Roman

Roman

sobota, 28 stycznia 2017

SYRYJSKIE SIEROTY DO IZRAELAIzrael przyjmie 100 syryjskich dzieci
oblężonych uchodźców...


   - Kanał 10 izraelskiej telewizji podał do wiadomości, że syryjskie dzieci otrzymają status rezydenta a po upływie czterech lat staną się stałymi mieszkańcami Izraela.
Dzieci zostaną umieszczone na trzy miesiące szkołach z internatem pod kuratelą Ministerstwa Edukacji, a następnie będą pobierać naukę w szkołach izraelskich. W ostatniej fazie absorpcji zostaną przekazane przez rząd ochotniczym, arabsko-izraelskim rodzinom zastępczym.


 Izraelski (religijny) minister spraw wewnętrznych, Aryje Deri zatwierdził ten plan. W reportażu powiedziano, że Izrael zapewni bliskim krewnym syryjskich dzieci (rodzeństwu lub rodzicom którzy przeżyli), status stałego pobytu i miejsce zamieszkania.

   - Izraelscy lekarze wojskowi jak i cywilni oraz wolontariusze udzielili pomocy i leczyli do tej pory ponad 3000 ofiar wojennych z Syrii w specjalnych placówkach medycznych utworzonych 
wzdłuż granicy przez izraelskie Ministerstwo Zdrowia oraz w izraelskich szpitalach.


   - Młodzi Izraelczycy uruchomili także kilka kampanii humanitarnych dla oblężonych syryjskich uchodźców oraz zbierają fundusze na pomoc humanitarną dla ofiar syryjskiego szaleństwa.

   - Ziv Medical Center w północnym Izraelu, gdzie przyjęto ponad 700 ofiar wojny w Syrii, rozpoczęło kampanię zbierania funduszy na środki medyczne i sprzęt niezbędny w procesie rekonwalescencji rosnącej liczby pacjentów.

   - W grudniu premier Izraela, Benjamin Netanjahu powiedział, że szuka sposobów, aby zwiększyć pomoc dla rosnącej liczby uchodźców z Syrii.

3 komentarze:

 1. Trzeba zaprzestac wojna i miec swiadomosc , kto je wywoluje ! 100 dzieci ? Alez to po prostu milosierdzie !

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Romanie z wielkim szacunkiem ale to Izrael wraz z USA sponsorowały wojnę z Syrią ponieważ ziemie syryjskie mają wiele bogactw. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. http://mediumpubliczne.pl/2016/04/wikileaks-maile-hilary-clinton-odslaniaja-plan-obalenia-rzadu-syrii-dla-w-interesie-izraela/
  http://www.defence24.pl/460651,eksperci-w-syrii-trwa-wojna-zastepcza-rosji-i-zachodu
  http://pikio.pl/isis-po-raz-pierwszy-zaatakowalo-izrael-zle-sie-to-dla-nich-skonczylo/

  Ja się nie bawię w politykę. Ja piszę o tym, że w każdym narodzie są rozwinięte dusze i szubrawcy. W każdym.

  OdpowiedzUsuń