Roman

Roman

czwartek, 3 sierpnia 2017

ŻYCIE UCZY POKORY


Saib Erekat

   - Od dziesięcioleci Saeb Erekat oszczekiwał i atakował Izrael. Z tego nieźle żył, bo za to mu płacono. Życie jednak tak kieruje duszą, aby ta wróciła do stanu kosmicznej Jedności. Separacja bowiem kończy się często ciężką chorobą, bowiem separacja jest buntem przeciwko Boskiej Całości. Teraz tę lekcję przerabia Erekat, wysokiej rangi urzędnik palestyński, który cierpi z powodu poważnej choroby płuc i szukając ratunku zwrócił się o pomoc do... Izraela.

- Wczoraj agencja Izrael's Ynet News podała do wiadomości, że u 62-letniego Saeba Erekata rozpoznano poważne zwłóknienie płuc. Przeszczep płuc zostanie przeprowadzony w Izraelu. Zażarty dotąd wróg Izraela leży w izraelskim szpitalu. Jego lekarze ostrzegają, że jego stan nie może się poprawić bez natychmiastowego przeszczepu. Muzułmanin, Erekat nie ma nic przeciwko temu, żeby przeszczepiono mu "żydowskie płuca"

- Jeśli jego zdrowie ulegnie pogorszeniu, Erekat, główny negocjator Palestyny z Izraelem od 20 lat i sekretarz generalny komitetu wykonawczego OWP, organizacji wspierającej terrorystów i płacącej wysokie pensje rodzinom jihadystów-samobójców zostanie zastąpiony przez szefa wywiadu Autonomii Palestyńskiej - Madżida Faradża).

Palestyńskie władze nie informują w tej sprawie mieszkańców Autonomii, a OWP nie wydaje żadnych oświadczeń w sprawie zdrowia Erekata lub zastąpienia go przez Faradża.

Mahmud Abbas i Andrzej Duda

Raporty pojawiły się kilka dni po tym, gdy izraelskie media doniosły o pogarszającym się zdrowiu prezydenta AP, Mahmuda Abbasa, który również został przyjęty do szpitala w miniony weekend. Zdaniem palestyńskiej agencji informacyjnej WAFA, Abbas został zwolniony ze szpitala po "rutynowych kontrolach lekarskich".

Erekat jak i Abbas znani są ze swojej antyizraelskiej retoryki, o oskarżanie Izraela przed światem o popełnienie ludobójstwa i zbrodni wojennych. Saib Erekat porównał nawet Izrael z "Państwem Islamskim", z terrorystyczną organizacją ISIS.

Z kolei dodanie Erekata do listy pacjentów oczekujących na przeszczep płuc w Izraelu spowodowało falę publicznego niezadowolenia, co skłoniło Ministerstwo Zdrowia do wydania oświadczenia mówiącego, że palestyński urzędnik kwalifikuje się do przeszczepu ponieważ "stanowi rzadki przypadek". Równe naprzeciw równego sobie. Nienawistni naprzeciw nienawistnym. To nie pierwszy raz życie zmusza nienawidzących ludzi do szukania pomocy i tych, których tak bardzo nienawidzą. To bardzo istotne lekcje jakich udziela wszechobecne życie upadłym istotom. Poprawność polityczna separuje - życie jednoczy. Życie bowiem jest jednym z aspektów Boga-Stwórcy.

1 komentarz:

  1. jeden duch jedno zycie jedno serce wszechobejmujące. niech ta historia uwolni w tym czlowieku boskiego ducha pokory i niech spojrzy na dawce oczami milosci.

    OdpowiedzUsuń