Roman

Roman

sobota, 13 stycznia 2018

CO NOWEGO NA BLISKIM WSCHODZIE?

Królestwo Arabii Saudyjskiej rozważa zakup broni izraelskiej, w tym system obrony przeciwrakietowej Iron Dome.

Syn króla Arabii Saudyjskiej, książę Muhammad ibn Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, następca tronu saudyjskiego


   - Jak podała w tym miesiącu szwajcarska gazeta "Basler Zeitung", okazuje się, że istnieje od lat tajny sojusz między I Arabią Saudyjską, a Izraelem w celu powstrzymania ekspansji Iranu na Bliskim Wschodzie.
 - Także 
inne państwa Zatoki Perskiej utrzymują tajne kontakty współpracują z Izraelem.
(Moim zdaniem Izrael powinien chronić się przed pokusą handlowania bronią szczególnie
z muzułmanami traktującymi innowierców jako niewiernych psów). 

   - Stosunki  Arabii Saudyjskiej, państw arabskich
z zraelem bardzo się ostatnio ociepliły i pojawiły się doniesienia o współpracy między obydwoma krajami, zwłaszcza w kwestiach wojskowych i wywiadowczych.
To samo dotyczy stosunków izraelsko-rosyjskich.
W Rijadzie, urzędnicy królestwa  Arabii Saudyjskiej rozważają zakup wspanałego izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej Iron Dome, a także systemu o nazwieTrofeum Active ( Trophy Active Protection System) opracowanego przez Rafael Israel Aerospace. [Po h wypowiedziach irańskich generałów, także Bruksela rozważa zakup izraelskich systemów obrony przeciwrakietowej ].

- Chociaż Rijad głośno odrzuca  oficjalne normalizacje więzi z Izraelem, "dopóki nie rozwiąże się konfliktu izraelsko-palestyńskiego", to są to tylko puste słowa choć brzmią [tu Szczepanik się kłania]. Saudia nie udzieliła i nie udziela pomocy Autonomii Palestyńskiej, tak jak nie udziela pomocy t.zw. muzułmańskim "uchodźcom".
- Jak dotąd odbyło się wiele spotkań między izraelskimi urzędnikami a wybitnymi saudyjskimi urzędnikami.
  - To nic nowego, że za naszymi plecami i nad naszymi głowami ktoś lepiej od nas poinformowany prowadzi swoje interesy i kształtuje historię dla naszych wnuków.


   - W październiku ubiegłego roku dwóch byłych szefów wywiadów obu państw (Saudii i Izraela) wzięło udział w tym samym sympozjum w Nowym Jorku. Na sali roiło się od szefów wywiadów szeregu państw arabskich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz