Roman

Roman

środa, 26 kwietnia 2017

OHYDA NIENAWIŚCI - NIEKTÓRZY NIE NADĄŻAJĄ ZA ZMIANAMI


Dr n. teol. Tadeusz Rydzyk
założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja oraz Telewizji Trwam, współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Lux Veritatis (Światło Prawdy) oraz założyciel i były rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w której pełni funkcję przewodniczącego Rady Naukowej i wykładowcy.


Wczoraj buźka dla Jóźka, dzisiaj huzia na Józia.
(Józef Nacht-Prutkowski)


   - Przyznaję że zajęło mi trochę czasu (który nie istnieje), zanim decydowałem się zareagować na bulwersującą, burzącą pewnym kręgom w Polsce straszną wiadomość: Tadeusz Rydzyk, wybitny katolicki duchowny, genialny człowiek interesu, wybudował w Toruniu świątynię, w której umieścił nazwiska szlachetnych Polaków, którzy z narażeniem życia ratowali w czasach zagłady swoich bliźnich - żydów -, zaprosił panią Annę Azari, ambasadora Izraela
w Polsce do siebie i przyjął jej zaproszenie do odwiedzenia ambasady Izraela
w Warszawie.

Jego uczelnia w Toruniu kształci polską, patriotyczną młodzież, po czym "zażydza" ją, co widać na załączonej fotografii (corpus delicti).
   - Krótko: Rydzyk, o zgrozo!, działa obecnie na dwa fronty - dla krzyża i dla menory - i spotyka się z "Żydami", z okupantami Polski, z najbardziej Polsce wrogim elementem! Führer Adolf Hitler to przy "żydach" mały harcerzyk porównując szkody jakie "żydzi" jako szkodnicy wyrządzili i zamierzają wyrządzić Polsce. To, co obecnie robi Radio Maryja to "obżydliwa manipulacja". To polskie, nie zażydzone medium masowego przekazu przekształciło się w ciągu jednej nocy w "pro-chazarską tubę propagandową". Jeśli Polak-katolik pozwala sobie rozumować inaczej, to jest "koszernym konserwatystą".
Ach! Te epitety pod adres bliźniego już świadczą za siebie. Chrześcijańska etyka na to nie pozwala. Tego jestem pewien.

   - 20 kwietnia 2017 roku, ambasada Izraela wręczyła rodzinom Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali swoich bliźnich, którzy znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie ze strony niemieckich faszystów tak jak Polacy, medale Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata oraz dyplomy honorowe.

[Tu pozwolę sobie wtrącić, że "narody świata" to po hebrajsku gojim. Goj to naród; gojim to l.mn. Tak jak po polsku "narody świata" nie są określeniem pejoratywnym, tak też w języku hebrajskim pojęcie "goj" takim nie jest... dopóki ktoś zawirusowany wirusem nienawiści, ktoś kto nie czuje jedności z innymi narodami świata, z bliźnimi, ktoś, kto ze względy na swoje kompleksy czuje się "wybranym" nie czuje wszechobejmującej, kosmicznej, Boskiej, uniwersalnej jedności i nakłada na ten wyraz pejoratywną częstotliwość oczekując, że zareagują na nią inni zainfekowani wirusem głupoty*, zakompleksieni bliźni. Tutaj własnie znajduje swój początek konflikt polsko-żydowski. [Wasze ulice, ale nasze kamienice].
Podobne pola energii przyciągają się do siebie i służą sobie w swej niewiedzy wzajemnie. Np. z Pierwszej Mojżeszowej Księgi, z Księgi Rodzaju dowiadujemy się, że haja Abhaham goj gadol, dosłownie, że "Awram/Abraham był wielkim narodem", (nie człowiekiem, jednostką!) z czego nie należy wyciągnąć wniosku, że był "żydem", gdyż mowa tu o Sumerze].
*http://holopatia.blogspot.com/2015/09/wirus-ogupienia-tak-to-nie-jest.html

   - W biblijnej Księdze proroka Daniela czytamy, że znakiem "końca czasów" będzie «ohyda spustoszenia».
- Jakiego spustoszenia?

