Roman

Roman

piątek, 2 marca 2018

JESZCZE JEDNO ZAGINIONE PLEMIONA POWRACAJĄ DO IZRAELA- Z różnych stron świata, nawet z Tybetu, Chin, Japonii, Peru Indii -  co jakiś czas przybywają do Izraela ludzie, którzy wierzą że są potomkami starożytnych Izraelitów, że społeczności, w których się narodzili są zaginionymi potomkami 12 plemion starożytnego Izraela. 
- Tamtejsze ministerstwo absorpcji ma pełne ręce roboty.

Kiedyś kolega mojego syna przekonywał mni, że Duńczycy i reszta Skandynawów wywodzi się od plemienia Dan (stąd nazwa królestwa Danmark; ci z nich, którzy odeszli na północ - to Norwegowie - Nortdway; droga rytu północnego).
- To samo dotyczy Brytyjczyków (Britanjah)- bnej brit, czyli synowie przymierza z Jahwe (z Jehową). Hebrajskie mię żeńskie - Leha - odnosi się do córy Lechitów. Iberia, to ziemie zamieszkałe przez Hebrajczyków (Ibrim). Królowie sztucznych tworów zwanych państwami, a te powstają w wyniku metody - podziel, skłóć i panuj - Portugalii i Hiszpanii szczycą się tytułami "królów Jerozolimy (tak jak "katolicka rodzina Habsburgów.

   - Zaginione plemię Izraela powraca do Izraela, do Jerozolimy, aby stanąć przed tak zwaną Ścianą Płaczu i modlić się tutaj i dziękować Bogu za tę możliwość.

- Po długo oczekiwanej podróży i przybyciu do Izraela członkowie jednego
z zaginionych plemion "Bnei Menashe" , wracają z Azji do - jak wierzą -  swojego dziedzictwa i modlili się w najświętszych miejscach judaizmu.

- Izraelikie plemię Menashego zostało wygnane z Izraela 2700 lat temu. 
- Teraz członkowie plemienia z Azji, którzy wierzą, że są potomkami Menaszego, powrócili do państwa Izraela i jego odwiecznej stolicy.
- .Dwa i pół miesiąca po długo oczekiwanym przybyciu do Izraela członkowie tego plemienia, "Bnei Menashe", rozpoczęli ostateczną podróż po swoim dziedzictwie.. Począwszy od północy kraju, przy grobie Józefa, plemię odwiedziło grób ojca ich biblijnego przodka Menaszego, w samym sercu Samarii,
a następnie kontynuowało podróż do BetLechem (Betlejem), do grobu Racheli, matki Józefa.
- W końcu przybyli do Jerozolimy, aby wziąć udział w emocjonalnym, porannym nabożeństwie modlitewnym przy Ścianie Płaczu, na najświętszym miejscu,
w którym chcieli się od zawsze modlić.

https://www.facebook.com/pg/ShaveiIsrael/videos/

Przybyli i przybywają nadal także Beta Israel, zaginieni potomkowie Izraelitów
z Etiopii:
https://www.youtube.com/watch?v=DJIQlQsMeUA


2 komentarze:

 1. Panie Romanie z wielką uwagą zawsze czytam i słucham co Pan nam przekazuje wielkie podziękowanie za wszystko. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie jak wyglądał świat w czasie Matriarchatu i co takiego złego się wydarzyło ,ze kobiety po zakończeniu tej cywilizacji zostały sprowadzone do roli podrzędnej,niewolniczej. Dlaczego tak męska energia boi się żeńskiej a przecież tylko wspólne działanie może wprowadzić z powrotem przysłowiowy Raj. Czy wie Pan coś na ten temat.
  Gorące pozdrowienia od wiernej "widzki" i "czytelniczki"
  Agata

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobnie jak w przypowieści, że - "nie jednemu psu burek" tak i tu zbieżność nazwisk jest przypadkowa. ???
  Pozdrawiam BK.

  OdpowiedzUsuń