Roman

Roman

czwartek, 8 czerwca 2017

WYCHOWYWANIE DZIECI - ŻYCIE CZY ŚMIERTELNIK

Wiele osób pyta mnie po wykładach na czym polega zjawisko hipnozy.
To zjawisko bazuje na prawie rezonansu. Informacja (sugestia) wibruje na tej samej płaszczyźnie co odbiorca - dusza obciążona żądzą mordu i seksualnej przemocy, która nie panuje jeszcze nad zwierzęciem w sobie). Te dwa pola energii łączą się w całość. Zabijać i być zabitym. Dusza zamiast służyć życiu, służy śmierci. Obsuwa się na 2-wymiarowy plan 
wstęgi Möbiusa, na którym poddana jest prawu przyczyny i skutku. Nie zdając sobie sprawy ze swego upadku staje się marionetką panujących tu czarnych magów - hipnotyzerów wszczepiających w ich mózgi obrazy raju i dziewic.

   - 
Wydawany oficjalnie dziennik przez Autonomię Palestyńską ponownie  donosi, że pewien 23-latek chciałby umrzeć jako męczennik, ponieważ wtedy będzie mógł dostać się do "raju" w którym będzie żyć w otoczeniu 72 dziewic. Wielu z tych młodych mężczyzn, już ojców kilku dzieci, gotowych jest zostawić swoje ziemskie żony (często w ciąży) i zdradzić je z rajskimi dziewicami.

   - 
Np. Saba Abu Obeid, który został postrzelony w trakcie starcia z izraelskimi żołnierzami i zmarł od ran, powiedział swojej babci, że marzy żeby zginąć, ponieważ... "72 piękne dziewice już czekają na mnie".
Prawda jest taka, że kto  w i e r z  y -  ten nie wie. Kto  w i e r z y  - ten musi się przekonać na własnej skórze jak wygląda rzeczywistość.

   - Wyznawca islamu  w i e r z y , że czyniąc z siebie "męczennika", zasłuży sobie na nagrody. Jedną z nagród jest możliwość poślubienie 72 czarnookich dziewic. Aby wesprzeć tego rodzaju hipnotyczne programy, w Autonomii Palestyńskiej pogrzeby ofiar czarnych magów, pogrzeby zahipnotyzowanych młodzieńców nazywanych "męczennikami" obchodzone są jako uroczystości weselne.

   - Babcia Obeidy opowiadała dziennikarzom: "wnuk prosił mnie, żebym płakała z radości gdy dowiem się, że umarł jako >męczennik<"
Powiedziałam mu: "Każdy, kto szuka męczeństwa - śmierć (shahid) ma prawo stać się męczennikiem, ale ja chcę zobaczyć ciebie jak się żenisz z kobietą i cieszyć się z tobą twoim szczęściem", ale on odpowiedział jej: "Babciu, 72 piękne dziewice czekają na mnie w raju, Dlaczego miałbym je zastąpić kobietami tego świata?"
[Daily PA Al-Hayat Al-Jadida, 25 maja 2017]

   - Ta historia, jak wiele innych, odzwierciedla lata hipnotycznej, zbrodniczej indoktrynacji czarnych magów, prawdziwego rządu cieni ukrywającego się za twarzami znanych nam "polityków" Autonomii Palestyńskej. Męczeństwo jest słodkie. Dzieciom już w przedszkolach, tamtejsze "katechetki"  wmawiają, że stanie się męczennikiem lub męczennicą jest ideałem do którego każdy uczciwy sługa Allaha powinien dążyć. Bieganie z nożem lub tasakiem w dłoni po ulicach starając się zamordować jak najwięcej "niewiernych" zanim zginie się bohaterska śmiercią, rozpędzanie się ciężarówką lub spychaczem w celu masakrowania "grzeszników" 
zanim zginie się bohaterska śmiercią, rozrywanie ładunkiem wybuchowym w miejscu publicznym swojego ziemskiego ciała w celu zamordowania i zranienia jak największej liczby "wrogów" w celu dostania się do raju z dziewicami i zostanie zastrzelonym w trakcie takiej akcji prowadzi do "słodkiej" śmierci i nagrody Allaha. 
[Od lat wmawia się nam, że judaizm, chrześcijaństwo i islam mają tego samego Boga. Czyżby?!].

   - 
Dzisiejszy 23-letni młodzieniec gdy miał osiem lat w okresie intyfady oglądał jeden z wielu programów telewizyjnych dla młodzieży i dzieci, z którymi palestyńska spółka "Media Watch" programowała ich młode, chłonne mózgi. Np. w jednym z tych programów 11-letnia dziewczynka wyjaśniła, że "śmierć szahida jest piękna" i że "wszyscy tęsknią za byciem szhahidą". Marionetka czarnych magów dodała, że "dostanie się do raju słodkie", a to, co naprawdę się liczy, to "życie pozagrobowe". Ciągłe powtarzanie wibracji "słodycz" jest hipnotyczną przynętą, celem zaprogramowanej na śmierć duszy.
Inna dziewczynka-marionetka występująca w tym programie oświadczyła, że "to naturalne", że 17-letnia samobójczyni, Ayyat Al-Akhras "wysadziła się". Jaki ładunek negatywnej energii niosła w sobie ta zamroczona dusza! Jaki "bóg" ją prowadził? Bóg miłości? Chrystus?

   - Te dzieci paplały tak wprowadzone w hipnotyczny trans w ramach intensywnej kampanii promowania religijnego "męczeństwa". Czy przywódcy i rodzice tych dzieci wiedzą czym jest miłość? Oto do czego prowadzi nie utożsamianie się z bezinteresowną, bezwarunkową miłością.

   - Duchowni nadawali m.in. takie programy: "Wierny Allahowi został stworzony po to, aby stał się szahidem (męczennikiem)a przynajmniej wspierał w sobie tę intencję. Jeśli wierny nie ma nadziei na śmierć dla Allaha, to umrze śmiercią bez wiary (dżahilijja)". [A więc śmiercią naturalną rozumiem].
I dalej: "Wszyscy musimy dążyć do stania się "szahidami", męczennikami
i poprosić o to Allaha".
[Innymi słowy ofiarom czarnych magów sugeruje się, że powinny dobrowolnie utrwalać w sobie zasiane przez nich posthipnotyczne sugestie]. 

"Musimy dążyć do stania się męczennikami i błagać o to Allaha. Jeśli będziemy szczerze prosić o to, Allah przyzna nam nasze nagrody, nawet jeśli umrzemy
w łóżku"
. (
Telewizja Autonomii Palestyńskiej, 22 marca 2002).
[To jest poziom nieświadomości i ignorancji Uniwersalnych Boskich Praw na jakim utrzymuje się tamtejsze ofiary hipnozy i czarnej magii].
http://romannacht.blogspot.com/2015/04/jak-wychowywac-dzieci.html


28 komentarzy:

 1. Każda religia zamiast do zbawienia prowadzi do kasacji mózgu. Cała nadzieja w nowej świadomości.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Według moich obserwacji programowanie wchodzi w umysł/ego natomiast plan duszy jest to przezwyciężyć, jednak gdy duszą oswaja mózg pierwszych miesiącach życia może programować tylko w pewnym stopniu, otoczenie i cała reszta może przejąć kontrolę nad tym procesem, wtedy plan się nie zrealizuje i istota z umysłem poddanym kontroli i zaprogramowaniu nie jest już we władaniu duszy, bo ten cichy szept intuicji już się nie przebije. Dlatego jest czasem skazane na porażkę i finalnie poza nie zrealizowaniem wyższego planu mamy życie nie spełnione, bez radości czasem i bez celu bo ten nie przejawił się w pełni. Tamte społeczności mają bardzo trudno by pojedyńcze chociaż jednostka nie poddała się ogółowi co widzimy obecnie bardzo dobitnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam wszyskich.panie romanie moje pytanie ktore nie daje mi spokoju.czy szatan decydujac sie odsunac sie od boga nie zdawal sobie sprawy ze bog jest wszechwiedzacy i wie jak to sie skaczy?.my jestesmy w 3 gestoscii pojmojemy to.no nie wszyscy chyba ludzie.ale kto jak kto ale on wiedziec powinnien ze ta walka niema sensu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten anioł zbuntował się i stworzył prawo karmy dla siebie i dla tych, którzy dali się namówić na jego obiecanki. Tak obsunięto się w 3D.

