Roman

Roman

czwartek, 14 czerwca 2018

HAMAS POMPUJE MEDYCZNY HEL Z IZRAELA DO BALONÓW TERRORU

Obalenie "Hamasu" poprawi sytuację w Gazie twierdzą Palesyyńczycy
z Autonomii Palestyńskiej.


Palestyńscy uczestnicy zamieszek (większość znanych terrorystów)
na granicy ze Strefą Gazy. AP Photo / Khalil Hamra
Po tygodniach ataków podpalenia za pomocą helowych balonów Izrael ogłosił we wtorek, że zmniejszy dostawy gazu do Strefy Gazy. "Hamas nadużywa systemu medycznego Gazy w najbardziej godny pogardy i cyniczny sposób", powiedział izraelski minister obrony, Avigdor Liberman we wtorek rano podczas wizyty
w Gazie. Dokąd prowadzi zaślepiająca nienawiść?!
”Po tygodniach ataków podpalenia drzew i nie tylko za pomocą helowych balonów Izrael ogłosił we wtorek, że zmniejszy dostawy gazu do Strefy Gazy.

Za elektrycnośc i wodę Hamas już od dawna nie płaci.
"Hel, który dostarczamy do szpitali wraz ze  sprzętem medycznym, głównie do użytku w skanerach MRI, jest wykorzystywany przez Hamas do wysyłania dronów do zapalania wszystkiego co się da na południu kraju", powiedział Liberman.
Zgodnie z komentarzem Libermana, koordynator działań rządowych na terytoriach, generał major Kamil Abu Rokon, nakazał ograniczenie importu helu do Strefy Gazy. W ramach gwałtownych rozruchów prowadzonych przez Hamas, które rozpoczęły się pod koniec marca,członkowie tej organizacji podłączają do balonów urządzenia zapalające, które unoszą się na terytorium Izraela, które jest - jak twierdzą ich własnością i palą w takim razie swoje lasy. Terroryści spowodowali setki pożarów tą metodą, niszcząc izraelskie, a jak twierdzą swoje  ziemie uprawne i rezerwaty przyrody, powodując szkody przekraczające 5 milionów NIS.Generał dywizji Rokon ostrzegł, że jeśli grupy terrorystyczne Gazan będą nadal używać helu do ataków na Izrael, IDF zakaże dostaw helu do enklawy wybrzeża. Hel, prąd elektryczny i woda są dostarczane dla ludności Gazy przez Izrael "ze względów humanitarnych". Wielu mieszkańców Gazy wolałaby żeby HAMAS straciła władzę i wróciła możliwość pracy z Izraelu jak  to było przed erą Hamasu. W Iranie gwałtowne protesty ludności i susza, więc kasa ajatollahów nie płaci za terror i rozruchy jak dawniej. Autonomia Palestyńska jak zawsze także nie wesprze Hamasu, bo przywódcy tych organizacji wręcz się nienawidzą. Izrael natomiast proponuje pomoc humanitarną, ekonomiczną
i medyczną.  HAMAS na to nie pozwoli bo jak uczył guru Urban: rząd się wyżywi.
To samo dotyczy Iranu dotkniętego suszą. Izrael zaoferował pomoc. Naród chce przyjąć, rząd nie..., bo ma co pić. Wszędzie na świecie to samo. Ludzie jeszcze nie odrobili podstawowych lekcji aby zrozumieć i  odczuć j e d n o ś ć .

1 komentarz:

  1. Ten świat tak pomału się zmienia że wciąż aktualne są słowa biblijnego mędrca Salomona : "Marnością jest to co się dzieje na ziemi, że są sprawiedliwi,którym się powodzi tak jakby popełniali bezbożne czyny i są bezbożni,którym się powodzi tak jakby popełniali czyny sprawiedliwych (kazn.8:15) Istnieje pewne zło które widziałem pod słońcem.A jest to pewien rodzaj pomyłki, która wychodzi od zwierzchności: że głupców stawia się na wysokich stanowiskach,a zasobni w mądrość siedzą nisko (kazn. 10:5-6).

    OdpowiedzUsuń