Roman

Roman

czwartek, 7 lutego 2019

URUCHOMIONO IZRAELSKĄ AMBASADĘ WIRTUALNĄ DLA PAŃSTW ZATOKI PERSKIEJ


Qaboos, Sułtan Omanu przyjął serdecznie izraelskiego premiera, Benjamina Natanjahu.
(Foto za pośrednictwem AP) Czy dzięki politykom będzie pokój na Bliskim Wschodzie?

- Fakt iż państwa arabskie potajemnie i na wpół jawnie utrzymują różnego rodzaju stosunki z Izraelem od wielu lat nie jest już "tajemnicą poliszynela"
w rejonie.
- Platformy Ministerstw Spraw Zagranicznych  w języku arabskim zgromadziły setki milionów odsłon wideo tylko od od początku 2017 roku. Handel i inne interesy zbliżają ludzi, którzy mają już dość wojen religijnych.
Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło wirtualną ambasadę dla arabskich użytkowników mediów społecznościowych w państwach Zatoki Perskiej. Strona reaktywowana na portalach społecznościowych ma na celu pogłębienie dialogu między Izraelem i narodami państw Zatoki Perskiej,
w kontekście rosnącego zainteresowania Izraelem przez arabskojęzycznych internautów i ich rosnącej, pozytywnej reakcji na państwo żydowskie. Religijna nienawiść gaśnie ku niezadowoleniu fanatycznych, irańskich  ajatollahów.

"Z przyjemnością ogłaszamy ponowne uruchomienie strony" Izrael w Zatoce ", aby promować dialog między Izraelem i narodami Zatoki Perskiej", oświadczyło we wtorek konto na Twitterze. "Mamy nadzieję, że ta wirtualna ambasada przyczyni się do pogłębienia porozumienia między narodami krajów Zatoki Perskiej i obywateli Izraela w różnych dziedzinach."
- Ten ruch jest częścią dyplomacji cyfrowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, która obejmuje kilka stron na platformach społecznościowych
w języku arabskim i strony w języku perskim na popularnych platformach używanych przez Irańczyków. Strony te mają w sumie setki tysięcy zwolenników, a treści publikowane w języku perskim trafiają co tydzień do ponad dwóch milionów czytelników.
- Jednym z najbardziej udanych przykładów tego jest seria Din i Hassan,
w której Din - żydowski Izraelczyk - i Hassan - muzułmański Izraelczyk - uczą arabskich studentów języka hebrajskiego. Seria powstała po tym, gdyk zespół otrzymał liczne prośby od osób zainteresowanych nauką języka hebrajskiego. Izrael ze względu na swój styl jest bardzo popularny w krajach muzułmańskich, gdzie religia ogranicza relacje między płciami i innymi wyznaniami. 
- Od początku 2017 roku nastąpił 87-procentowy wzrost liczby obserwujących na Instagramie i 34-procentowy wzrost liczby obserwujących na Twitterze. Liczba widzów YouTube na kanale MSZ podwoiła się.
- Sukcesy Arabów w Izraelu sięgają daleko poza granice Facebooka, zdobywając relacje w mediach arabskich i przyciągając uwagę urzędników rządowych na całym Bliskim Wschodzie. 
terroryści z Hamasu zabraniają Gazańczykomzaglądania na te strony internetowe, gdzie arabowie i żydzi rozmawiają otwarcie o tęsknocie za życiem w pokoju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz