Roman

Roman

środa, 15 lutego 2017

AKUPUNKTURA POMAGA TAKŻE BEZ IGIEŁ

TMC - akupunktura

   - Starodawna metoda Tradycjonalnej Medycyny Chińskiej. Okazuje się, że działa także bez tradycyjnego igłowania. Kilka lat temu naukowcy z Uniwersytetu w Linköping z Anną Enblom na czele i grupa badaczy z Vårdal Institute w Szwecji przeprowadzili badania dotyczące chorych na raka w trakcie radioterapii. Badano skuteczność różnych zabiegów wobec występujących nudności. Pacjenci wymiotują, wymiatając ze swoich przepełnionych toksynami organizmów to, co organizm chce właśnie zwrócić - trujące go informacje. Tak się dzieje na górnym poziomie. Na dolnym poziomie rozpoczyna się też wydalanie toksycznego materiału; ten proces zwracania nazywamy biegunką (albo ze względu na biegunowość góra/dół albo z powodu biegania do toalety). Pacjentom, którzy zostali potraktowani "konwencjonalnie" ta metoda postępowania pomogła tylko jednej czwartej z nich. [Nie wiadomo na jak długo]. Dalszym 215 pacjentom, którzy zgodzili się na radioterapię jamy brzusznej lub regionu miednicy zalecono dwa rodzaje akupunktury.

   - Jedna grupa otrzymywała tradycyjne zabiegi chińskiej akupunktury polegające na wbijaniu pod skórę i lekkim wkręcaniu igieł w określone do tego celu punkty. Pozostałych 106 pacjentów - bez ich wiedzy - zostało poddanych symulowanej tradycjonalnej akupunkturze, tzn, dotykano ich skóry w tych samych miejscach tępymi igłami, ale nie przebijano ich skóry. (Forma akupresury). Obie grupy w trakcie ich trwającej 5 tygodni radioterapii otrzymały dwa do trzech razy w tygodniu zabiegi akupunkturowe i akupresurowe. Po zakończeniu postępowania 95 procent pacjentów twierdziło że, akupunktura pomogła opanować nudności - zarówno w grupie świadomej jak i w grupie, która poddana była "tylko" akupresurze.

   - Medycyna holopatyczna zamiast nakłuwania igłami lub uciskania (także opukiwania) określonych miejsc na ciele pacjenta posługuje się częstotliwościami substancji nanoszonych na falę Schumanna które z pomocą aplikatorów wysyłanie są bezpośrednio do organizmu pacjenta.

Zabieg holopatyczny
   - 67 procent badanych twierdziło również, że odczuli inne, pozytywne efekty uboczne, takie jak lepszy sen, polepszenie nastroju i mniejszy ból. Porównanie obu grup - tej która wspierana była akupunkturą i tej która była wspierana akupresurą - z grupą pacjentów leczonych konwencjonalnie, tzn. metodą akademicką wykazało, że stan samopoczucia pacjentów z obu pierwszych grup polepszył się statystycznie w znacznym stopniu. Niekonwencjonalne metody leczenia użyte komplementarnie wspierają pacjentów w trakcie radioterapii.

   - 
A więc jednak poświęcenie większej uwagi pacjentowi z punktu widzenia terapeutycznego stanowi w leczeniu decydujący wpływ. Według szwedzkich naukowców pozytywne efekty są wynikiem zwiększonej uwagi poświęconej przez terapeutów pacjentom, którzy otrzymali komplementarne zabiegi energetyczne. Energia leczy* gdy nie napotyka na blokady emocjonalne jak np. stosowanie samej tylko metody konwencjonalnej nie bacząc na konsekwencje takiego "leczenia" za wszelką cenę, nie bacząc na stan samopoczucia pacjenta. Uznawanie negatywnych efektów ubocznych klasycznego postępowania za "naturalne" i pozostawianie z nimi pacjenta samemu sobie stanowi czynnik zniechęcający pacjenta do wyzdrowienia. Ileż to razy słyszałem w takich okolicznościach od chorego: Żyć się nie chce! Już lepiej umrzeć niż skazywać się na dalsze cierpienie.
... a potem okazuje się,że taki pacjent jest "oporny na leczenie"

*http://romannacht.blogspot.com/2013/09/medycyna-energetyczna-tak-jestesmy-zywa.html


2 komentarze:

  1. czy jest tez jakas forma leczenia na zeby ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Zwiualizuj sobie jak wyciągasz dłonią ebergie z czakry niebieskiej czakry gardła. I przytykaj dłonią w bolce miejsce w jamie ustnej i nie tylko. Wyobraź sobie i pros swoje ciało o umniejszenie stanu bólu w dziąsłach. Pomyśl ze niewidzialna nić z czakry gardła jest przekazywana byś czuł się lepiej. Po paru razach zapomnisz ze cos Cię tam bolało. Nie jestem specjalistą ale mi ta metoda pomaga w wielu przypadkach. Z czasem wyrwanie zęba lub wycięcie wyrostka moze okazać się nie zbędne w dalszym funkcjonowaniu Twojej maszyny - ciało.

    OdpowiedzUsuń