Roman

Roman

niedziela, 13 maja 2018

Stosunki państw świata arabskiego z Izraelem zmieniają się z dnia na dzień


Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Bahrainu, 
szejk Khalid Bin Ahmed Al 

- Wsparcie Bahrajnu dla izraelskiego kontrataku w Syrii jest kolejną oznaką rozłamu w świecie arabskim między krajami pro i anty-irańskimi.

- W ubiegły czwartek, minister spraw zagranicznych Bahrajnu wyraził poparcie dla  izraelskich ataków rakietowych na wrogie bazy Iranu w Syrii:Dopóki Iran będzie kontynuował obecny status quo swoich sił i rakiet w tym regionie, każdy kraj - w tym oczywiście także Izrael ma prawo do obrony i wyeliminowania źródła niebezpieczeństwa - udostępnił na Twitterze post w języku arabskim Khalid bin Ahmed Al Khalifa.
-Rzecznik izraelskich sił zbrojnych  stwierdził, że zbombardowano dziesiątki irańskich obiektów wojskowych w Syrii w ciągu nocy w reakcji na ostrzał rakietowy,  północnej części Izraela w ubiegłą środę. Rakiety zostały wystrzelone przez irańskie siły Quds, co spowodowało, że irańskie siły po raz pierwszy odważyły się wystrzelić rakiety w kierunku Izraela, nie korzystając z usług terrorystów z Hamasu i Hezbollah. Irańczycy boją się narazić Teheran.
Rzecznik wojskowy dodał, że izraelskie Siły Powietrzne uderzyły w 70 celów irańskich, w tym miejsca wywiadowcze i logistyczne wokół Damaszku, magazyny broni oraz posterunki obserwacyjne. - Wszystkie irańskie.
- Minister obrony Izraela, Avigdor Liberman powiedział, że uderzenie wyrządziło poważne szkody w infrastrukturze wojskowej Republiki Islamskiejw Syrii.
- Wracając do linii polityki królestwa Bahrajnu, Jego wysokość,król Bahrajnu,Hamad Bin Isa Al-Khalifa zapewnił rabinów z Centrum im. Szymona Wiesenthala, którzy odwiedzili stolicę jego królestwa przed rokiem, że obywatele Bahrajnu mogą swobodnie odwiedzać Izrael i odwiedzają. Rzeczywiście religijne postacie z grupy o nazwie "To jest Bahrajn" odbyły w grudniu 2017 oficjalną, czterodniową wizytę w państwie Izraelu . Jeden z duchownych powiedział
w rozmowie z kanałem telewizyjnym Chadashot TV, że król wysłał ich
z przesłaniem pokoju nie tylko dla Izraela dla, ale dla całego świata".


Ostatnio grupa sportowców  z Bahrajnu przyjechał do Izraela, aby wziąć udział w pierwszym wyścigu prestiżowego wyścigu kolarskiego Giro d'Italia w miniony weekend, otwarcie nosząc kolory swojego kraju. Dołączyła do nich kolejna ekipa z Zatoki Perskiej, Zjednoczone Emiraty Arabskie - kolejna pierwsza.

Bahrain razem z ZEA zagorzały przeciwnikiem odrodzenia sie imperium perskiego. Wraz z Saudią publicznie przyjęły z zadowoleniem izraelskie opedracje wojskowe w alewickiej Syrii. Izrael stanowi dla nich bastion trzymający w szachu wojujący islam. 
- Książę korony Arabii Saudyjskiej, Mohammed bin Salman, powiedział
w opublikowanym wywiadzie w zeszłym miesiącu, że Izraelczycy mają prawo do pokojowego życia na swojej ziemi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz