Roman

Roman

środa, 24 stycznia 2018

MARZENIE MARTINA lUTHERA kINGA

Pastor  Martin Luther King jr, uznany za człowieka roku 1963 przez magazyn „Time”.
laureat pokojowej Nagrody Nobla, który został roku 1964 roku, zamordowany
4 kwietnia 1968 roku... za swoje słynne marzenie.

Zrezygnowanie z przemocy jest odpowiedzią na kluczowe polityczne
i moralne kwestie naszych czasów.

-Dr Martin Luther King, Jr. był obdarzony niezwykłą jasnością umysłu, potrafił ująć w słowa swoje uczucia oraz rozumiał jak działają mechanizmy ucisku.
- Inspirowany przez Mahatmę Gandhiego, Martin Luther King uczył jaką wartość i siłę ma obywatelskie nieposłuszeństwo.
"Jeśli nie możesz latać - biegnij, jeśli nie możesz biegać, idź dalej, jeśli nie możesz chodzić- czołgaj się, ale cokolwiek robisz, musisz iść dalej."W swojej pierwszej książce pt.  "Stride Toward Freedom" (Kroczyć w stronę wolności), opisuje swoją "drogę do zrozumienia niestosowania przemocy". "Zawsze jest właściwy czas, żeby dokonać tego, co właściwe".

- Jako samodzielnie myślący człowiek opierając się na nauce Chrystusa, krótko przed śmiercią, odważny dr King okazał moralną odwagę, by skonfrontować się z rosnącą, polityczną poprawnością skrajnego lewego skrzydła, w tym Czarnych Panter i Czarnych Muzułmanów, maskującą się nienawiścią skierowaną doŻydów. Na przykład podczas wykładu w 1968 roku, na Uniwersytecie Harvarda stwierdził wprost:Gdy ci ludzie mówią o syjonistach, mają na myśli Żydów. Mówię tu o antysemityzmie ". King natychmiast rozpoznał "antysyjonizm" jako maskę antysemityzmu. Po prostu kolejną manifestację tej samej nienawiści jaką żywili białoskórzy rasiści wobec czarnoskórych.
 
   - John Lewis, kongresmen ze stanu  Georgia, , który ściśle współpracował
z  Kingiem w ruchu na rzecz praw obywatelskich, zauważył, że "dr. King powiedział mu, że obie nacje [tj. czarni Afrykańczycy i Żydzi] zostali bezkarnie wyrwani ze swojej ojczyzny. Wiedział, że obie nacje zostały ukształtowane przez tragiczne doświadczenie niewolnictwa, że obie nacje zostały zmuszone do życia w gettach, jako ofiary segregacji. Powiedział mu, że obie nacje podlegają prawom przyjętym ze szczególną intencją gnębienia ich po prostu dlatego, że byli żydami, innowiercami lub czarnoskórymi ludźmi. Wiedział, że Obie nacje zostały poddane uciskowi i ludobójstwu w niespotykanym w historii stopniu okrucieństwa. ".
Oto kilka innych cytatów dr Kinga:
"Widzę Izrael jako jeden z wielkich bastionów demokracji na świecie, jako cudowny przykład tego, co można zrobić na pustyni, ... jak pustynny kraj może zostać przekształcony w oazę braterstwa i demokracji"."Pokój dla Izraela oznacza bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo musi być rzeczywistością".UTRZYMUJ TWOJE MARZENIE PRZY ŻYCIU!

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/szesc-nazwisk-i-jeden-pocisk-jak-scigano-zabojce-martina-luthera-kinga/7xb4ssd

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz