Roman

Roman

wtorek, 24 października 2017

DLACZEGO ARABOWIE - muzułmanie, chrześcijanie, Beduini i Druzowie - LUBIĄ I BRONIĄ IZRAEL!


Arabs defending Israel


TO JESZCZE JEDEN Z SERII ARTYKUŁÓW - A JEDNAK NIE WSZYSCY
Dusze budzą się do normalnego życia wszędzie.
Schylam czoło przed tymi odważnymi ludźmi narażającymi swoje zdrowie
i życie.

   - Muzułmanin, Beduin, Druz i Arabowie-chrześcijanie wyrażają uznanie dla Izraela, jako dla kraju, który zapewnia mniejszościom religijnym i etnicznym pełne prawa i wolność, w przeciwieństwie do tak wielu innych narodów na świecie.

Nienawidzący Izraela i Izraelczyków niedoinformowani krytycy, którzy nigdy tego kraju nie odwiedzili i nie rozmawiali z jego mieszkańcami twierdzą, że Izrael jest państwem apartheidu, który niszczy swoich  arabskich obywateli i nie zapewnia im tych samych podstawowych praw jak wyznawcom judaizmu.

   - Posłuchajcie, jak Arabowie, członkowie społeczności muzułmańskiej, beduińskiej, druzyjskiej i chrześcijańskich środowisk dzielą się osobistymi doświadczeniami jako obywatele Izraela, odrzucając stanowczo antyizraelską propagandę i kłamstwa stawiając naprzeciw niej fakty z własnego życia w tym państwie.

4 komentarze:

 1. Czy Izrael to ישראל , Jisra'el ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Po hebrajsku to znaczy "miejsce, w którym rządzi Bóg" - sar - rządca, el - Bóg. Prawdziwy Izrael jest wymiarem w Niebie; Na Ziemi miało to być odbicie (... jak w niebie tak na Ziemi), ale na razie nic z tego nie wyszło...

   Usuń
  2. Czyli siły ciemności zbudowały iluzję nieba,a Chrystus przyszedł pokazać nam i obudzić prawdziwy Izrael?

   Usuń
  3. Iluzja nieba to po polsku "sklepienie niebieskie".
   Chrystus wcielił się w Jezusa, żeby przypomnieć ludziom, że niebo, Izrael, Jerozolima, piekło - to stany świadomości a nie miejsca w przestrzenioczasie. Żyd, Słowianin, Eskimos itp. to pojęcia odnoszące się do stanu świadomości i materii. W Bogu wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami - żywymi falami Boskiego światła.

   Usuń