   Usuń
 4. Znalazłem tu odpowiedzi Pana Romana,na wiele moich zapytań, których nie mogłem bezpośrednio zadać. Wielkie dzięki !

  OdpowiedzUsuń
 5. Brak mi słów na okazanie odpowiedniego szacunku, sympatii i podziwu dla wiedzy i wspaniałych zdolności poznawczych umysłu Pana Romana.Panie Romku, trafia Pan w samo sedno mroków ludzkich domysłów, wątpliwości i rozterek, przynosząc światło poznania! Oby więcej takich materiałów !

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszyscy wokół szukają boga, bóg to, bóg tamto...Jeszcze inni wyglądają szatana traktując go jako boskie przeciwieństwo. Zadam więc Wam proste pytanie: Czemu to bóg niezmiennie toleruje tego diabła i tak długo pozwala mu nas zwodzić i czynić wokół tyle zła?
  Może to jakiś boski powinowaty lub dalsza rodzina?
  Ponoć tabliczki z biblioteki władcy Assurbarnipala mówią, że to przyrodni bracia. Jeden z nich stwórca hybrydy ludzkiej zwany Ea, Enki, drugi ponoć niechętny, mściwy i zazdrosny dla ludzi zwany: Enlil. A może to nam się wszystko poplątało, albo Elohim lub ich istniejąca w tym miejscu progenitura zadbali oto, żebyśmy nie dowiedzieli się całej prawdy. A może bogowie i diabły dawno temu opuścili to miejsce jak wędrowne ptaki i pozostaliśmy sami, ich bioroboty z naszym, chorym, wstecznym mentalnie oprogramowaniem tworząc RAZEM mniej lub bardziej wierny holograficzny ICH bosko-diabelski obraz. Tak jak oni zabawiamy się w tworzenie życia od samego początku depcząc jego prawa, stale wzajemnie rywalizujemy, oszukujemy, wykorzystujemy, mordujemy się wzajemnie przy tym będąc zdolni do tworzenia rzeczy wielkich. Czy Wy wreszcie przestaniecie się jak małe dzieci oglądać się za diabłami, szatanami, bóstwami i zrozumiecie, że jesteśmy wszyscy TU WSPÓLNIE RAZEM obrazem ich rzekomej boskości ( na ich aż nadto widoczne podobieństwo ) i działając razem i w zgodzie możemy stać się NIMI, ba nawet od NICH moralnie lepszymi...

  OdpowiedzUsuń
 7. " To jest poziom nieświadomości i ignorancji Uniwersalnych Boskich Praw na jakim utrzymuje się tamtejsze ofiary hipnozy i czarnej magii]" - zgadzam się.Pięknie i elegancko TO Pan ujął. U nas taka sama ciemnota. Obawiam się , że w imię obrony " Boga Ukochanego " t.zw. prawdziwy katolik weźmie krzyż do ręki i zabije tym krzyżem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W obronie mojej rodziny i dzieci, jak najbardziej, droga Marto. Pewnie w sytuacji zagrozenia gwaltem przez 15 islamskich bykow nie mialabys nic przeciwko, aby jakis katolik pomogl ci,nawet zabijajac napastnikow. Pomysl o tym.

   Usuń
 8. Panie Romanie, dusze reinkarnuja się w kolejne wcielenia, nabierają doswiadczen. Ale czy są przez tego egoistyczne? Wykorzystują ziemskie ciała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdym nowym wcieleniu dusza kontynuuje swoją naukę od tego "miejsca", w którym ją przerwała. Kosmos ma czas. Bóg ma czas...

   Usuń
 9. A czy Ty CZŁOWIECZE świadomie wychowujesz swoje dzieci do życia czy OD SAMEGO POCZĄTKU do śmierci?
  Ten artykuł NAJLEPIEJ odpowie Ci jak z Twoją świadomością życia w śmiertelnym otaczającym nas Matrixie --> https://youtu.be/7WZK4GJibjY
  KONIECZNIE !