- Spustoszenia duchowego straszącego w żywych świątyniach Świętego Ducha - jak nazywał Chrystus dusze - czyli w ludziach, którzy swoje wnętrze obciążyli niską wibracją nienawiści do bliźniego, który tak jak każdy z nas jest komórką tego samego organizmu zwanego wszechświatem, Chrystusem i Stwórcy. Zdaniem podżegaczy do nienawiści wspierających się wybiórczo faktami z minionej, mrocznej historii tego świata, "było głupotą  i/lub zdradą, skoro pomagali żydom, wrogom Polski, jednocześnie narażając na niebezpieczeństwo swoje rodziny i sąsiadów". Taka - moim skromnym zdaniem - wypowiedź mojego bliźniego, katolika i Słowianina zarazem - świadczy o antychrystusowej, szatańskiej inspiracji. Człowiek piszący takie słowa daje świadectwo sam
o sobie, o swoim upadłym stanie świadomości i zadaje kłam nauce Chrystusa:
-  w s z y s c y  j e s t e ś c i e   b r a ć m i i  s i o s t r a m i.
Ci z NKWD, których tak często wspominacie tak samo. I ci sataniści wokół Hitlera tak samo. Miejcie o to pretensje do "świętej" inkwizycji. Ale możecie tego nie uznawać. Każda dusza jest wolna. Konsekwencje jej postępowania są zarezerwowane tylko dla niej. Holopaci nazywają to Patientspezifische Rezept (to recepta prêt-à-porter uszyta na miarę stadium świadomości upadłej duszy przez nią samą; to nie jest haute couture Chrystusa). Braćmi byli ludzie z 
 polskich oddziałów walczący u boku Niemców np. Batalion 202. I ci, którzy podczas okupacji pisali donosy do Gestapo na braci Polaków... I judenraty, i żydowska policja i kapusie i szmalcownicy...
https://www.holocaustresearch.pl/index.php?show=536


Ludzie ze strachu i innych niskich pobudek stają się podli (czytaj: chorzy psychicznie),ale i oni są naszymi chorymi braćmi i siostrami, tak jak gestapowcy dotknięci tym samym wirusem i hipnotycznymi programami.
   Przedstawiciel dyrektora Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych, pan Jan Józef Kasprzyk podkreślił, że łączy nas (Polaków i Żydów) wdzięczność w stosunku do osób, które „gdy nastąpił ogromny kryzys wartości, a człowiek dla człowieka stał się pełen nienawiści, zachowali się jak należy”. W oczach niektórych Polaków, Polak wypowiadający się w ten sposób jest zdrajcą narodu. Czy widzicie w jakim kierunku popycha nienawiść?

   - 
Ci ludzie zachowali godność, honor, człowieczeństwo, ale przede wszystkim zachowali miłość bliźniego. Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata to jeden z największych powodów do dumy z bycia Polakiem - dodała pani ambasador Izraela, Anna Azari.

   - 
O ile rozumiem, że żydówka, ambasador Izraela, może głosić takie hasła, to włos staje na głowie kiedy takie rzeczy mówi Polak - komentuje te wypowiedzi człowiek pozujący na Polaka, narodowca i katolika. Jego zdaniem "Żydzi" to naród winowajców. Ale Chrystus uczył nas jak mamy odczuwać i jak się modlić:  przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili. Kto nie zgadza się z tą nauką i chce postępować inaczej, akceptuje naukę Lucyfera: oko za oko... I jeszcze jedno ale: jacy "żydzi", którzy "żydzi"? Chazarowie? Którzy? Trzeba to zawsze uściślić, bo generalizowanie jest manipulacją niedojrzałych i zamroczonych umysłów, którym trzeba pomóc stać się na powrót światłem, a nie manipulować w celu nimi mając na uwadze swoje własne cele.

   - Uratowanie żyda nie powinno być dla prawdziwego Polaka - zdaniem pozującego na chrześcijanina zawirusowanego rzekomo narodowca - powodem do dumy i jest to herezją.Być może... dla katolika, ale nie dla prawdziwego chrześcijanina, który ratuje bliźniego w potrzebie. Takie jest moje zdanie jako świadomej cząsteczki "ciała chrystusowego".

- Co chcielibyście żeby wam czyniono, wy pierwej czyńcie - uczył Chrystus, a nie Antychryst. Ten uczył: oko za oko ząb za ząb oraz: Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego
i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą
.
Jahwe? Allah? Bo mój Bóg-Ojciec i Stwórca ani Chrystus tak mnie nie uczy. ja nie mam żadnego "pana" nade mną.


   - Pan Jan Józef Kasprzyk dodał, że Polska była jedynym krajem, gdzie za pomoc Żydom groziła kara śmierciW Instytucie Yad Vashem największa liczba drzewek, uhonorowań, dotyczy właśnie Polaków. Polaków, którzy ratowali swoich bliźnich, współobywateli Rzeczpospolitej.
- Goethe: Znasz-li ten kraj, gdzie cytryna dojrzewa?

   - Pan Tadeusz Rydzyk odwiedził już kilkakrotnie Izrael i stwierdził, że to piękny kraj
Wokoło roi się od heretyków i zdrajców...?!

   - Zapewne dlatego, że przez blisko tysiąc lat Polacy i Żydzi tutaj żyli razem, byli braćmi - uzupełnił pan Kasprzak.

   - Zdaniem niektórych: "Żydzi mają na ten temat inne zdanie. O Polakach wyrażają się oni z gorszą pogardą nawet od Bismarcka i na równi z Albertem Forsterem, gauleiterem na Pomorzu w czasie wojny światowej, który jest odpowiedzialny z krwawy terror m.in w lasach Piaśnickich. W porównaniu do żydów można stwierdzić, że Hitler miał „przyjacielski stosunek do Polaków”....
Przeczytajcie to jeszcze raz jeśli nie wierzycie własnym oczom!

... i dlatego w Oświęcimiu kazał założyć obóz koncentracyjny dla tych ostatnich?! Slaven sind Sklaven; Deutsche Volk ist Herrenvolk (Słowianie to niewolnicy, Niemcy to rasa panów).
Zamiast wszechobecnej, chrystusowej świadomości na tej planecie, wszechobecny jest wirus ogłupiającej nienawiści.

W ten sposób podpiera się obrazowo te poglądy:

To są żydzi, którzy mają inne zdanie o Polakach.
Czy ci ludzie są żydami?
Czy realizują w życiu codziennym nauki płynące z Dekalogu?
Czy to są reprezentanci "żydów" przez duże "Ż" i tych
pisanych przez "ż" 
małe?

Czy ta pani reprezentuje zdanie wszystkich - bez wyjątku - Niemców?
Tak? ... bo pije piwo?


Czy ten pan reprezentuje danie wszystkich
- bez wyjątku - Izraelczyków?


Czy ten pan reprezentuje zdanie wszystkich
- bez wyjątku - Polaków?

   - Tak się składa, że na moje ziemskie ciało naklejano już nie jedną etykietkę. W PRLu byłem "żydkiem", w Izraelu, tak, właśnie w Izraelu byłem "Polani" czyli Polakiem, w USA, białoskórzy Amerykanie (nie Indianie) nazywali mnie dumm Polak, a gdy wróciłem po latach do Polski z izraelskim paszportem, urzędniczka MSW w W-wie widziała we mnie "Azjatę". Jeśli chodzi o mnie, to nikt nigdy nie pytał mnie kim naprawdę JA JESTEM. Może Kaczorem Donaldem?
[Nie żebym robił konkurencję... Prezydentowi Trumpowi oczywiście].

   - Mieszkając w kraju gdzie witamina C na drzewkach dojrzewa, spotykałem również ludzi dotkniętych wirusem nienawiści (który często jest przyczyną zjawiska zwanego chorobą Parkinsona). 
Podłoże anatomiczne i biochemiczne tego obrazu choroby poznano dopiero w latach 60-ch XX wieku. Za tymi przyczynami należy szukać przyczyn psychosomatycznych. Teraz mamy już tzw. XXI wiek... 
Ci ludzie pamiętali tylko zło wyrządzone im przez Niemców i Polaków. Nienawiść łączy jednych z drugimi. To ich warsztat, ale nie nasz, ludzi już budzących się ze snu i oczyszczających wewnętrzną świątynie z tych toksycznych programów i śmiercionośnych wirusów, ludzi których już nie można skłócić z bliźnimi podrzucając im wirusy faszyzmu, nacjonalizmu, szowinizmu, patriotyzmu i pozostałych -izmów.
Interesuje nas tylko cisza, spokój, miłość, jedność i braterstwo. Taka jest nasza bajka.

   - Są jednak tacy, którzy gwoli prawdy (ich prawdy) piszą, że "to nie wszyscy Polacy chcieli "Żydów" ratować, a tylko garstka pseudo patriotycznych uzurpatorów, z Rządu na Uchodźstwie, w dowództwie AK".
[Czy wspinamy się po szczeblach skali ewolucji duchowej, czy nadal przeżuwamy jak krowa na pastwisku sceny z przeszłości, w celu siania nienawiści?].


   - Pan Jan Józef Kasprzyk dodał, że:...
 w Polsce za jakiekolwiek próby współpracy
z Niemcami, w tym strasznym czasie Holokaustu groził wyrok śmierci, wydawany przez Polskie Państwo Podziemne.


   - Nie zgadza się z tym nie koszerny narodowiec Polak-katolik: Dla niego jest to właśnie typowy pogląd "koszernych konserwatystów". Dla nich każda współpraca z Niemcami to kolaboracja, zdrada i plamienie honoru. Największymi wrogami polaków są "żydzi". Wszyscy bez wyjątku. Nawet szkody wyrządzone Polsce przez Ruskich są zdecydowanie mniejsze od tych żydowskich, a przynajmniej potrafili w zamian coś zbudować – przykładem jest prezydentura Stankiewicza w Warszawie w czasie zaborów.No i Pałac Kultury.

   - Dzisiaj honorujemy tych, którzy są współczesnymi polskimi świętymi. Którzy w latach pogardy, kiedy podeptano człowieczeństwo zachowali się w sposób wspaniały, dumny i godny – podkreślił pan Kasprzyk.

   
Czyli obecnie wyznacznikiem świętości jest stosunek do Żydów? - zastanawia się rzekomy narodowiec.

   - Nie tylko do Żydów. Do bliźnich - jak uczył Chrystus. Bo jutro już możesz znaleźć się w podobnej sytuacji, a w twoim obecnym stanie świadomości zechcesz z wszelkich sił uratować swoje ziemskie ciało, z którym łączysz swoją jedyną znaną ci egzystencję, a raczej wegetację.

   - Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaznaczył, że zdarzało się, iż okupanci rozstrzeliwali za udzielanie pomocy prześladowanym żydom całe rodziny, a nawet małe dzieci i „dlatego Polacy są na pierwszym miejscu wśród tych, którzy okazywali pomoc. Wielu z pomagających nie doczekało tych odznaczeń, teraz odbierają je ich rodziny. To pamiątka po wielkim honorze ich bliskich, którzy nie wahali się oddać życia za ratowanie innych”.

