Roman

Roman

sobota, 10 grudnia 2016

ZNOWU... NIE WSZYSCY

Światełka w tunelu.
Tak wyglądają bezimienne na Ziemi dobre duchy w ludzkich ciałach
Ich prawdziwe imiona zna Stwórca.
To są dzieci duchowego Izraela rozsiane po całej Ziemi
- w każdym narodzie.


   - Od czasu do czasu publikuję informacje zaczynające się od słów "nie wszyscy". Ci ludzie, którzy opowiadają się za jednością - to ci, którzy budzą się z narzuconego im snu, z podziału na "my" i "oni". Ludzie budzą się na całym świecie - także na Bliskim Wschodzie. Te budzące się dusze manifestują powrót do jedności pozostawiając za sobą oprogramowanie religijne, polityczne, rasistowskie itp. To pozytywne znaki czasu, w którym na naszych oczach zło zniszczy się bez udziału owych "nie wszystkich".

Grupa "nie wszystkich", obywateli Izraela znalazła swoisty sposób na natychmiastową poprawę stosunków żydowsko-arabskich ku niezadowoleniu fanatyków obu stron. Izraelczycy - nie bacząc na pochodzenie i rzekome różnice zjednoczyli się, aby zapewnić pożywne posiłki upośledzonym i biednym dzieciom nie bacząc na ich pochodzenie.
Pozarządowa oczywiście organizacja DUALIS ustanowiła program "Współistnienie Dzięki Gotowaniu", program który obejmuje trzy rzeczy, wszystkie w tym samym czasie:

1/ Umożliwia ubogim żydowskim i arabskim kobietom zdobyć umiejętności, aby mogły wejść na rynek pracy i stać się produktywnymi członkami społeczeństwa.
2/ Zapewnia każdego dnia smaczne, pożywne posiłki dla tysięcy ubogich dzieci każdego dnia.

3/ Sprzyja i dba o powstawanie nowych przyjaźni prowadzących do długoterminowego zrozumienia i współistnienia nie bacząc na rzekomą, wmawianą od lat inność.Ten eksperyment działa. Działa od samego początku.
"Chcemy, żeby  kraj w którym wspólnie żyjemy był nazywany >Startup Nation< (w wolnym tłumaczeniu "nowy naród", jednolity). Dla większości obywateli, że jest to ziemia nadziei i szans ... ale nie wszyscy Izraelczycy należą do 'większości'...".
I z tej przyczyny te pierwsze "jaskółki" zwiastujące wiosnę gotują - w każdym tego słowa znaczeniu - lepszą przyszłość, lepszy poziom życia dla arabskich
i żydowskich kobiet i dzieci, dla zjednoczonych, nie skłóconych ludzi pochodzących z wszystkich środowisk i grup wiekowych. Świat powoli ale stanowczo z dnia na dzień się zmienia - dla jednych, toczonych nienawiścią na gorsze, dla "jaskółek" na lepsze. Wszystko zależy od tego, czemu chcemy służyć: jedności czy nienawiści, światłu czy ciemności, życiu czy śmierci, zdrowiu czy -izmom i -logiom.

To nie prawda, że wszyscy żydzi nienawidzą Arabów i nie prawdą jest, że wszyscy Arabowie nienawidzą żydów. O tym decyduje stadium duchowego rozwoju, stan świadomości jednostki.


2 komentarze:

  1. Dzielmy sie tym co mamy. Wiedza, wiara i miloscia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli chociaz te 20 procent ludności by takie było juz dawno świat by sie zmienił

    OdpowiedzUsuń