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja w tym wszystkim tylko jednego nie kumam, hipnoza hipnozą ale przecież dziewice dupy nie dają z definicji.
  Co innego 72 najlepsze kurtyzany, no to by mogło kusić i bez hipnozy :P

  OdpowiedzUsuń
 11. To są obłąkane stworzenia, to nie sa ludzie. Mój kot ma wyższe IQ od nich. Pozwalamy im na to rozpasanie i bezkarność, a oni cofają nas do średniowiecza. Moja mama mówiła zawsze, "pamiętaj, nie wszystko, co ma dwie nogi jest człowiekiem."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoja Mama miała 100% rację bowiem nie wszystko co wygląda po ludzku ( humanoidalnie ) faktycznie jest człowiekiem. Takie podobne emocje targają zdezorientowanymi ludźmi, którzy od wieków nie potrafią zrozumieć źródeł trwającego spisku, ciągłych potyczek i wojen z tubylczym stadem o hegemonie i władze nad tym miejscem. Oto ta tajemnica, która pozwoli Ci zrozumieć powód i cel trwającego chaosu:
   1. Biblia oraz inne religijne księgi powstała dla niewolniczo traktowanych, nieświadomych mentalnie stad tubylców, wykorzystywanych jako tanich biorobotów. Jest tak słynna i powszechna zarazem, bo została stworzona przez hybrydowe potomstwo Elohim kolonizatorów. Od tej pory MUSICIE TO WSZYSCY ZROZUMIEĆ - istnieje skrywana przed tubylcami kastowość na tym łez padole i długotrwałymi celebrytami, przedsiębiorcami, multimilionerami, politykami mają prawo zostać tylko HYBRYDY I ICH POTOMSTWO i najemnicy , a inni są skrytymi metodami bezlitośnie eliminowani...
   2. Biblia jak i inne religijne księgi przez wieki spełniała i nadal jeszcze spełnia swoją podprogowo zniewalającą rolę, nakazując służalczy stosunek jednocześnie podprogowo oprogramywując religijnie tubylców wobec pozostawionej tu przez tzw. Elohim kasty ich potomstwa krwi jako faktycznych, ukrytych hybrydowych zarządców.
   3. Biblia nie opisuje, jak naiwnie dalej wielu wierzy (katolików i chrześcijan) powstania wyłącznie pierwszych ludzi na planecie, ale powstanie pierwszych humanoidalnych hybryd Caina ( syna wężowej istoty ) i Seta ( smoczego syna, którego Pan "dał" Ewie za zabitego przez Caina Abla ). O wielu innych powstałych, podobnych incydentach na świecie i wielości Edenów ta religijna księga się już nie rozpisuje...
   4. Całe późniejsze hybrydowe potomstwo dokonało się z już wsobnie z istniejącymi podobnymi hybrydami i tubylczymi kobietami.
   5. W początkowym, Elohim zamyśle potomstwo to powstało do wykonywania wszelkich prac kolonizacyjnych i górniczo eksploatacyjnych jako klony ( Adam, Ewa ) i hybrydowe potomstwo, owoc karmicznego grzechu Elohim do wszelkich uciążliwych prac jako tanie bioroboty .
   6. Ponieważ były to istoty sklonowane, lub spłodzone przez Elohim na skutek karmicznego grzechu posiadały poza odziedziczonymi genetycznymi i psychicznymi cechami swych twórców również inne, mocno ograniczone tubylcze cechy, które naturalna tubylcza ludzkość nabywała przez miliony lat w naturalnych procesach karmiczno-reinkarnacyjnych. Tak więc statystycznie poza ograniczoną empatią, brakiem ludzkiej solidarności z tubylcami , równie ubogim sumieniem posiadali w sobie rozbudzone cechy drapieżnej testosteronowej rywalizacji i pasożytnictwa na tubylczej zwierzynie w jaki sposób traktowali swoich humanoidalnych tubylczych odpowiedników. Mieli ogromne hybrydowe problemy z rozmnażaniem się stąd dziwaczne wprowadzone prawa pierwszych władców - pierwonocy i stale ciągnące się za nimi chorobliwe seksualne sekscesy. Zwrot we wzajemnych ludzko hybrydowych stosunkach nie odbył się natychmiast tylko w długim okresie czasu w którym kolonizatorzy i ich progenitura wzięli się wzajemnie za łby w walce o władzę i hegemonie nad tym miejscem. Śmiercionośne wojny atomowe, potopy, ect. to prawdziwe scenariusze tych działań w których niezmiennie ginęli ( i nadal giną ) nie tylko stale aranżowani po obu zwaśnionych stronach tubylcy, ale także Elohim i ich hybrydowe potomstwo.
   ciąg dalszy nastąpi..

