Roman

Roman

piątek, 11 listopada 2016

NIE KONWERTUJEMY!

Marcin Luter (1483-1546)

   - Świat się zmienia na wszystkich płaszczyznach, bo nasza świadomość się zmienia. Przed obchodami 500-lecia protestanckiej reformacji kierowanej przez Marcina Lutra zwanego "odnowicielem kościoła", którego pisma zawierają wiele jawnej wrogości i nietolerancji w stosunku do buntujących się przeciw swoim panom chłopów i żydów, kościół luterański w Niemczech oświadczył, że odrzuca wszelkie starania dotyczące nawracania tych ostatnich.
Irmgard Adam- Schwaetzer

    - Przewodnicząca Synodu Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, pani Irmgard Adam - Schwaetzer powiedziała, że to "kolejny krok na drodze kontemplacji i reorientacji w naszej relacji z żydami".
- Oświadczenie to poprzedziła w ubiegłym roku decyzja o zdystansowaniu się kościoła luterańskiego od wypowiedzi Marcina Lutra dotyczących żydów. Kościół Ewangelicki w Niemczech wydał oświadczenie potępiające założyciela tej instytucji ze względu na jego fanatyczny antysemityzm i rozpoznanie "roli jaką on odegrał w tradycji Reformacji i bolesnej historii między chrześcijanami a żydami". Kościół ewangelicki ubolewa również "nad daleko sięgającym niepowodzeniem kościołów protestanckich w Niemczech w odniesieniu do narodu żydowskiego" i "horror spowodowany takimi historycznymi i teologicznymi aberracjami".
   - Kościoły protestanckie będą obchodzić 500-letnią rocznicę ogłoszenia przez Lutra dziewięćdziesięciu pięciu tez na temat sensowności i skuteczności odpustów, które są powszechnie uważane jako katalizator reformacji.
   - W kwietniu bieżącego roku, Kościół Protestancki w Holandii wydał oświadczenie potępiające "antysemickie wypowiedzi Lutra". Wiele pism reformatora zostało wykorzystanych przez protestantów legitymizujących nimi dyskryminację innowierców i są postrzegane przez wielu historyków jako fundament ideologii nazistowskiej.
   - Także Watykan oświadczył, że nie popiera oficjalnych starań mających na celu nawracanie żydów.
   - Centralna Rada Żydów w Niemczech z zadowoleniem odebrała deklaracje obu kościołów, nazywając to długo oczekiwane oświadczenie "końcem udręki po wiekach cierpienia spowodowanego przez przymusowe konwersje".
Czy te deklaracje są bezinteresowne - pokaże czas. Tak samo jak deklaracje świeżo wybranego prezydenta Stanów Zjednoczonych. My jednak możemy śmiało odwrócić się od wydarzeń tego świata i tworzyć naszą rzeczywistość - co wewnątrz to na zdewnątrz - jako w niebie tak i na Ziemi.

3 komentarze:

 1. Taki blog wygrzebałem i w ten sposób jeszcze nie patrzałem

  https://mistykabb.wordpress.com/2016/11/05/dzien-
  niepodleglosci/#more-1781

  Proces odkupienia w przybliżeniu polegał na ofercie złożonej Szatanowi przez Najwyższego, najwyższy postawił na szali Samego Siebie, przepadnie pod władanie stworzenia stworzonego przez Siebie (Szatana) jeśli “przegra” (taka była cena naszej wolności). W przypadku “wygranej zaś możliwość opuszczenia Piaskownicy-worka przez tych co chcą. Warunkiem jaki postawił Szatan był by urodził się w tym najgorszym z więzień na Ziemi i odarty ze swej Boskości, jako awatar-człowiek. Nie wiem kiedy się to stało czy było to 2 tysiące lat temu czy 1tysiąc, nie wiem czy w Palestynie czy na terenie Polski, ale wiem, że się to stało i, że , umarł jako Człowiek na Krzyżu i że Jego testamentem jest Kościół Jedyny Chrystusowy jaki ustanowił i to ten właśnie Kościół którego przez lata plugawiono i plugawi się. I wiem, że mam nie przykładać ręki do tego co w Nim, będzie się działo, i wiem, że się ostoi bo jest jedyny prawdziwy.
  I wiem, że zawsze jest dobrze prowadzić ludzi do Niego bez względu jaką formę ciemiężcy by przyjmował, Nie ma innej drogi do opuszczenia Tej -Piaskownicy.

  OdpowiedzUsuń