Roman

Roman

wtorek, 6 października 2020

TAKŻE SYRIA USTAWIA SIĘ WRAZ Z LIBANEM* W KOLEJCE PO POKÓJ Z IZRAELEM ZAMKNIĘTYM SZCZELNIE DO GRUDNIA 2020 - HMM CIEKAWE


Bashar Asad,  Prezydent Syrii
- Wszystkie drogi do Waszyngtonu zawsze prowadzą przez Tel Awiw - twierdził Ibrahim Hamidi, starszy redaktor dyplomatyczny wz londyńskiej gazety Asharq Al-Awsat.
Niedawno znowu na korytarzach dyplomatycznych pojawiło się powszechne przekonanie o istnieniu od lat  tajnych negocjacji między Izraelem a Syrią,
o czym informuje londyńska gazeta arabska Asharq "Al-Awsat". Ostatecznie alawici i żydzi zawsze woleli prowadzić interesy niż zwalczać się w imieniu nie swoich interesów.
- Ibrahim Hamidi, starszy redaktor dyplomatyczny Asharq Al-Awsat, powiedział, że Syria wysłała oficjalnie wyraźny „pokojowy sygnał” po podpisaniu izraelskich umów ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi
i Bahrajnem. Ostatnio otumanionym Syryjczykom i Izraelczykom opadają dolne szczęki coraz częściej na podbrzusza. Ludzie zaczynają się zastanawiać o co właściwie walczyli i dlaczego tak nienawidzili swoich sąsiadów. WELCOME TO REALITY. 
- W przeciwieństwie do swojego sojusznika, Iranu, Syria nie wydała też

oficjalnego potępienia porozumień Izraela z Emiratami i Saudią.
.„Cisza” - powiedział Hamidi. „Milczenie Damaszku w tej kwestii  świadczy
o to postawie politycznej Asada”. 
To ukłon w stronę Jerozolimy i pokazanie pleców wojującym, islamskim organizacjom terrorystycznym monii na Bliskim Wschodzi na smyczy Teheranu.
- Także dążenie Turcji do hegemonii na Bliskim Wschodzie nie podoba się Arabom, którzy widzą w Izraelu stabilizator równowagi i spokoju.
- Hamidi zauważył, że współczesna historia pokazała, że kiedykolwiek Syria znajdowała się u progu poważnych przemian lub izolacji, jedynym „wyjściem” zawsze było wznowienie tajnych negocjacji z Izraelem. Np.
w 2008 roku Izrael i Syria podjęły tajne negocjacje, w wyniku których Syria zamierzała przełamać swój stan izolacji po zabójstwie byłego premiera Libanu Rafika Haririego w 2005 roku.
- Syria prowadziła także bezpośrednie negocjacje z Izraelem w 2000 roku, po rozpadzie Związku Radzieckiego, co  doprowadziło do przemian w regionie. Żaden z tych wysiłków nie doprowadził do trwałego i oficjalnego porozumienia pokojowego, ale przyczyniły się do zmniejszenia syryjskiej izolacji na arenie światowej, bo Izrael nie oponował.
- Tajne negocjacje z Izraelem koncentrowały się na przyszłości w której irańskie wojsko stacjonowałoby w Syrii, a także na statusie Wzgórz Golan, które prezydent Donald Trump formalnie uznał za teren suwerena, czyli Izraela nad Wzgórzami Golan w 2019 roku - pisze dalej Hamidi.
Także Putinowi po rozmowach z premierem Natanjahu to rozwiązanie przypadło do gustu.- Tego powinni byli dokonać prezydenci  USA przede mną
 - powiedział wówczas prezydent Donald Trump.
- .Izrael wyzwolił Wzgórza Golan z Syrii w  trakcie W"ojny Sześciodniowej"
w 1967 roku  i oficjalnie zastosował suwerenność do tego obszaru w 1981 roku. Asad nie protestował.

Gen. Mohammed Hamdan Dagalo p (AP / Mahmoud Hjaj)
O dziwo także Sudan szuka oparcia  w Izraelu.
Odrzucając "kwestię palestyńską", generał Dagalo powiedział:
- Nie mamy granicy z Palestyńczykami.
„Izrael jest krajem postępu i rozwoju.
- Cały świat współpracuje z Izraelem. 
Choćby tylko do rozwoju, do rolnictwa - potrzebujemy Izrael -powiedział
gen Dagalo w wywiadzie dla Juba24 News.
My się zmieniamy, nasz stan świadomości nas zmienia, a świat reflektuje te zmiany z godziny na godzinę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz