Roman

Roman

czwartek, 1 marca 2018

WSPÓŁPRACA WYWIADÓW

Eli Cohen, min. gospodarki i przemysłu


- Agencje wywiadowcze 30 krajów świata współpracujące z wywiadem Izraela  otrzymałY telefony z wartościowymi informacjami od swoich "kolegów po fachu"
z Izraela, w 2017 roku, mniej więcej z takimi informacjami, że w tym lub tamtym mieście, w miejscu... planowany jest atak terrorystyczny - ujawnił minister Cohen.
Izrael będxie ostrzegać o konkretnych działaniach terrorystycznych 30 państw świata w 2018 roku.


- Wszyscy słyszeliście w zeszłym tygodniu, że Australia otrzymała telefonicznie od wywiadu izraelskiego [ostrzeżenie,o tym, że islamscy terroryści zamierzają wysadzić samolot - powiedział Cohen do prawników i dziennikarzy na Uniwersytecie w Tel Awiwie, odnosząc się do niedawnych wiadomości, że Izrael powstrzymał atak terrorystyczny planowany przez ISIS) w sierpniu w Australii.Oświadczenie Cohena nie jest w gruncie rzeczy rewelacją, lecz  świadczy jedynie o tym o tym, że wiele państw na całym świecie polega od lat na izraelskich służbach wywiadowczych,, których agenci mogą bez problemu posługiwać się każdym dialektem arabskim, aby spenetrować organizacje zamroczonych fanatyków religijnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoim obywatelom
i sprzymierzonych krajów.
Jednak oświadczenia Cohena zostały zakwestionowane przez ministra ochrony środowiska. pana  Ze'eva Elkina, członka gabinetu bezpieczeństwa wysokiego szczebla, który powiedział w  Radio IDF, że Cohen nie jest członkiem gabinetu bezpieczeństwa, a zatem nie jest uprawniony do publicznego przekazywania informacji dotyczące bezpieczeństwa i pracy wywiadu.

- Jednak premier Benjamin Natanjahu również nie ukrywa, że Izrael pomaga krajom na całym świecie w chronieniu cywilów przed atakami  terrorystycznymi islamistów.

Zwracając się w środę, na Konferencji Głównych Amerykańskich Organizacji Żydowskich w Jerozolimie, Natanjahu podziękował izraelskim siłom wywiadowczym i przekazał im podziękowania państw sprzymierzonych. "Dziś ujawniliśmy, że izraelskie służby wywiadowcze uniemożliwiły zestrzelenie australijskiego samolotu pasażerskiego, i mogę państwu powiedzieć, że jest to jedno z wielu, wielu takich działań, które zrobiliśmy, zapobiegając terroryzmowi na całym świecie" - powiedział Netanjahu. - 
Nasze służby zasługują na wsparcie, nie tylko za ochronę ludności Izraela, ale także ochrony ludzi na całym świecie" - dodał.

- Izrael utrzymuje ścisłą współpracę z agencjami wywiadowczymi nie tylko Europie. 
- Jednym z najbardziej naglących problemów bezpieczeństwa jest wczesne wykrycie komórek terrorystycznych składających się z islamskich militantów  legitymujących się różnymi, europejskimi  paszportami powracając na pole walki w w Syrii albo w Iraku w imieniu ISIS.


2 komentarze:

  1. Przepraszam że to mówię ale ten blog zaczyna wyglądać jak broszura z biura turystycznego Izraela:/

    OdpowiedzUsuń
  2. W dawnych czasach służby specjalne zwalczały się wzajemnie, ale dziś się jednoczą i to jest nowa, apokaliptyczna bestia.
    (Nota bene: hebrajski wyraz "chaja" z apokalipsy rzekomo św. johanana oznacza twór [żywy twór], a nie dzikie zwierzę)... Np. takim tworem był Pakt Warszawski i nadal jest NATO, albo Commonwealth (Albion).

    OdpowiedzUsuń