   Usuń
  2. 7. Całość tego procesu opisana jest na glinianych sumeryjskich tabliczkach odnalezionych w bibliotece sumeryjskiego władcy Assurbarnipala wydana przez Zecharię Sitchina w "Tajemnicza księga Enki" Rzecz w tym, że wszystko, co przyniosła ludzkości ta drapieżna kolonizacja, to trwający do tej pory chaos, totalna durnota i kłamstwa, zwątpienie celu życia, skryta, wielopłaszczyznowa depopulacja tubylców również i tradycyjnie zarazem angażująca ich w stale toczące wojny o zasoby i hegemonię przez dalej nam lucyferycznie ponoć panującą nad światem hybrydową progeniturą, poukrywaną w piramidalnych i lucyferycznych organizacjach i niezmiennych spiskach każdej władzy i religii.
   8. Tak więc historycznie rzecz biorąc wszelkie rewolucje i wielkie wojny, przewroty na tym łez padole łącznie z tymi obalającymi wszelkie systemy, uśmiercającymi władców, wolnomyślicieli, wynalazców zostały zorganizowane ku przejęciu i dalszemu prowadzeniu władzy przez hybrydowy porządek. Ta grupa trzyma swój ukryty przed oczyma tubylców światowy rząd, porządek, prawie wszystkie na świecie rządy, gałęzie wiedzy, nauki, produkcji, handlu, KONCERNY, KORPORACJE, BANKOWOŚĆ, własną armie, służby i głębokie podziemnie w razie wpadki instalacje, MEDIA, a utrzymywanej w niezmiennej, niewolniczej DURNOCIE tubylczej ludzkości pozostawiono tylko stale organizowany na świecie i mediach CHAOS, STRACH i IGRZYSKA oraz całą armię dobrze opłacanych wzorcowych wyłącznie ( o hollywoodzkim wyglądzie ) wężowo wyglądających HYBRYD w celu ich naśladownictwa i prokreacji
   9. Dzietność tubylczego gatunku jest globalnie ograniczana masową, szczepionkową sterylizacją i depopulacją, sterylizującymi niszczącymi zdrowie, stosowalnymi w rolnictwie pestycydami i herbicydami, żywnością GMO, zatrutą chemią przetworzonej żywności, zatrutej związkami fluoru wodzie, medykamentami, smogu elektromagnetycznym, ect,
   We wszelkich strukturach, organizacjach, rządach, służbach na kierowniczych stanowiskach zatrudnione są wyjątkowo dobrze opłacane hybrydy, ich potomstwo lub usłużni lub skorumpowani tubylczy najemnicy. W tym celu stworzono i od młodości oprogramowano całe wybrane narody tzw. bezpaństwowców, ideowców, piewców, religijnych i płatnych morderców czy zakręconych samobójców, służących do skrycie prowadzonej wojny z tubylczą ludzkością.
   10. Posiadają pozostawioną im wiedzę swych ojców, kontrolują i gromadzą wiedzę i spuściznę ludzkości. Podstawiają nam niby epokowe odkrycia, systemy nagradzanie swoich, kontrolują patenty, urzędy patentowe, wykupują i chowają nowe ludzkości odkrycia, kontrolują przez internet budzące się nadzwyczajne tubylcze jednostki, piszą scenariusze nieodległej przyszłości i wiedzą o nadchodzącym ANTYCHRYŚCIE, a więc w przeciwieństwie do SŁYNNEGO Isusa. posiadającego mesjanistyczną, hybrydową krew, tym razem naturalnej istocie ludzkie,j mającej pojawić się i ujawnić ich spisek wprowadzając swymi działaniami naturalny porządek.
   Oto czego się nadal obawiają, stale nad tym pracując, wiedząc, że to faktycznie zniszczy ich dotychczasowe, kastowe uprzywilejowanie, wprowadzi naturalny porządek i usunie rujnującą zasoby i ludzki wysiłek chorą w skutkach rywalizacje.
   podajcie dalej...

