Roman

Roman

środa, 13 grudnia 2017

ODWAŻNA MUZUŁMANKA

Odważna muzułmanka, Sanaa Mahameed, która poświęca swoje życie ratowaniu życia w Izraelu


jeszcze jeden artykuł z serii nie wszyscy:

   - To inspirująca budzących się do życia w jedności historia muzuzułmanki, która ratuje życie w Izraelu jako wolontariuszka pracująca dla izraelskiej organizacji pomocy medycznej HACALA.   - W ubiegłą środę jedna z bardziej aktywnych wolontariuszy służby ratunkowej (EMS) w Umm al-Fahm, arabskim mieście znajdującym się w Wadi Ara, zareagowała na wypadek samochodowy, w którym dwie osoby zostały ranne. Ratowniczka, muzułmanka, wolontariuszka  medyczna (EMT) aktywnie pomagała w ewakuacji z płonących pojazdów pracownikom Departamentu Pożarnictwa i Ratownictwa. To że religijna muzułmanka decyduje się na takie życie jest na Bliskim Wschodzie wręcz niezrozumiałe.

-  Sanaa Mohameed jest wyszkolonĄ ratowniczką, spędzającą już kilka lat swojego życia, na udzielanie bezinteresownej pomocy w nagłych przypadkach na izraelskich drogach i w izraelskich domach. Jest wyszkolonym kierowcą ambulansu i współpracuje zorganizacją pogotowia ratunkowego  zwaną Kahol-Lavan (biało-niebiescy). Pracuje także miejscowej przychodni. Gdy miała 16 lat zdecydowała się na życie jako wolontariuszka służby ratunkowej.
Świadomie  poświęcam swoje życie na ratowanie ludzi w trudnych sytuacjach.- powiada. - Zaczęłam szkolenie od wyrobienia sobie prawa jazdy jako kierowca karetki pogotowia. Brałea udział w kursach dotyczących reakcji na katastrofy na dużą skalę, takie jak trzęsienia ziemi. Pracowałam jako ratowniczka podczas imprez sportowych w szkołach średnich ina uczelniach oraz jako przewodniczka  dzieći w trasie wycieczkowej. Moim marzeniem jest ukończenie wkrótce treningu sanitariuszy i latanie helikopterem ratunkowym.

Potrzebujemy was! - otowezwanie Sany Mohameed do muzułmańskich kobiet, zarówno religijnych, jak i niereligijnych, ale z otwartymi głowami. - Chcę wysłać tę wiadomość do wszystkich muzułmańskich kobiet, które chcą tak jak ja nieść pomoc w potrzebie innym ludziom. Dołącz do nas tutaj w United Hatzalah. Potrzebujemy więcej ludzi takich jak Ty. Mogę powiedzieć ci z własnego doświadczenia, jak bardzo ratowanie życia wzbogaca moje własne życie

   - Sanaa jest jedną z 300 muzułmańskich ochotników pracujących dla United Hatzalah i jedną z 320 kobiet w organizacji, ale jest jedyną, która pochodzi z islamskich kręgów. jednak jej wyznanie nigdy nie było się dla niej przeszkodą w niesieniu pomocy innowiercom.
Jest szanowana i kochana przez swoich kolegów wolontariuszy, szczególnie tych, którzy pracują z nią lokalnie w rozdziale Umm-El Fahm i Shibli - jednej z trzech  grup muzułmańskich w izraelskiej służbie ratowniczej.
zyscy wolontariusze muzułmańscy w danym dziale i całej organizacji pracują tak jak i  - podobnie jak i żydowscy, beduińscy, druzyjscy i chrześcijańscy wolontariusze nie bacząc na przynależność etniczną, płeć czy wyznanie człowieka w potrzebie. W kręgach skrajnego islamu takie podejście do życia kobiety, muzułmanki jest łagodnie ujmując niechętnie widziane.
A jednak nie wszyscy zainfekowani są wirusem ogłupienia i religijnego fanatyzmu. To dobry znak.

1 komentarz: