Roman

Roman

wtorek, 6 lipca 2021

IZRAELCZYCY TWORZĄ "HYBRYDOWY" LUDZKO-ZWIERZĘCY ORGAN DO PRZESZCZEPÓW


„Naszym celem jest zmiana świata i oblicze współczesnej medycyny transplantacyjnej” – powiedział dr Shahar Cohen, jeden z twórców tej technologii.
- - Naukowcy ze szpitala "Beilinson" w Tel Awiwie znaleźli rozwiązanie na odrzucanie przez organizm ludzki przeszczepów narządów zwierzęcych. Opracowali bowiem  „hybrydowy” organ o cechach zwierzęcych i ludzkich
- Dr Shahar Cohen wyjaśnił w trakcie wywiadu dla "Jerusalem Post", że głównym powodem odrzucenia narządu jest wewnętrzna wyściółka naczyń krwionośnych przeszczepionego narządu.- Powłoka służy jako punkt kontaktowy. - Naukowcy z Beilinson stworzyli narząd ze świni
z ludzkimi naczyniami krwionośnymi, które zostały pokryte ludzkimi komórkami łożyska, aby był bardziej rozpoznawalny jako „przyjazny” dla organizmu.- Łożysko, powiedział dr Cohen, jest „idealnym narządem, który łączy dwoje ludzi i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu połączenia między matką a płodem i dodał, że metoda hybrydowa została z powodzeniem wypróbowana na kilku narządach, w tym na sercu, płucach, wątrobie, nerkach i trzustce. 

Dr Cohen ma nadzieję, że za pięć lat zacznie przeszczepiać ludzkie organy hybrydowe.
- Dostępność narządów hybrydowych drastycznie skróciłaby czas oczekiwania pacjentów na oddanie narządów.
- Według danych  "Administracji Zasobów i Usług Zdrowotnych Departamentu Zdrowia USA" (HIRSA ) 107 245 mężczyzn, kobiet i dzieci znajduje się na krajowej liście oczekujących na przeszczep.
-  Średnio 17 osób umiera każdego dnia, czekając na udostępnienie organu. HRSA dodała, że w USA wykonano już 39 000 przeszczepów narządów.
„Naszym celem jest zmiana świata i zmiana oblicza współczesnej medycyny transplantacyjnej -powiedział Cohen w rozmowie z Postem, 
- Chcemy wyeliminować listę oczekujących i mieć nieograniczoną podaż narządów dostępnych do przeszczepu oraz przyszłość
z mniejszą liczbą odrzuceń. Leki podawane ludziom, wywołują mniej skutków ubocznych i mniej problemów związanych z tłumieniem odporności”.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz