Roman

Roman

piątek, 1 września 2017

DOBRE WIEŚCI: RYCHŁY UPADEK KARTELU NAFTOWEGO

Profesor Tony Seba- Profesor Uniwersytetu w Stanford przewiduje rychły upadek kartelu naftowego. Nowy raport sporządzony przez światowej sławy ekonomistę jest na tyle przełomowy, że wywołał fale niepokoju w kręgach czołowych producentów ropy naftowej. Profesor Seba przewiduje, że w ciągu zaledwie 8 lat każdy nowy pojazd będzie elektryczny.

- Napisany przez ekonomistę tej rangi raport odnosi się do niedalekiej przyszłości. Coraz bardziej świadomi ludzie zaczynają preferować zamiast jak dotąd posiadać na własność samochód spalinowy 
pojazdy elektryczne do wynajęcia, co nieuchronnie prowadzi do spadku cen ropy naftowej i dalej do załamania się przemysłu naftowego.

Stwierdzając, że "jesteśmy na szczycie jednego z najszybszych, najgłębszych
i niosących bardzo poważne konsekwencje zaburzeń w transporcie jakich nie było dotąd w historii ludzkości", 

- Prof Seba przewiduje, że nadchodząca rewolucja zakończy 100-letnią "tradycję" indywidualnego posiadania pojazdów na własność, a tym samym przekształci światową gospodarkę ekonomiczną. 

- Producenci samochodów produkujących stare pojazdy spalinowe będą zmagać się z egzystencjalnym kryzysem. Ich wybory polegać będą głównie na produkcji pojazdów elektrycznych (na coraz tańszym rynku zbytu); będą zmieniać swój status i występować jako firmy usługowe, zapewniające kierowcom pojazdy na żądanie; lub zostaną zmuszeni do prowadzenia działalności gospodarczej.

Około 2030 roku - przewiduje Seba - 95 % kilometrów przejeżdżanych przez samochody w Stanach Zjednoczonych będzie używanych przez elektryczne pojazdy należące do tych, którzy będą z nich korzystać. Konsekwencje tego rozwoju w skali ogólnoświatowej będą daleko idące.


3 komentarze:

  1. Nareszcie! Super wiadomość Panie Romanie. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy korporacje paliwowe na to pozwolą?

    OdpowiedzUsuń
  3. juz czas na powolny koniec wladzy wszystkich"wladcow"tego swiata...

    OdpowiedzUsuń