĘ MESJASZ KTÒRY ZROBI WSZYSTKO ZA WSZYSTKICH TO NIECH SIĘ OBUDZI. ON JURZ DAWNO TO UCZYNIŁ TERAZ CZAS NAWAS. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. JEŚLI KTOŚ LICZY RZE POJAWI SIĘ MESJASZ KTÒRY ZROBI WSZYSTKO ZA WSZYSTKICH TO NIECH SIĘ OBUDZI. ON JURZ DAWNO TO UCZYNIŁ TERAZ CZAS NAWAS. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Konieczne i zasadne promować wiedzę Pana Romana

  OdpowiedzUsuń
 6. Człowiek na tej ziemi jest daleki od tego, by być pierwszym pod względem inteligencji, dobroci i doskonałości wśród istot, zamieszkujących wszechświat. Jaka to pycha i zarozumiałość sądzić, że nieskończenie rozległy wszechświat z niezliczonymi, ogromnymi
  galaktykami jest stworzony tylko dla człowieka — czerwa ziemskiego! Zasłona tajemnicy odchyla się dla człowieka w miarę tego, jak on się oczyszcza, wyzwala z materii i doskonali — gdyż obecnie brak mu do tego odpowiednich zmysłów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytam, czytam i tak sobie myślę co Pan Roman uważa o Trumpie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jeśli Mr. Trump wygra wybory, to będzie to pierwszy raz w historii USA, że miliarder zajrzał do mieszkania czarnoskorych obywateli...

   Usuń
  2. w centuriach nazwany jest grubym dyktatorem ... zapewne się troszkę utuczy

   Usuń
 8. Człowiek brzmi dumnie - pamiętacie takie hasła ? Ja jestem dumny , że jestem człowiekiem ,który nie zatracił poczucia swej wartości . Jeśli ktoś się czuje nic znaczącym robakiem to jego sprawa . Jeżeli ktoś stracił wiarę w Zbawiciela Bożego to znaczy że zastąpił Go kim innym lub czym innym . Mesjasz który oddał swoje życie za ludzkość znany pod imieniem JESZU , opowiedział co stanie się z wiarą ludzi .
  Do Wioli - człowiekowi Bóg dał ziemię , nie wszechświat . Dzieje 17;26 On z jednego [człowieka] wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania,
  Jeremiasza 27; 5 Ja uczyniłem ziemię, człowieka i zwierzęta, które są na powierzchni ziemi, swą wielką siłą i swym wyciągniętym ramieniem; mogę je dać, komu będę uważał za słuszne.
  Prawdą jest że biblia jest dla wnikliwych i dlatego zachęcam do czytania jej ze zrozumieniem .
  Przestrzegam też przed mamidłami tego systemu i naukami wymyślonymi dla zwodzenia naiwnych .
  Każdemu według potrzeb - to też stare hasło , ale się sprawdza .
  Pytanie - na kogo lub na co zamieniliście prawdziwego BOGA ?
  Większość postąpiła tak : Rzymian 1; 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.
  Pozdrawiam i przypominam że Roman to też człowiek .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tzw. "Biblią" trzeba być ostrożnym, bardzo ostrożnym. Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=DZBl-fjNQNU i część drugą. Żaden sędzia gdyby przedstawić mu takie akta nie podjąłby się osądzać na jego bazie. A propos proroka Jeremiasza: tak jak każdy prorok miał kłopot z odróżnieniem Wewnętrznego Głosu naszego Ojca (jak nazywał Chrystus Stwórcę) od psychotronicznych przekazów pochodzących od istot odgrywających rolę "boga". Istota która oderwała kawał planety i na tym odłamku stworzyła genetyczny ogródek w którym z pomocą inżynierii genetycznej stworzyła ciała zwierząt i hybryd-niewolników na swoje podobieństwo moim Ojcem nie była. I choć chwilowo żyję w ludzkim ciele, bo tego wymaga moja praca, to jestem tylko użytkownikiem tego ciała, z którym sie nie utożsamiam. Z szacunkiem.

   Usuń
  2. O szczęście nie pojęte,sam Naht odwiedził mnie ....- parafraza pieśni katolickiej . Potwierdzam co do ostrożności czytania biblii, ale względem tłumaczy ,którzy tłumaczą tendencyjnie. Mówiąc krótko nie ma świętości w tym świecie. Po prostu tłumacze Boga się nie boją i fałszują przekazy , przekręcają wersety zmieniając ich sens itd. ( to do tych co nie wiedzą o fałszerzach ).
   Tak żeby było jasne - ja nie mam zamiaru atakować czy odbierać pańskich zwolenników, a jest ich tak wielu i mogę powiedzieć wręcz zakochanych w pańskich wywodach , że aż się boję.
   Ja tylko martwię się o te zagubione owieczki które jeszcze poszukują Pana naszego Jeszu pomazańca Bożego . Dla pana jest On tylko jednym z proroków a dla mnie Zbawicielem . Syn z woli Ojca stał się dla nas ludzi ;
   - PANEM
   - KRÓLEM
   - BOGIEM
   - STWÓRCĄ
   Myślę że nie będzie miał pan mi za złe tego wpisu , bo o biblii mało kto chce dyskutować, tak więc nie ma strachu o wiernych czytelników.
   Tak jeszcze na marginesie , jako wisienka na torcie , to właśnie pańskie poglądy co do istnienia człowieka pomogły mi uwolnić się od religii i religiantów , którzy zniewalają ludzi dogmatami , zakazami i nakazami . Poznawszy Syna Bożego stałem się wolnym człowiekiem i tego wszystkim życzę .
   Serdecznie pozdrawiam.
   Rzymian 14; 23...Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.

   Usuń
  3. Czy wiesz Antoni, że Biblia jest dziełem starożytnych Żydów ?
   A jeśli wiesz i nadal myślisz jak myślisz, to ja nie będę Cię martwiła ani jednym słowem :)

   Napisaleś, że uwolniłeś się od religii i religiantów, ale mimo to, nadal opierasz się i podpierasz na tej książce, a nawet ją cytujesz. Coś mi tutaj nie pasi :)

   ps.
   rozumiem też, że czerpiesz z jej żródeł pierwotnych, a nie z przepisywanych i przeinaczanych przez skrybów przez wiele, wiele stuleci.
   Czyżbyś był wysoko postawionym w hierarchi kapłanem ?

   Usuń
  4. Witaj Doroto.
   Wiem kto był pisarzem biblii'
   Wiem kto jest autorem biblii.
   Wiem o fałszerzach biblii
   Zaś czytanie biblii to nie religia .
   Czytanie blogu Romana to nie religia .
   Czytanie wielu publikacji to nie religia .
   Czerpanie wiedzy z różnych źródeł to nie religia. Jeśli chodzi o cytowanie biblii , to robię to z przyjemnością , bo to mądrość zapisana i znana na całym świecie.( pomijając fragmenty sfałszowane ).
   Wiedza to jedno , a mądrość to drugie.
   Nie każdy kto ma wiedzę jest mądry .
   Zaś wiedza człowieka w więkrzości opiera się na przekazach , bo sami wszystkiego nie doświadczymy, poprostu za krótko żyjemy.
   Sarkazm co do hierarchi kapłańskiej jest niepotrzebny , ale ciepło , ciepło .
   Źródło z którego korzystam jest pierwotne , jeśli dobrze cię rozumiem . Nie jest to żrudło kosmitów , demonów czy temu podobnych , ale jest nieziemskie .
   Jak widzisz korzystam też z doświadczenia p.Romana gdyż podróżnik z niego niemały. Wiele widział, wiele poznał , wiele doznał. Ale mam włane zdanie na wiele tematów , bo w końcu choodzi o moje życie i to życie na wysokościach . Śmiem twierdzić że twoja wiedza też opiera się na przekazach - tyko czyich ? A może te przekazy to właśnie jest twoja religia ? Pozdrawiam (odpisałem w twoim stylu ).

   Usuń
  5. KTO SZUKA PRAWDY TEN ZNAJDZIE. KTO GŁOSI I NIEWSTYDZI SIĘ JEZUSA CHRYSTUSA TEN NIESIE ŚWIATŁO :) DLATEGO TAKICH ROMANÓW JAK NAJWIĘCEJ :)KŁAMSTWO TAK WSZECHOBECNE STAŁO SIĘ WYKŁADNIĄ PRAWDY A WYSTARCZY POMYŚLEĆ SERCEM I WYWODY WĄTPLIWOŚĆ PRZEMINIE. WYBIERAMY SERCEM BO ROZUM JEST ATAKOWANY Z KARZDEJ STRONY. POTO MAM ROZUM WIĘC MYŚLĘ. POTO MAM OCZY WIĘC WIDZĘ POTO MAM USZY WIĘC SŁUCHAM :) TU NIKT NA SIŁĘ NIKOGO NIEZMUSZA TU ZACZYNA SIĘ MYŚLEĆ A SERCE I TAK SWOJE WYBIERZE. POZDRAWIAM :)

   Usuń
  6. Antoni,
   ja swoją mądrość zdobywam poprzez osobiste doświadczenie. I uważam, że innej drogi nie ma :)

   Książki ?
   pewnie że można je czytać, sama czytam sporo.
   Jak przysłowiowego ognia jednak należy unikać adoptowania wiedzy w nich zawartych (którą zebrał przecież ktoś inny), jako 'swojej'.
   Czy można je traktować jako podpowiedż, czy przestrogę ? pewnie że mozna .
   Właściwie to szystko można :)

   Usuń
  7. Witaj Doroto.
   mój Gmail - antoni.szatkowski@gmail.com
   opisz coś więcej na temat - ja swoją mądrość zdobywam poprzez osobiste doświadczenie. I uważam, że innej drogi nie ma :)
   pozdrawiam

   Usuń
  8. Czytanie ze zrozumieniem to podstawa zdrowej konwersacji Panie Antoni. Cyt".......Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas.Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy..." itd". Czy czerw ziemski dba o to co dostał od Boga? Nie widzi Pan jak wygląda ta ziemia dana nam w opiekę? Dobry gospodarz dba o swój dobytek. Co zasiejesz to zbierzesz.
   Jaki to "Pan Zastępów" przemówił do Jeremiasza, który "nawiedza mieczem i zarazą" swoje stworzenie. Czy to miłosierny Bóg?
   Rzymian 1,18" Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi" itd. Wolna wola , każdemu według jego zasług. Jaką mamy świadomość tak postępujemy.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  9. Wiola . O czerwie napisałaś tak ogólnie , że ja poczułem się dotknięty -twój cytat "Jaka to pycha i zarozumiałość sądzić, że nieskończenie rozległy wszechświat z niezliczonymi, ogromnymi galaktykami jest stworzony tylko dla człowieka — czerwa ziemskiego!" Określiłaś , że człowiek to czerw. Ale teraz widzę , że chodzi ci o tych co niszczą ziemię , a nie o każdego człowieka.
   I znowu - " co siejesz to zbierzesz" - ja na ten przykład staram się być dobrym gospodarzem i dlatego nie prowokuję Boga do złego osądzenia mnie. Dlatego nie przypisuj wszystko wszystkim , a będziemy się lepiej rozumieć.
   Wersety piękne i budujące , bo ja na ten przykład pragnę Boga , który ma moc oczyszczenia ludzkości z czerw i ścierw . Dobrze , że to nie człowiek będzie sędzią, że sam Stwórca jako prawowity gospodarz uczyni tu porządek. A moje pragnienie jest by ten proces oglądać i w tym uczestniczyć . Tak zwani bogobojni ludzie nie powinni się obawiać o pozytywny osąd , chyba że wierzą nie temu Bogu co trzeba !
   Jeśli chodzi o oczyszczenie ziemi z czyniących zło , to zapytaj i Romana jakie istoty zamieszkiwały ziemię , a nie były to czyste stworzenia Boże.
   Powiem , że proszę Boga by wytracił , wybił , zgładził w proch obrócił wszystkich niegodziwców i nie tylko z tej ziemi , ale z całego wszechświata . Będąc człowiekiem ufającym Bogu stworzycielowi ziemi , jestem pewien spełnienia tych moich błagań .
   Dokona tego Jeszu pomazaniec Boży i mój Bóg. Amen.

   Usuń
  10. Witam Antoni. Ogólnie się z Tobą zgadzam. Szczególnie, człowiek świadomy swojego jestestwa nie powinien brać do siebie epitetów typy "czerw ziemski". Dlatego "ja" wiem jak ważna jest dla mnie obserwacja własnego EGO. Jeśli jestem nieuważna to mnie atakuje. Nasz brat Roman jest wnikliwym obserwatorem ( moje osobiste zdanie) przybliża mnóstwo spraw, pisze co się dzieje na świecie, niektórzy nie mają o nich pojęcia ( ja się do nich zaliczam). Jak do nich podejdziemy to będzie tylko subiektywna ocena. Polecam poczytać pisma Biblioteki Nag Hammadi http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/Biblioteka_z_Nag_Hammadi.pdf
   jest tam opisane kim/czym jest Bóg. Gdzieś czytałam , nie potrafię w tej chwili powiedzieć gdzie , Jezus powiedział: "bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo". Ja STARAM się tak robić. Polecam. Pozdrawiam z serca!

   Usuń
 9. POLECAM WSZYSTKIM OBEJRZEĆ NA YUTUBE MASKARADA ANIOŁÒW TŁUMACZENIE ACJENT BLAST :)trochę świerzego spojrzenia niezaszkodzi:)POZDRAWIAM :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Krzysztof.
   Znalazłem taki tekst , który cię zainteresuje odnośnie niosącego światło:
   „I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości.” 2 Koryntian 11:14


   Robi się z tego regułę polegającą na twierdzeniu, że on podszywa się pod kogoś innego. Tymczasem faktycznie szatan udaje anioła światłości w sensie dosłownym nie udaje innego anioła, który jest w niebie, ale sam siebie przedstawia że on jest dobry. Stąd jego słudzy nazywają się Iluminatami (oświeceni) a czas, kiedy zaczęli dochodzić do władzy nazywa się oświeceniem. Jego czciciele oddają mu też cześć nazywając go Lucyferem, czyli niosącym światło.

   Usuń
  2. WITAM CIĘ :)TAK ZGADZA SIĘ NIEKTURZY NAZYWAJĄ GO SŁOÑCEM. ALE MOIM MISTRZEM JEST CHRYSTUS :)MIE NIEZWIEDZIE KŁAMSTWO FAŁSZ I OBŁUDA TEGO ŚWIATA. SZANUJE KARZDĄ ISTOTĘ KTURĄ STWORZYŁ STWURCA ŁĄCZNIE Z SOBĄ. OD DZIECKA DOSADNIE POZNAŁEM PRAWDĘ I WIEM RZE CIERPLIWOŚĆ MOJA I KARZDEJ UCZCIWEJ ISTOTY ZOSTANIE WYNAGRODZONA. MOJE MOTTO RZYCIA BRZMI W ZDROWYM DUCHU ZDROWE CIAŁO :) SERCE ZA SERCE BO TO JEST NAJWARZNIEJSZE. POZDRAWIAM CIĘ MOCNO ANTONI :) CHISTORIA POBYTU CHRYSTUSA W CIELE JEZUSA NA ZIEMI JEST NIEDOPOWIEDZIANA A JEZUS BYŁ PODRUŻNIKIEM WIĘC NAWET BUDDYŚCI GO SZANUJĄ. KTO SZUKA TEN ZNAJDZIE :)BO PRAWDA NAS WYZWOLI WIĘC SZUKAJMY PRAWDY WŚRUD TEGO BAJZLU KTURY ZASTALIŚMY RODZĄ SIĘ NA TEJ BŁĘKITNEJ PLANECIE :)

   Usuń
 10. ŚWIATŁO BOSKIE ŚWIATŁO :) MORZE NIEŚĆ KARZDY BO JESTEŚMY JEGO DZIEŁEM I CIAŁEM I DUCHEM I PRAWOWITYMI MIESZKAÑCAMI TEJ ZIEMI CZYNIĆ DOBRO NIENAPOKAZ A SKROMNIE. POCZUCIE UCZUCIE SERCE :) BOSKOŚĆ JEST W KARZDYM Z NAS BO JESTEŚMY JEGO CZĘŚCIĄ. MEGO OJCA ŚWIATÒW WIELE TO SŁOWA JEZUSA CHRYSTUSA WIĘC ROZUMUJE CZUJE SZANUJE :)POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie istoty pochodzą od Boga . Roman mówił o tym . Dlatego nie wolno mówić - "BOSKOŚĆ JEST W KARZDYM Z NAS BO JESTEŚMY JEGO CZĘŚCIĄ." Są istoty pochodzenia demonicznego , są ludzie odrzucający Boga - chyba , że mówimy o innym Bogu ? Szatan też jest bogiem tego świata i znany pod imieniem Lucyfer .Ten że bóg też ma swoje sługi i jego światło niosą . Jeśli mówisz o tym świetle to ja wysiadam .
   Poza tym Chrystus nie miał na imię Jezus , Dzizas , Zezu , Chesus itd. tylko JESZU -co znaczy zbawiciel. Inne imiona to hybrydy podstawione przez Lucka , by nie wzywano prawdziwego imienia naszego Zbawiciela Jeszu pomazańca Bożego .
   Pozdrawiam - www.Jeszu.pl

   Usuń
  2. ARZ TAK SZCZEGUŁOWO NIEZAGŁEBIAM SIĘ SŁUCHAM ANALIZUJE ROZUMUJE A PRAWDA I TAK WYPŁYNIE NAWIERZCH. POTRAFIE CIESZYĆ SIĘ RZYCIEM JAKIE MI OFIAROWANO:) ZIEMIA JEST PIĘKNĄ BŁKITNĄ PLANETĄ I NIE GONIE ZA KASĄ JAK INNI MIE DO SZCZĘŚCIA WYSTARCZĄ MAŁE RZECZY SZCZĘŚCIE BLISKICH I UŚMIECH NA ICH TWARZACH. SPOKUJ DUCHA TO NAJWARZNIEJSZE. KTO KOCHA SZCZERZE TEN JEST ZAWSZE KOCHANY NIEPRAWDAŻ :)NIE MIE OSĄDZAĆ JESZU, JEZUS, CHRYSTUS TO TA SAMA POSTAĆ W MOIM SERCU :) DOBRO ZA DOBRO JA JESTEM RZYCIEM NIEPRAWDAŻ TAK ON POWIEDZIAŁ a za niekture udowadnianie SWOICH RACJI KIEDYŚ PALONO LUDZI NA STOSIE I TO W IMIĘ BOGA A WSZYSCY WIEMY KTO ZA TYM STOI. POZDRAWIAM CIĘ MOCNO

   Usuń
 11. Antoni, może zechcesz posłuchać

  https://www.youtube.com/watch?v=PXVVnXTyK8M

  To trochę inne spojrzenie na Biblię (i treści w niej zawarte) niżli takie, jakie serwują nam znafcy, czy inni 'uprawnieni' do jej interpretacji.

  OdpowiedzUsuń