Roman

Roman

wtorek, 3 kwietnia 2018

IZRAELSKA TECHNOLOGIA UMOŻLIWI KOMPUTEROM PRACOWAĆ 100 RAZY SZYBCIEJ


Komputerowy chip Teraherz (Shutterstock)
"Będzie można teraz wyprodukować dowolne urządzenie optyczne z stosując  technologię flash" - powiedział Meir Grajower, lider na tym polu.

- Naukowcy stworzyli technologię, która pozwoli waszym komputerom,  wysyłsnie wiadomości tekstowych (jak SMS )i ns połączenia  telefoniczne  działać 100 razy szybciej dziękiz mikrochipom terahercowym.

- Do tej pory głównymi wyzwaniami stojącymi na drodze do stworzenia mikroczipa terahercowego były ich przegrzanie dię i skalowalność. Jednak po trzech latach szeroko zakrojonych badań na  Hebrajskim Uniwersytecie wJerozolimie, (HU) Uriel Levy i jego zespół opracował koncepcję technologii pamięci - flash.

- To odkrycie może pomóc wypełnić" lukę THz gap "i stworzyć nowe, bardziej wydajne bezprzewodowe , urządzenia, które mogą przesyłać dane przy znacznie wyższych prędkościach niż to obecnie możliwe -powiedział Levy, szef Nano-Opto Group w HU.

"W świecie zaawansowanych technologii, ta technologia zmienia zasady gry" - dodał.

W artykule opublikowanym w czasopiśmie Laser and Photonics Review, profesor Levy i  emeritus UH,Joseph Shappir przedstawili dowody na koncepcję technologii optycznej, która integruje szybkość komunikacji optycznej
z niezawodnością i skalowalnością produkcyjną elektroniki.

- Łączność optyczna obejmuje wszystkie technologie wykorzystujące światło do przesyłania informacji za pośrednictwem kabli światłowodowych, takich jak Internet, poczta elektroniczna, wiadomości tekstowe, połączenia telefoniczne, chmury i centra danych. Te formy komunikacji mogą być niezwykle szybkie, ale niemożna na nich polrgaćgdy mówimy o relikacji mikrochipów  w dużych ilościach.

Wykorzystując strukturę tlenku azotu z tlenkiem akrzemu (MONOS),. zdr.Levy
i jego zespół opracowali nowy układ scalony wykorzystujący technologię pamięci flash - rodzaj i  w pamięciach flash - w mikroczipach.

"Będzie można teraz wyprodukować dowolne urządzenie optyczne z precyzją
i opłacalnością technologii " - powiedział Meir Grajower, czołowy doktorant
z tego zakresu.

- Technologia flash pozwoli standardowym komputerom (8-16 gigaherców) działać 100 razy szybciej i doprowadzi wszystkie urządzenia optyczne bliżej układu terahercowego.


 [Co ciekawe od czasu "nalotów "UFO nad Izrael (zjawisKo to opisałem w mojej
KSIĄŻCE książce pt. IZRAEL - CO TU BĘDZIE JUTRO,zaś o podobnej technologii wspomniałem w innej mojej książce)pt. UFO A ZIEMSKA ŚWIADOMOŚĆ - Izrael stał się liderem na planie high tech z siedzibą w Ramat HaChajal pod Tel Awiwem.
Czyżby inspiracja z kosmosu, gdzie nie brakuje obok duchowych także technologicznie postępowych cywilizacji. Ostatecznie to ich reprezentanci odwiedzają Ziemian, a nie vice versa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz