Roman

Roman

sobota, 27 maja 2017

INFO DLA "SERCOWCÓW"


Nowy zabieg opracowany przez izraelskich lekarzy dotyczący miażdżycy tętnic może zmienić "wartość życia milionów ludzi".

   - Naukowcy z uniwersytetu im. Ben Guriona w Izraelu (BGU) i Sheva Medical Center (centrum Medyczne im. dr Sheva) opracowali nową metodę leczenia miażdżycy. Leczenie zapobiega niewydolności serca dzięki likwidowaniu stanu zapalnego układu sercowo-naczyniowego i redukowaniu ilości płytek
w tętnicach.

- Według Lancet Global Burden of Disease Report (globalnego raportu
o chorobowym obciążeniu - Lancet  2015), każdego roku 56 milionów zgonów na świecie  jest spowodowanych miażdżycą tętnic wieńcowych.

- Miażdżyca tętnic jest spowodowana wysokim ciśnieniem krwi, paleniem tytoniu lub wysokim poziomem cholesterolu i uszkadza cienką warstwę komórek w tętnicach zwanych śródbłonkiem (endothelium), która dba o swobodny przepływ krwi. Uszkodzenie śródbłonka powoduje powstanie płytek w tętnicach, co prowadzi do niewydolności serca.

- Nasz E-selectin-targeting polymer (polimer zaprogramowany w kierunku selekcji E) zapobiega i redukuje istniejące płytki oraz zapobiega dalszej ich progresji płytki i stanu zapalnemu, zapobiega zakrzepicy tętniczej, niedokrwieniu, zawałowi serca i udarowi mózgu - stwierdziła pani profesor Ayelet Dawid z Departamentu Biochemii i Farmakologii Klinicznej BGU.

- To nowe postępowanie opracowane przez izraelskich lekarzy odwraca uszkodzenie tętnicy i wzmacnia mięsień sercowy. Chociaż istnieje wiele różnych sposobów leczenia miażdżycy tętnic, naukowcy stwierdzili, że nowa metoda jest bardziej postępowa ponieważ naprawia uszkodzoną tętnicę i prowadzi do rehabilitacji mięśnia sercowego.

- Dodatkowo, ten oparty na polimerze zabieg nie wywołuje skutków ubocznych, ponieważ dotyczy on tylko uszkodzonej tkanki serca i nie uszkadza -  w przeciwieństwie do statyn - zdrowych tkanek, co jest nagminne
w przypadku obecnej wiodącej metody leczenia miażdżycy tętnicy.

 - Naukowcy stwierdzili, że ta nowa metoda może polepszyć "jakość życia milionów pacjentów" cierpiących na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i inne choroby.

7 komentarzy:

 1. Witam, czy można jakiś link do źródła?

  OdpowiedzUsuń
 2. Widać, Izrael ma medycynę na wysokim poziomie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Medycyna akademicka nawet na wysokim poziomie nie bierze pod uwagę przyczyn choroby, a tylko stara się usunąć skutek, czyli symptom. W rzeczywistości "choroba" rezultatem zakłócenia w nadrzędnym systemie regulacji; przyczyna choroby leży (prawie zawsze) w duszy.

   Usuń
 3. a czy nie lepiej pozbywać się płytek miażdzycowych tak jak sugerują niemieccy lekarze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vide: Mój wpis powyżej: Medycyna akademicka nawet na wysokim poziomie nie bierze pod uwagę przyczyn choroby, a tylko stara się usunąć skutek, czyli symptom. W rzeczywistości "choroba" rezultatem zakłócenia w nadrzędnym systemie regulacji; przyczyna choroby leży (prawie zawsze) w duszy. Nie istnieje medycyna izraelska, germańska albo francuska. Istnieje prawo przyczyny i skutku.

   Usuń
 4. To prawda, że wszystkie choroby biorą się ze stanu ducha i psychiki czyli z naszej głowy. Jednak również powszechnie wiadomo, że miażdżyca na czyń, to nic innego jak niewidoczne początki popularnego szkorbutu. Długotrwałe braki witaminy C w diecie powodują znacznie mniejszą produkcje kolagenu do którego wytwarzania ta jest niezbędna. Kolagen odpowiedzialny jest za elastyczność naczyń,a więc również elastyczność między wieloma innymi ścianek żył układu krwionośnego, ect. Brak elastyczności to mikropęknięcia i przeciekanie tego układu, co skutkuje wzrostem cholesterolu, który jest wytwarzany w celu zatkania tych mikropęknięć. Jednak cholesterol jest tu tylko skutkiem, a nie przyczyną i broń boże nie należy z nim walczyć. Jest on jak sama nazwa wskazuje pochodną alkoh-OL-u i to nie on jest odpowiedzialny za zapychanie, zwężanie światła żył, gdyż płytka miażdżycowa jest zwykle twarda, a nie elastyczna. Na tym etapie medycyna stosowana popełnia wiele powaznych błędów, aplikując rozrzedzające krew salicylany, które długotrwale brane zwykle jeszcze potęgują twardnienie naczyń. Niemieckie badania tego tematu wskazały, że długotrwałe ponad 6-cio miesięczne spożywanie dużych dawek 1000 - 2000mg naturalnej witaminy C powoduje skuteczne rozpuszczanie (cofanie)zatorów miażdżycowych jednocześnie doskonale zmniejszając na skutek uleastycznienia systemu krwionośnego poziomu wydzielanego do krwi cholesterolu. Witamina C brana długotrwale w podanych dawkach jest najbezpieczniejszą i najtańszą metodą walki z miażdżycą ( rozpuszcza ok. 40 i więcej procent )blaszek miażdżycowych jednocześnie w doskonały sposób usuwając wszelkie stany zapalne z organizmu, które powstają na skutek spożywania cukrów w naszej diecie...

  OdpowiedzUsuń