   - Tytuł Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznano już prawie 27 tys. osób. Polacy stanowią wśród nich najliczniejszą grupę liczącą prawie 7 tysięcy
i jak zaznaczono liczba ta stale rośnie.
Tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata jest 
przyznawany przez Instytut Yad Vashem osobom, które udzieliły pomocy Żydom w czasie II wojny światowej.
Wnioski o przyznanie tytułu składają ocaleni z zagłady albo ich krewni. Jest to tytuł honorowy. Każdy kto udzielał pomocy i jest zainteresowany może otrzymać dodatkowo honorowe obywatelstwo Izraela i...   - Właśnie  t o  nie podoba się pozującym na narodowców i chrześcijan ludziom, którzy nie nadążają za duchem czasu. Coraz więcej ludzi na świecie,
a to znaczy także i Polaków budzi się do życia w jedności z innymi ludźmi nie bacząc na ich obciążenia. Dbają natomiast o uwolnienie się od swoich obciążeń. Także w Izraelu przebiega ten proces. Tych nienawistnych pozostanie w końcu garstka. No cóż, trudne dzieci będą potrzebowały odpowiednich warunków tu na Ziemi i w światach astralnych, bo wyżej chwilowo nie sięgną, chyba że pozbędą się nienawiści, wrogości i swoich racji. Tam gdzie szuka się racji, nie ma jeszcze Uniwersalnej Jedności. A przecież z Jedności wszyscy się wywodzimy. Jedność - ów Boski stan świadomości, klej inteligentnego wszechświata - JEDNOŚĆ istniała zanim doszło do upadku, do powstania ras na Ziemi i skłócenia ich przez demonicznych kolonizatorów i ich służalców. Obecnie znowu skłóca się tych, którzy służą Jehowie z tymi którzy chcą służyć bogom słowiańskim szczując na nich tych, którzy służą Allahowi.

   - Zdaniem niektórych "narodowców", "ratowanie żydów podczas II-giej wojny światowej było jednym z największych błędów w historii Polski".


Jak ratowanie bliźniego może być postrzegane jako błąd przez chrześcijanina?! - pytam.
- Zaś ów rzekomy chrześcijanin pyta: Dlaczego nikt nie odważy się skrytykować szaleństwa popełnionego przez Ulmów, którzy poświęcili życie swoich dzieci,
w tym jedno nienarodzone, aby ratować wrogów Polski 
(czyli żydów)?


Dla tego człowieka to szaleństwo, być może dlatego, bo miałby odwagę (?) kolaborować z hitlerowcami? Teraz to zrozumiałe. W takim stanie (nie)świadomości człowiek jest gotowy obciążyć swoją duszę nienawiścią do tych, którzy pokazują mu, że rozwiązują sprawy sumienia inaczej, że są "z innej bajki", że praktykują miłość bliźniego w życiu codziennym.
Czy myślicie, że po opuszczeniu ziemskiego ciała dusze rodziny Ulmów znalazły się w tym samym miejscu, w które dostanie się zainfekowany wirusem nienawiści pseudo katolik-narodowiec?
http://www.nowiny24.pl/reportaze/art/6114307,dramat-rodziny-ulmow-mieli-odwage-ratowac-zydow-zaplacili-zyciem,id,t.html

W ten właśnie sposób myślący ludzie czują się zbulwersowani i zdradzeni przez Tadeusza Rydzyka. Woleli go takiego jakim był przedtem - opluwającym bliźnich, którzy nie odpowiadają za przestępstwa innych bliźnich.
- Czy wszyscy ludzie, którzy urodzili się w rodzinach żydowskich powinni odpowiadać za zbrodnie popełnione przez grupę przestępców nawet jeśli nigdy nie słyszeli o istnieniu owych przestępców lub słyszeli o nich, ale nie wiedzieli o tych przestępstwach?
- Czy biedota żydowska z łódzkich Bałut albo z Kołomyji była odpowiedzialna za machinacje rzekomo żydowskich satanistów, sabateistów, czy frankistów?
- Czy moi rodzice byli satanistami? Czy moi dziadkowie byli satanistami?
Czy byli wrogami Polski? Czy ja byłem wychowywany w duchu wrogości do Polski?
- Mój ojciec czuł się dumny z tego, że chodził w polskim mundurze i spotykał się w telawiwskiej kawiarni ROWAL z podobnie czującymi ludźmi, ALE JAKIE TO MA ZNACZENIE DZISIAJ I JAKIE TE SPRAWY BĘDĄ MIAŁY ZNACZENIE JUTRO, GDY WYLĄDUJĄ NA ZIEMI POZAZIEMSKIE STATKI KOSMICZNE I REPREZENTANCI ZIEMI BĘDĄ NAWIĄZYWAĆ STOSUNKI DYPLOMATYCZNE Z ISTOTAMI, DLA KTÓRYCH TAKIE KWESTIE JAK DLACZEGO RYDZYK SPOTKAŁ SIĘ Z ŻYDÓWKĄ, ALBO DLACZEGO POLACY NIE KOLABOROWALI ŚCIŚLEJ Z HITLEROWCAMI W CELU WYMAZANIA Z TEGO ŚWIATA "ŻYDÓW", ALBO KTO SŁUŻYŁ W AK A KTO W AL, ALBO KTO JEST OBRZEZANY A KTO POKROPIONY WODĄ BĘDĄ ŚWIADCZYŁY TYLKO O JEDNYM - A MIANOWICIE O STADIUM DUCHOWEGO ROZWOJU, a zarazem WIELKIEGO UPADKU. 

TERAZ zaczyna się nowa faza w historii tego świata, a kto nie nadąża, bo obciążył się nienawiścią do inaczej niż on czujących i myślących bliźnich, temu pomoże proces duchowej ewolucji i zostanie zawleczony w przyszłość, której sobie nie życzy, bo miłość Stwórcy do Jego dzieci jest nieubłagana. Ojciec nie zostawi ani jednego dziecka w ciemności, a Jego światło wnika w każdą duszę
i działa w niej od wewnątrz. Stawianie oporu światłu położyło Satanę na łopatki. Systemy religijne nie zdały egzaminu.
Żydzi zawiedli się na rabinach, a nie żydzi na swoim "duchowieństwie". Ten zawód jest już na wymarciu. Budowanie świątyń za miliony dolarów w celu zasugerowania śpiącym jeszcze duszom, że są one potrzebne, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.
TERAZ trwa poród. Rodzi się nowa ludzkość - żywa świątynia Uniwersalnego Ducha. Nienawiść prowadzi do choroby i zgonu. Bezinteresowna miłość w akcji jest cechą Boską. Nie ma szczepionki przeciw miłości, jedności, radości życia, przeciw szczęściu... i nikt takiej nie stworzy. Nie pomogą tu bronie masowego rażenia. Z miłością bierzemy Ziemię w posiadanie.


   - Tak się składa, że ja też jestem Polakiem z urodzenia i Izraelczykiem z obywatelstwa i moim zdaniem Polska i Izrael potrzebują rządów z poszerzonym horyzontem myślenia, nastawionym na teraźniejszość, na to, co się dzieje wokoło nas teraz i w najbliższej przyszłości, która stanowi fragment naszej TERAŹNIEJSZOŚCI. Bez zamknięcia drzwi do przeszłości narodowościowe myślenie nie przetrwa. Widać to w obu krajach. Jedni wypisują się z kościołów, a drudzy pozbywają się jarmułek. Stare pastwiska już nie służą. I tu i tam coraz więcej ludzi nie glosuje twierdząc, że nie ma na kogo. I tu i tam skandal za skandalem. Wszyscy chcą przetrwać, ale co dalej?


W rolach głównych: Tadeusz Rydzyk i Anna Azari
   PS:
Zdrajcą okazał się także prof. dr. hab. Bogusław Wolniewicz, który w kręgach pozujących na narodowców (ludzi marzących o przejęciu władzy w swoje ręce; żądza władzy = grzech pierworodny), postrzegając gwałtowne zmiany zachodzące w świecie doczesnym swoją wypowiedzią na temat Izraela zbulwersował owe kręgi.http://nczas.com/publicystyka/profesor-wolniewicz-w-obronie-izraela/

15 komentarzy:

 1. A czym Pan AKowiec Wolniewicz zdradził i kogo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oroszę kliknąć na link końcowy: http://nczas.com/publicystyka/profesor-wolniewicz-w-obronie-izraela/

   Usuń
 2. Naprawdę cieżko patrzeć nawet na ludzi którzy żyją ciagle tym co było zamiast spojrzeć na świat tera i starać sie cos dobrego zrobić. Po co ta nienawiść do Siebie

  OdpowiedzUsuń
 3. I zapyta jeszcze raz myśli Pan że na 13 maja teraz coś sie stanie zna Pan muzlumanów czy naprawde maja takie podeście ma Pan dobrą intuicję wiec pytam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozmyślam o muzułmanach. W tym czasie rozmyślam o tym, jak ja mogę pozytywnie się rozwijać i potem pomagać innym zainteresowanym.

   Usuń
 4. Niepełna i zmanipulowana świadomość, zaplanowany historyczny nihilizm i fałszywe z gruntu hejterowskie OPROGRAMOWANIE jest tego przyczyną. Niewielu wię, ba niewielu dalej ( pomimo upływu tylu lat ) chce w ogóle wiedzieć, że ówczesna rzeczywistość nie była taka jak się nam teraz bezpretensjonalnie prezentuje (czarno- biała)--> https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/getta-utworzyli-zydzi-w-celu-zbudowania-panstwa-zydowskiego/
  To byłaby jak sądzę logiczna odpowiedź na nadal stawiane przez pewne środowiska zarzuty wobec Polaków odnoszących się niechętnie do ratowania rodzimych ŻYDÓW.
  GORZKA PRAWDA to czy może perfidny FAŁSZ ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby tego jeszcze było mało, bo trzeba przyznać, że dziwacznie świadomość wielu rodzimych Żydów i dalej niecnie oskarżanych Polaków jest tak pusta jak przysłowiowa stodoła na przednówku...--> https://youtu.be/oJ2EaGlqDcM
   należy wreszcie jak sądzę wypełnić tą LUKĘ, aby WSPÓLNE spory miały szanse nareszcie ucichnąć we wzajemnym zrozumieniu POPEŁNIONYCH BŁĘDÓW.

   Usuń
  2. Myśląc identycznie zdecydowałem się napisać ten artykuł. Z kosmicznego punktu widzenia te sprawy nie mają żadnej oprócz dla obu stron oskarżających się duchowych niedobitków.

   Usuń
  3. Sądząc z oceny zamieszczonych w wykładach dr Ewy Kurek treści. Tak Polacy jak i rodzimi Żydzi nie byli i nie są dla siebie wzajemnym problemem. To rządzące nimi tzw. kasty uprzywilejowane i te dyskretnie podejmujące decyzje uczyniły między nami nihilizm informacyjny, chaos, wzajemnie nas między sobą dalej zresztą rozgrywając, bo gdzie dwóch...

   Usuń
  4. ... się bije, tak dobrze żyje dentysta. Moja rada: ignorować dentystę i robić wspólnie interesy, wspomagać się, wspierać, nie żyć obok siebie, lecz jeden dla drugiego... To jest rozwiązanie. Proponowałem je także Arabom i Izraelczykom, ale ludzie wolą ginąć za nie swoje interesy.

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Skad bol gdy nie reagujemy na oszustwo, kradziez czy jakiekolwiek inne przestepstwo.?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakis blad. Pisząc ze smartfona wewala wpis po kilka razy

  OdpowiedzUsuń