Roman

Roman

środa, 31 stycznia 2018

ODWAŻNY DUCHOWNY MUZUŁMAŃSKI O DNIACH ZAGŁADY ŻYDÓW


Dr Muhammad bin Abdel-Kareem Al-Issa  (Screensheet)
      - A więc nie wszyscy:


   - Wybitny kleryk muzułmański stwierdził, że  "zaprzeczanie że w czasie II-giej wojny światowej doszło do zagłady narodu żydowskiego (do holokaustu) to zbrodnia, która zniekształca prawdę  historyczną".
I dalej:
- Uważamy, że wszelkie negowanie Holocaustu lub minimalizowanie jego skutków jest przestępstwem, które mąci prawdę historyczną i stanowi obrazę godności tych niewinnych dusz, które zginęły w wyniku zagłady - oświadczył wybitny saudyjski duchowny. Takie oświadczenie ze strony arabskiej jest następnym, nowym zjawiskiem świadczącym o zmieniającym się z dnia na dzień stanie świadomości nawet wśród społeczeństw totalnie - do tej pory - omamionych religijnym fanatyzmem.
To oświadczenie świadczy o tym, że i w tych kręgach radykalnego islamu wiedziano jaka jest prawda historyczna, a mimo to przez dziesiątki lat zgodnie
z wymuszoną poprawnością polityczną twierdzono, że było inaczej. Świadczą
o tym choćby powszechnie znane wypowiedzi ex-prezydenta Iranu na usługach ajatollów, Achmadindżada.

- W liście wysłanym do  The US Holocaust Memorial Museum (amerykańskiego Muzeum Pamięci w zeszłym tygodniu, dr Muhammad bin Abdel-Kareem Al-Issa, sekretarz generalny Muslim World League, Światowej Ligi Muzułmańskiej, napisał, że "historia jest rzeczywiście bezstronna, bez względu na to, z jakim trudem fałszerze próbowali manipulować lub manipulują nią".  
-Dr Al-Issa napisał te słowa w swoim liście skierowanym do dyrektorki muzeum, Sary Bloomfield, na pięć dni przed dniem 27 stycznia, w którym  obchodzono Międzynarodowy Dzień Pamięci o zagładzie).

Al-Issa odniósł się także do zjawiska negowania Holocaustu jako do "afrontu wobec nas wszystkich, ponieważ stanowimy cząstki tego samego ducha i łączą nas duchowe więzi".

- Islamski duchowny nie określił żydów jako główne ofiary zagłady w swoim liście, i dodał, że chodzi tu o  "tutaj o ludzką tragedię spowodowaną przez zły nazizm". 
Dalej zapewnił  o "naszej wielkiej sympatii żywionej do ofiar Holokaustu, zjawiska, które do cna wstrząsnęło ludzkością -horroru zaistniałego,  któremu  nie może zaprzeczyć ani nie osądzić osoba uczciwa albo kochająca  pokój ".
- Al-Issa wyraził również chęć odwiedzenia Muzeum Pamięci Holokaustu, gdy następnym razem odwiedzi Waszyngton.

Świat arabski znany jest z negowania Holokaustu.

- Dr Al-Issa, były saudyjski minister sprawiedliwości, przejął finansowaną przez Saudów muzułmańską Ligę Światową w 2016 roku. Liga znana była wcześniej z propagowania "radykalnej, pełnej nienawiści, antyzachodniej, antysemickiej wersji islamu".

- Robert Satloff, dyrektor Washington Institute for Near East Policy, stwierdził, że nominacja Al-Issy jest odzwierciedleniem ruchu reformatorskiego prowadzonego przez nowego księcia korony saudyjskie, Muhammada bin Salmana, który poprzysiągł wykorzenić ekstremizm w królestwie.
Przemawiając w listopadzie, Al-Issa stwierdził, że "każdy akt przemocy lub terroryzmu, który próbuje ukryć się za religią, nie ma żadnego uzasadnienia, nawet w Izraelu".

- Al-Issa wyraził poparcie dla reform księcia Bin Salmana "w jego  walki z ekstremistycznym islamem".
A więc jednak świat się zmienia wbrew woli tych wszystkich, którym to nie odpowiada i według których takie zmiany w świadomości są niepożądane i nie poprawne religijnie i politycznie. Coraz trudniej będzie skłócać narody i społeczności.

3 komentarze:

  1. To nie o negowanie chodzi tylko na kogo jest zrzucana odpowiedzialność za ten czyn. Była to straszliwa zbrodnia i czemu Putin z Nataniachu zaczynają zrzucać ja na Polskę tu jest problem. Czemu nikt nie broni prawdy .

    OdpowiedzUsuń
  2. PAN Roman nic nie mówi to ja powiem ambasador Izraela powiedziała "tu chodzi o ustawie reprywatyzacyjna żeby pieniądze były dla obywateli Izraela" chodzi o 65 miliardów za kamienice Warszawskie. Polska nie wypłaci się do końca istenia. Nie to nie ważne najważniejsze jest to że Jerozolima należy do Izraela.

    OdpowiedzUsuń
  3. https://wpolityce.pl/polityka/379692-znaczace-slowa-aszkenazyego-gratuluje-rzadowi-polskiemu-ze-w-ciagu-7-dni-zalatwil-sprawe-ktorej-nie-udalo-sie-zalatwic-przez-70-lat

    OdpowiedzUsuń