Roman

Roman

czwartek, 20 kwietnia 2017

MAHDI SIĘ BUDZI

Artykuł z serii NIE WSZYSCY

Wyznawcy chrystianizmu czekają na paruzję Chrystusa - Zbawiciela.
Wyznawcy judaizmu czekają na Mesjasza - Zbawiciela.
Wyznawcy buddyzmy czekają na Bodhisatwę. Oświeconego.
Wyznawcy islamizmu czekają na Mahdiego, na Zbawiciela

Izraelski Arab, muzułmanin zdecydował się służyć 3 lata w izraelskich siłach zbrojnych i mówi jak widzi sytuację Arabów żyjących w Izraelu a przy okazji zachęca jak najwięcej osób do rozpowszechnienia filmiku, który nakręcił. 

Mahdi Satri ma 17 lat: Dziś postanowiłem przerwać milczenie i powiedzieć prawdę o Izraelu i o tym, co naprawdę dzieje się w Izraelu z izraelsko-arabskiego, muzułmańskiego punktu widzenia. Jeśli jesteś izraelskim Arabem, możesz być tym, kim chcesz być. Arabowie izraelscy żyją w Izraelu jak w niebie.

Satri powiedział, że każdy kto twierdzi, że w Izraelu uprawiany jest apartheid lub rasizm, nie ma pojęcia o rzeczywistym stanie rzeczy.

Czym jest źródło konfliktu między Izraelem a Palestyńczykami?
Czy świat troszczy się w obliczu ataków terrorystycznych wobec chrześcijan
i żydów?
Ludzie! Obudźcie się! - woła Satri zwracając się ze swoją prośbą do świata.

Ten chłopak jest odważny, bardzo odważny wypowiadając głośno to, co myśli potajemnie jego rodzina i żyjący w Izraelu Arabowie, że nie wspomnę już o jego ochotniczym zaciągnięciu się do izraelskiej armii. Czas pokaże na czym jeszcze polega misja tej budzącej się, już teraz samodzielnie myślącej duszy.

https://www.youtube.com/watch?v=9td3Txd-giw

2 komentarze:

  1. najbardziej agresywne i nieprzewidywalne religie na tym świecie, to pokojowy islam oraz miłosierny i kochający bliźniego rzymski katolicyzm oraz inne jej pochodne religie z pod znaku krzyża.
    Zdaje się ,że od krucjat za namową papieży, biskupów i lokalnych plebanów przez 200lat tzw, św. wojny " w imię boga, bóg tak chce!!! " się to zarzewie rozpoczęło. Czyż krucjaty nie wyruszały właśnie z Niemiec ?
    Co teraz zrobić, gdy do drzwi zapukają złoczyńcy aby dokonać rzezi? posłusznie z żoną i dziećmi , także z psem ..uklęknąć i posłusznie nadstawić im gardła ? w naturalnym odruchu bronić się, dzieci, żonę i psa , czy kochać złoczyńców i przebaczyć im ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Każda dusza jest prowadzona przez samą siebie. nie wszyscy mają identyczny "materiał" do przerobienia. Każdy przerobi to, co posiał.Jeśli żałuje, uderzenie losu będzie łagodniejsze.

    OdpowiedzUsuń