Roman

Roman

sobota, 13 stycznia 2018

BABILOŃSKIE PRAKTYKI MAGICZNELilithqueen of the night, British Museum
Lilit, 
Sukkub, która odwiedzała Adama we śnie.
Po takim stosunku przyszedł na świat Kain (hebr. zazdrośnik), bratobójca.
   - Kilka słów o babilońskich praktykach magicznych:

Magiczne praktyki spod wieży Babel trwają do dnia dzisiejszego.
Czarować, oczarowywać można śpiewem, piosenką. Spiewanie jest aktem magicznym - włoskie słowo
(z łac.) - cantare. Magia, akt magiczny tutaj polega na narzuceniu swojej woli śpiewem np. rytualnej formuły (zaklęcia). Chanting. Mantry; kapłani (m.in. rabini, księża)  używają tej magii po dziś dzień.

- Zaklęcie lub zaklinanie jest magicznym aktem, który wywołuje różne  efekty i ma oddziaływać na rzeczywistość poprzez  metody liturgiczne, ceremonie i/ lub rytuały. tradycje utrwalają działanie zaklęcia.

- Obecnie czary są powszechne, do tego stopnia, że wiele programów telewizyjnych, w tym kreskówek dla dzieci często zawierają podprogowe zaklęcia. Magia jest sposobem na życie.mag potrafi manipulować osobiście lub posługując się "użytecznymi idiotami", jak nazywa się w tych kręgach służących magom ministrom, ministrantom i służby specjalne od brudnej roboty. Nie zdając sobie sprawy komu, czemu służą, studiują  demonologię, biorą udział
w seansach spirytystycznych itp.szukając pomocy demonów.
- Czarowanie może polegać na czytaniu znaków, które zdają się występować przed wydarzeniem. Nie jest to , wróżbiarstwo; raczej  sztuka interpretowania sygnałów przyszłych wydarzeń poprzez bycie
w teraźniejszości, co jest bardzo istotne dla każdego z nas, a nie tylko dla maga. Wszystkie te praktyki są wciąż istnieją w "współczesnym" społeczeństwie.

2 komentarze:

 1. Akol haia jesh v hije
  Shum hadash toha shemesh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magu Edmondzie , a coś Ty zaczarował powyżej bo nie zrozumiałam? :-))

   Usuń