   Usuń
  3. Daj mi tylko nadzieje, ze to sie zmieni na korzysc nasza, bo inaczej nie widze ani jednego powodu do przedluzania tego chocholego tanca obledu w rytm ich muzyki.Daj mi konkrety, odpowiedzi i daty....

   Usuń
  4. Tablice przeznaczenia wskazują, że przyszłe konsekwencje hegemonii hybryd zakończą się kolejnym ziemskim resetem i długotrwałym zniszczeniem tego miejsca. Wszystko to, zwyciężyć i pozbyć się zbędnych na tym etapie rozwoju tubylczych, niewolniczych ludzkich stad, ale rozmiar planowanej depopulacji wskazuje, że wyeliminować planują również większość pracujących dla nich tubylczych najemników ich rodzin i nieświadomych ich planów hybrydowych potomków. Ich przodkowie zrobili to samo swojej planecie, a jak nawet tubylcy to wiedzą historia lubi się powtarzać. To naturalnie nie ma nic z lubieniem, tylko zachodzą naturalne procesy karmiczne, tworzące reinkarnacyjne pętle czasowe. Niestety z chorą zapiekłością dążą ku swemu przeznaczeniu i zrobią w tym miejscu to samo jeśli, ktoś z zewnątrz tego nie przerwie. Cóż czy jednak warto kopać się z narwanym koniem?

   Usuń
  5. Kto z zewnątrz mialby to przerwać? Jakie mamy szanse?

   Usuń
  6. Pytanie: Przetrwać i co dalej? Przetrwać w materii?
   W jakim celu? Czy nie czujesz jeszcze tęsknoty za domem, za prawdziwa Ojczyzną?

   Usuń
  7. Ale ja napisałam "przerwać" Panie Romanie, nie przetrwać.
   Bo moj przedmowca napisal o tym w ten sposób:"Niestety z chorą zapiekłością dążą ku swemu przeznaczeniu i zrobią w tym miejscu to samo jeśli, ktoś z zewnątrz tego nie przerwie. Cóż czy jednak warto kopać się z narwanym koniem?" Więc zapytałam kto miałby to przerwać?

   Usuń
  8. Teraz to jest jasne. Moje niedopatrzenie.
   Z serdecznymi pozdrowieniami.

   Usuń
 12. Tylko tubylcy mogą to przerwać wzrostem stadnej świadomości i wiedzy, ale na razie głęboko śpią w pokładanym zadowoleniu, że wkrótce się zbudzą. Jedyne szanse, to to, że część hybryd zrozumie, że nie tędy droga i trzeba kompletnie zmienić algorytmy władzy i stadnego zarządzania. Musi więc wygrać PRAWDA i SAMOŚWIADOMOŚĆ jednostki, a nie pasożytnicze bogacenie się kosztem niezmiennie manipulowanej większości. Z drugiej strony do zrobienia tubylcom KUKU, też wymagana jest ich pokoleniowa durnota i pokorna wiara w dobre intencje władzy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tymczasem ta władza dyskretnie zabawia się w boga i w wielkiej tajemnicy masowo przeprowadza na tubylcach eksperymenty z dziedziny prometyki --> https://vigilinclinaverat.wordpress.com/2017/06/20/prometyka-promieniowanie-mitogenetyczne-i-genetyka-falowa-czyli-biofotony/

   Usuń
  2. I bez tych ostatnich eksperymentow szanse mielismy niewielkie, wiec zyjmy tak jak bezmyslna reszta, bo probe samobojcza nieudana mam juz za soba i wiecej nie bede sie narazac na takie cierpienia, jakie przeszlam wtedy. Bede zyc jak wiekszosc matolow na tej planecie i nie zamierzam plakac nad nie przeze mnie rozlanym mlekiem.

   Usuń
  3. To są godne pochwały, cenne rozpoznania:
   a) tzw. samobójstwo nie jest rozwiązaniem; ten świat należy opuścić z radością, a nie z rozpaczą i
   b) to nie jest nasz świat, żeby go opłakiwać. Gratuluję Ninko!

   Usuń
  4. Dziękuję Panie Romanie.
   No cóż, miałam wtedy 25 lat i wielka niezgodę na ten zastany porządek rzeczy. To nawet nie była rozpacz tylko wielka ulga, że to przerywam.
   Stało się jednak inaczej. Wiele zrozumiałam od tamtego czasu.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń